Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 52
24.12.2012
Jurmanil ilmus plaat
Laupäeval andis raadio Elmar “Muusikauudistele” intervjuu Marilyn Jurman, kes naudib juba täiel rinnal pühademeeleolu - vastav ikebaana ja piparkoogid on juba elutoa laual. Suurim kingitus on ka juba käes, sest nüüd on poodides saadaval Marilyn Jurmani debüütalbum «Back To Saturn», mille peal on ka seekordsel “Eesti Laulul” osalev lugu «Moving To Mmm». Plaadile sai tervikut arvestades vaid ingliskeelne looming kerges chillout stiilis. Abilisi oli plaadi valmimisel palju ja kõigile on Marilyn vägagi tänulik.
Respektil oli sünnipäev
20 detsembril kell 18.00, 13 aastat tagasi salvestas Respekt oma esimest üllitist „Jää“, mis teenis tolleaegse Raadio Elmar populaarse saate „Tuleristsed“ kõrged punktid. Peale laulu „Jää“ salvestati veel lugu „Üksinda“ ja Respekt lõpetas kahjuks tegevuse! 4,5 aastat tagasi kevadel tõusis Respekt taas tuhast ning tegi võimsa comeback-i ja andis välja kaks albumit „Kaugel“ ja „Tantsustaar“. Viimane müüdi poelettidelt suure kiiruga ning sellele telliti lisatiraaž. Lõppeval aastal on Respekt andnud rekordarv kontserte (kokku 108 ametlikku esinemist) ja üllitanud suures koguses singleid, millest mitmed on pugenud eestlastele sügavale südamesse. Respekti fännilehega liitub viimase 3 kuuga keskmiselt 4-8 inimest päevas ja tänaseks on Respekti fännileht kogunud 3374 liiget. 13-ne aasta tähtpäevaks salvestas Respekt taaskord oma esmaüllitise ning kinkis sellele uue kuue.
Tauri Anni eemaldati konkursilt
Pühapäeva hommikul kais meil külas ja andis Elmarile intervjuu Toomas Anni poeg Tauri. Võistluse «Eesti laul 2013» poolfinalistide nimekirjast eemaldati seoses reglemendi vastu eksimisega laul, mis kannab pealkirja «Miljoni roosiga kaardi sul saadan». Mees ise arvab, et tegu pole plagiaadiga, sest palju laule on sarnased, ent midagi täiesti uut välja mõelda polegi tänapäeval enam võimalik. Küll tuli tunnistada eksimust loo vale versiooni esitamisel, sest pärast žüriile esitamist taheti algset versiooni veel muuta. Tauri asemel sai koha edasipääsenute hulgas Armastus looga «Young Girl», mille autoriks on Jaan Tätte juunior. Tauril ilmus just äsja ka debüütplaat, millel 12 lugu ning sellelt ei puudu ka kõnealune laul.
Türgi protestib Eurovisiooni vastu
Eurovisioni spetsialist Olavi Pihlamägi peab Türgi protesti Eurovisiooni lauluvõistluse finaalipääsemise reeglite vastu naeruväärseks. Türgi on teatanud, et ei osale 2013. aasta Eurovisioonil, kuna peab ebaausaks reegleid, mille kohaselt pääsevad suurriigid Saksamaa, Hispaania, Prantsusmaa, Itaalia ja Suurbritannia automaatselt lauluvõistluse finaali, samas kui ülejäänute saatus jääb žürii ja televaatajate häälte otsustada. Eurovisiooni ekspert Olavi Pihlamägi leiab usutluses Õhtulehele, et Türgi põhjendus võistlusest kõrvale jäämiseks on naeruväärne, sest teada ju on, et otsepiletiga finaalis osalevad riigid on lauluvõistluse suurimad rahastajad. "Itaalia puhul ma pole nii väga veendunud, et asi on rahas, neil võib olla ka maine küsimus, aga Hispaania, Saksamaa, Prantsusmaa ja Inglismaa tasuvad kõige rohkem liikmemaksu EBUsse [Euroopa Ringhäälingute Liit]. Kujutage ette, kui mõne suure riigi lauljat pole finaalis – kohalikku publikut ju ei huvita, kas Bosnia ja Hertsegoviina laulja saab edasi või ei," sõnas Pihlamägi ja lisas, et kui otse finaali pääsevalt viielt riigilt jääks raha saamata, oleks Eurovisioonil jama majas.
Põhja-Tallinna laul pole plagiaat
Võistluse „Eesti Laul 2013“ korraldustoimkond uuris kahtlusi, nagu ei vastaks kollektiivi Põhja -Tallinn lugu «Meil on aega veel», mille autoriteks on Jaanus Saks, Mark Eric Kammiste, Alvar-Risto Vürst, konkursi reglemendile. Meedias avaldatud kahtlustuste kohaselt sarnaneb lugu lubamatus mahus Pachelbeli teosega «Kaanon D-Mažooris». Korraldustoimkond pöördus ekspertarvamuste saamiseks Eesti Heliloojate Liidu esimehe Olav Ehala ning helilooja ja arranžeerija Tauno Aintsi poole. Ehala sõnul meloodia kattuvust ei esine. «Ka harmoonia järgnevuses on vahe sees ning bassipartii on hoopis teistsugune. Selline akordide järgnevus esineb tuhandetes lugudes,» selgitas ta.
Helen saab teise lapse
Suvel pulmi pidanud endine Nexuse lauljatar Helen Randmets, keda paljud mäletavad vast perenimega Randmäe, saab aprilli alguses perelisa. Heleni peres ootab teist last ees jaanuaris 2-aastaseks saav pisipoeg Roben Thor, kirjutab Kroonika. "Me oleme väga õnnelikud, teine laps on väga oodatud," kinnitab Helen, kes ei tõtta kinnitama kuuldusi, et sünnib ka teine poeg.
HND plaadil teeb kaasa Cool D
HND avaldas oma järjekorras neljanda albumi "Akustiline". Uus kauamängiv sisaldab endas 15 varemavaldatud lugu, mis kõik on saanud täiesti uued seaded, lisaks on albumil leida ka uus lugu "Teistmoodi kui eile" (sõnad Liis Lass). Albumi esitluskontsert toimus 19. detsembril Tallinnas. Muidu rokkbändina tuntud HND jaoks teistmoodi plaadi mõte sai alguse 2010. aasta esinemisest festivalil Viru Folk, kui bänd astus üles unplugged-kavaga, mis sisaldab vanu lugusid nö "ilma elektrita". HND pole albumi "Akustiline" salvestusel läinud kergema vastupanu teed - kõik plaadil leiduvad lood on saanud täiesti uued seaded. Albumi valmimisel lõi kaasa massiivne hulk külalismuusikuid – Cool D (räppvokaal loos "Metamfetamiini Blues"), Jaanus Nõgisto (mandoliin loos "3/5"), Madis Muul (klahvpillid), Kaido Kelder (tshello) jpt. Bändi solist Tarvo Mölder lausus, et album annab kindlasti bändist hoopis teise pildi - äratundmisrõõmu vanadele fännidele ja avastamisrõõmu uutele. "Pean tunnistama, et osad lood kõlavad unplugged seades vaat et isegi paremini kui rokivõtmes. Loodetavasti leiab nii mõnigi kuulaja tänu neile seadetele tee HND rokilikuma pooleni," lausus Mölder. HND "Akustiline":
1. 7,62/103
2. Metamfetamiini Blues
3. Ütle mis Sa teed
4. Vaevu Hingan
5. Kurbade laulude maa
6. Teistmoodi kui eile
7. Päikesepilkajad
8. Kõverpeegli rahvas
9. Jihad
10. Kui sa Vaid Saad
11. Patu Ahel
12. Me Jääme Ellu
13. Langenud Inglite maal
14. 3/5
15. Club Suicidia
16. Lolita
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar