Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Eesti esimeseks spordipealinnaks saab Ida-Virumaa
28.12.2012

Eesti Liikuva Spordipealinna idee eestvedaja ja Spordipealinn 2013 Ida-Virumaa peakorraldaja Ott Pärna rääkis meile antud intervjuus, kuidas sündis spordipealinna idee, miks osutus valituks just Ida-Virumaa, kuidas saame vabatahtlikena aidata jpm.

Kuula jutuajamist siin:  
Spordipealinna näol on tegemist MTÜ Spordiaasta ja kaasamõtlejate poolt käima lükatud vabatahtliku ja vabatahtlike poolt veetava algatusega.

Spordipealinn on maakonniti / regiooniti roteeruv ettevõtmine, kus ühe aasta vältel vastava piirkonna olulisemad linnad või maakond tervikuna seda tiitlit kannab. Spordipealinna eesmärk on laiendada spordi ja tervisliku liikumise kandepinda üle Eesti, viia aasta jooksul ühes Eestimaa regioonis spordielu tuntavalt edasi ning teha maakond üle-Eestiliselt ja positiivsest küljest nähtavaks. Seega ei ole primaarne üksiküritusega ühiskonda tulev sõnum, vaid pigem see, mis me sellega kohaliku kogukonna aktiveerimisel ja optimismi tõstmisel saavutame. Viimase kestvus ja väärtus ulatuvad kindlasti kaugemale ühest kalendriaastast.

Esimene Spordipealinna tiitel läheb Ida-Virumaale (tiitlit kannavad 22 linna-valda ühiselt). Spordipealinna aasta põhikalender sisaldab 15-20 spordi ja liikumisega seotud üritust, konverentsi, koolitusi ja mõttetalguid, mis aitavad kaasa tervise- ja liikumisealase teadlikkuse ning populaarsuse tõusule (vt http://www.spordiaasta.ee/kalender/).

Laias laastus on 2013. aastal Ida-Viru suunal 4 eesmärki - tuua rohkem sealseid inimesi rahvaspordi ja liikumisharrastuse juurde; "utsitada kodust välja" potentsiaalsed spordivabatahtlikud, et toimuks lahedaid ja professionaalselt korraldatud spordisündmusi; et rohkem eestimaalasi aasta jooksul Ida-Virumaal ära käiks ja sealseid lahedaid asju ka oma silmaga näeksid; ja et Ida-Virumaalt rohkem positiivseid ja huvitavaid lugusid / sõnumeid / videosid / pilte üle-riigilisse infovälja jõuaks. 
 
Aasta jooksul toimub palju lahedaid ettevõtmisi, nagu Spordikorralduse Inspirtatsioonipäev 2013; Tuhamäe suur avasündmus ja esmakordselt eestis World Snowboard Tour, maikuise Teeme Ära talgupäeva teeme Ida-Virus sporditeemalise, sügisel teeme Narvas Kolledzis Sport Inno Campi  jne.

Lisainfot leiad aadressil spordipealinn.ee/

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket