Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised 43.nädal
26.10.2009
Pang üllatab plaadiga

Näitlejanna ja kahe lapse ema Evelin Pang on tubli ka muusikarindel – peagi ilmub tema esimene plaat. Õhtuleht kirjutab, et Tallinna Linnateatri näitlejanna on oma lauluhäälega lummanud publikut üsna mitmes koduteatri lavastuses: "Kaotajad"(2003), "Eesti teatri laulud"(2005), "Impro 3 ehk Punane Hanrahan"(2005), aga ka esinenud külalisena teistes teatrites. Lauljaks Evelin ennast siiski ei pea: "Inimene, kes kirjutada oskab, ei ole veel kirjanik. Inimene, kes üle lava jalutab, ei ole veel näitleja. Inimene, kes plaadi välja annab, ei ole veel laulja. Aga ma usun, et leidub ka neid inimesi, kes tahavad üht näitlajat laulmas kuulda."

Riisalu abiellus

Valimised möödas. Meie Mehe juhtfiguur ja poliitik Riisalu võib saada Tartu abilinnapeaks. Mehe isikliku elu tippsündmus leidis aset aga reedel, mil mees astus lõpuks ometi abieluranda. Palju õnne!

HU? Ilmutas uue singli

Ansambel HU? on valmis saanud oma järjekordse singli, millel nimeks "Mina ise". Lugu on pärit uuelt albumilt, mis näeb ilmavalgust järgmise aasta kevadel. Loo "Mina ise" produtsendiks on DJ Critikal, sõnade ja viisi autor on Leslie Laasner alias Leslie Da Bass. Lugu, mis tuleb müügile lähiaajal ka digitaalsel kujul, saab kuulata Mindnotes'i kodulehelt.

Hannaliisa lahkuks hea pakkumise korral

HU? lauljal Hannaliisal pole hetkel ühtegi ambitsiooni kodumaalt lahkuda. Ta läheks ära vaid sügaval isiklikul või tööalasel põhjusel. "Kui mulle muusikuna midagi väga suurejoonelist pakutaks, läheksin kohe," räägib lauljatar Naistele ja lisab, et majanduslangus teda lahkuma ei sunniks. "Tegelikult on ikkagi nii, et iga inimene leiab oma õnne seal, kus see peidus on, ja õnn on ka see, mis paneb meid elu- ja asukohti vahetama," ütleb Hannaliisa.

Press jookseb Hannahile tormi

Inglismaal elav lauljatar Hannah vallutas üheks päevaks Londoni tänavad, jagades brittide vahel välja 55 000 eksemplari tasuta spetsiaalselt Eestit ja lauljatari ennast tutvustava ajalehe The Daily Hannah. Nüüd vallutavad ajakirjanikud teda! "Kõne pressiesindajalt, uudisteagentuur Reuters soovib tunni aja pärast eksklusiivset intervjuud! Super! Võtan suuna Leichester Square’ile. Nüüd tuleb võtta appi Londoni armastatud black cab, et õigeks ajaks kohale jõuda," kirjutab Hannah Delfi Neljapäevikus, kus peab oma päevast blogi. Järgmiseks tuli Hannahilt tuli intervjuud võtma ajakirjanik Female Firstist. "Olukord Londonis on täiesti hullumeelne!" rõõmustab Hannah. "Järgmine intervjuu algab kohe portaalile Woman Talking!“ Hannahil igav ei hakka!

Britid peavad eestlasi idaploki veidrikeks

Lauljatar Hannah tutvustab Inglismaal Eestit ja rühib mööda edetabelit aina ülespoole, vallutades oma uue singliga juba viienda tabelikoha! Oma singliga „Shadow On The Wall“ UK Upfront Club Chart tabelis viiendat positsiooni hõivanud lauljatar on juba saanud maitsta ka esimesi üleriigilise raadiomängu vilju. BBC Radio 1 programmis „Floor Fillers“ oli eestlanna kõrvuti Lady Gaga, Agnese ja Calvin Harrisega. "Floor Fillers" saate puhul on tegu ühe soovituima saatega artisti jaoks, kuhu tunnise eetriaja jooksul pääsevad vaid hetke kuumimad lood. Londonis elav lauljatar on muusikategemise kõrval võtnud oma südameasjaks väikese Eesti riigi tutvustamise laiale maailmale ja jäädvustas hiljuti spetsiaalse fotosessiooni käigus oma kehavõlud maailmakaardil, tuues Euroopa teemantina välja just oma koduriigi. „Enamik britte ei tea kahjuks, kus Eesti asub – olen seda kogenud nii oma raadiotuuride kui kontserdite käigus, samuti intervjuusid andes või lihtsalt uute tuttavatega suheldes," räägib Hannah. "Mõni seostab Eestit Eurovisiooni lauluvõistlusega, kuid fakt, et Tallinn on Londoni Gatwick’i lennujaamast vaid pelgalt kolme tunni kaugusel, paneb enamikel imestusest kulme kergitama,“ lisab laulja. „Samuti suhtutakse eestlastesse siiani kui idabloki kummalistesse olenditesse ja sellist kuulsust pean siin iga päev kummutama. Just seetõttu tuli otsus teha illustreerivad fotod, sest foto räägib rohkem kui tuhat sõna ning nii on võimalik ka kõige lihtsamale britile selgeks teha, kus Eesti tegelikult asub“, kommenteerib Hannah. Hannah’i jaoks tuleb sügis väga kiire ja töine - juba novembris ootab ees tuur Inglismaal ning uue albumi ilmumine.

Madis valmistub Saksamaa MM-iks

Eesti suupillikoondis sõidab Saksamaale, et osaleda suupilli mängimise maailmameistrivõistlustel. Džässikategoorias läheb Eesti poolelt võistlustulle tuntud laulja ja suupillimängija Karl Madis, kellele see on esmakordne kogemus. Suupilliklubi Piccolo on laulja sõnul võistlustel käinud varemgi, ent esmakordselt kutsuti kampa ka teda. Viimastel nädalatel on mees seetõttu teinud päevas 3-4 tundi trenni. “Eks need hingamisharjutused on,” selgitas mees oma treeningvõtteid. “Sa pead lõõtsutama nagu koer, hästi kiiresti edasi-tagasi. Lisaks veel igapäevased heliredelid ja arpedžod.” Võistlusel tuleb Madisel esitada enda poolt valitud lugu. “Ma mõtlesin mängida popurriina kaht džässipala, kus ma vahepeal improviseerin,” rääkis muusik. Madis tunnistas, et võitma ta ei lähe, ent enda poolt tahaks ta anda maksimaalse esituse. Madis tunnistas, et Eestis on suupillil väga vähe väljundit. “Ma aastaid vahepeal isegi ei harjutanud, sest kord aastas suupillifestivalil esineda on liiga vähe. Saksamaal toimuv MM sunnib nüüd tööle, mis iseenesest on väga hea, aga tavamängudel mängin ma nii palju kui vaja ja nii vähe kui võimalik,” rääkis muusik. Karl Madisel on sel aastal välja tulnud 2 uut soololugu. “Kolmandast loost on üle poole juba valmis. Kui ma suupillifestivalil ära käin, siis tegelen sellega edasi,” kommenteeris laulja, lisades, et eesmärk on välja anda ka uus sooloplaat.

Urbsalu nõuab mehelt last

Hiljuti kodumaad külastanud eksmiss ja lauljatar Eha Urbsalu (38) soovib juba lähitulevikus paikseks jääda ja perekonna soetada. "Ma ei saa oma munarakkudele valetada!" räägib naine. Eha ütleb pikas intervjuus ajakirjale Naised, et iga kord kodus käies uurib ka ema, millal lapselast oodata on. "See on ainuke asi, kus ma vanust tunnetan," sõnab ta, et sooviks enne 40. eluaastat pere soetada. Lapse saamine mõlgub Eha mõtteis juba mõnda aega, kuid siiani pole tema Miamis elav itaalia ärimees Luca pisipere poolt olnud. See oli ka põhjuseks, miks paar on korra isegi lahku läinud. "Lucaga on meil hea elu, me ei vaidle, argipäev sujub mõnusasti. Kuid tema ei taha lapsi," jutustab Eha, kes on mehega koos olnud kuus aastat. "Olen talle kogu aeg rääkinud, et kui me last ei muretse, siis lähen temast lahku. Aga siis sõidame jälle kusagile reisile ning jälle möödub mõni kuu, teema lükkub tulevikku." Nüüd ütles aga Eha mehele, et ei veeda temaga enam jõule, sest läheb tõepoolest ära. Seekord jõudis sõnum Lucani. "Ta kinnitas, et sai esimest korda kolme viimase aasta jooksul aru, et see on mulle elu ja surma küsimus," ütleb Eha.

Veski on traditsiooniline vanaema

"Ma pole üldse mingi kohvitaja, parema meelega koon sokki," kinnitab armastatud estraadidiiva Anne Veski, et plaanib lapselaps Frederikule kord täiesti traditsiooniliseks vanaemaks hakata. “Poiss on alles viiekuune ja muutub iga päevaga. Ma ikka vaatan, kas minust ka äkki midagi on,” muheleb Anne Naistelehele, et pisipoisil paistavad tema moodi silmad olevat. Veski hindab vanaemarolli kõrgelt, sest tema enda tütar Kerligi kasvas peamiselt vanaema hoole all. “Ma sain 21aastaselt emaks — just samal ajal, kui algas mu karjäär, uksed avanesid ja populaarsuse kallal pidi töötama nii Eestis kui Venemaal.” Nii lubaski Anne kord oma tütrele, et kuna ta vanasti kogu aeg ära oli, siis tulevikus saab temast superhea vanaema. Praegu kohtub Anne Kerliga kord nädalas. "Ta on praegu emapuhkusel ja naudib emadust tõesti täiel rinnal. On ikka vahe küll, kas saad 20selt või 30selt emaks," võrdleb Anne end tütrega. "Kerli on minust palju targem, ei lähe mina oma nõuannetega torkima," muigab ta.

Kruuv üllitas uue loo

Kevadel Tartu Tudengilaulu võitnud Kruuv on huvitava ajaloo jooksul viljeletud väga erinevaid muusikastiile. Praeguseks hetkeks on jõutud kruuvimismuusikani, mis kujutab endast rõõmsa sõnumiga eestikeelset kerget rokki. Eesmärgiks on luua muusikat neile, kellele meeldib vahelduseks aeg maha võtta ja oodata nende muude kiirete asjadega ning lihtsalt hetkest ja olukorrast rõõmu tunda. Bänd loodab läbi enda harimise ja arenemise ka muusikasse koguaeg midagi uut lisada ning läbi selle head meeleolu kuulajateni toimetada. Esinetakse paar-kolm korda kuus ja esinemiste kohast infot saab kodulehelt: www.kruuv.ee. Bändi uus lugu “Kaerajaan” on justkui peegeldus nende stiililisest omapärast. Kruuvi koosseis:
Allan Kasuk - laul, kitarr
Heiki Luts - laul
Villem Rootalu - bass
Silver Solnask - trummid
Valmar Kasuk - kitarr

Muusika aitab trenni teha

Muusika saatel jooksmine on muutunud laialt levinud harjumuseks – muusika inspireerib, motiveerib ja viib mõtted väsimusest eemale. Muusika mõjust treeningule on viimasel ajal tehtud ka mitmeid uuringuid. Suurbritannia spordipsühholoog Costas Karageorghis on muusika mõju jooksutreeningule uurinud juba 20 aastat ja tema sõnul võib õige muusika jooksjat tublisti aidata, vahendas Tartu Ülikooli tehnoloogiaportaal Novaator. Varasemad katsed on näidanud, et harjutuste tempo sünkroniseerimine muusika rütmiga suurendab vastupidavust. Muusikaga samas rütmis treenivad inimesed vajavad vähem hapnikku ja muusika aitab blokeerida väikest häälekest kuklas, mis ütleb pingutajale, et on aeg lõpetada. Hiljuti uurisid Suurbritannia teadlased aga muusika mõju sportmise intensiivsusele. Katseisikuteks olid seekord jalgratturid. Ilmnes, et tempokam muusika kasvatas antud ajavahemikus läbitud distantsi ja pedaalide vajutamise kiirust, võimsust. Aeglasema rütmi puhul olid tulemused kehvemad. Teadlased järeldasid, et inimesed suurendavad ja vähendavad oma pingutust ja tempot vastavalt kuulatava muusika rütmile.

Smilers üllatab uue kavaga

Rohkem kui 1 000 kontserti, sadu tuhandeid kilomeetreid ja tonnide viisi öiseid bensiinijaama-eineid seljataga, otsustas Smilers teha kõigile oma kuulajatele suure kummarduse. Mõned päris uued lood, mõned lood ilma milleta Smilersit ette ei kujuta ning mõned pisut unustatud lood. Ainult üheteistkümneks küünlavalgeks õhtuks on Smilers ette valmistanud ühe erilise kontsertikava. Teistmoodi pillide ja teistmoodi kõlaga, kui tavaliselt. Vaikse ja ilusa. Hingelise ja unustamatu. Esimesel kontsertipäeval, 24. novembril, ilmub ka Smilersi uus CD "2009" - mis sisaldab 2 täiesti uut lugu ning hulk Smilers-hitte uues, akustilises ja tavapäratus seades. Tehases pressitakse täpselt 2009 plaati ja juurde neid ei tehta. Kõik on nummerdatud ja kõigil on käsitsi kirjutatud bändiliikmete autogrammid. Alates tänasest saab plaate ette tellida internetist www.lasering.ee ning www.musapood.ee. See on kindlaim viis soetada ekslusiivne eksemplar. Loomulikult on (saadavuse korral) plaadid müügil ka kontsertidel.

Bedwetters üllitas uue singli

Noortebänd Bedwetters on valmis saanud oma uue singli "Someone Worthless", mis on jõudnud ka mitme Rootsi raadiojaama eetrisse. Lugu pärineb bändi debüütalbumilt "Meet the fucking Bedwetters". Suvel mööda välismaiseid festivale tuuritanud Bedwetters esitles uut singlit reedel. Koolivaheaja alguse eelõhtul andis bänd kaks kontserti, kus astuvad üles veel Traffic, The Spyro (Fin) ja Decode. Kitarristi ja sõnade autori Mihkel Mõttuse sõnul räägib lugu anonüümsetest internetikommentaatoritest. "Nad on väärtusetud inimesed, kes ei seisa oma sõnade taga," pajatab Mõttus.

Kosmikud ja Propeller tegid video

Propeller ja Kosmikud väisasid hiljuti Tallinna Linnahalli stuudiot ning salvestasid uue versiooni Kosmikute 2003.a. loost "Surmasõit". Sügiseste juubilaride ühine sessioon talletati ka visuaalselt. Uue video režissööriks on Villem Tarvas, operaatoriks Ivo Musting ja heli on paika sättinud Elmu Värk. Kosmikud annavad juubeli puhul välja oma esimese kogumikplaadi „Puhas muld. Valitud teosed 1999-2009“, mis ilmub 30. oktoobril. Samal ajal jõuab müügile ka Rein Rannapi ja Kosmikute album Rannapi kantaatidega „Ilus maa“ ning „Taevas maa“. Propelleri ja Kosmikute duubel-juubeli kontsertid toimuvad:
30.10 Keila kultuurikeskuses
31.10 Paide kultuurikeskuses
06.11 Tallinn, Rock Cafès
07.11 Tartu, Sadamateatris
13.11 Viljandi kultuurimajas
14.11 Järvakandi kultuurihallis
Õhtujuht ja DJ on Mart Juur!
Plaadiesitluskontsert „Ilus maa“ koos Rannapi, RAMi ja Ellerheinaga toimub 10. novembril Nokia kontserdimajas.

Blacky tähistab sünnipäeva

Pärast mõnda aega kestnud kosutavat puhkust annab ansambel Blacky kontserti Tallinnas, klubis Rock Cafe, tähistades sellega oma kümnendat sünnipäeva. 20. novembril toimuval kontsertil astub lavale ligi 20 väga head muusikut Blacky koosseisudest läbi aegade. Ansambli liidri Lea Liitmaa sõnul on tegemist ainulaadse ja kordumatu kontsertiga, sest laval on Blackyt rohkem kui kunagi varem. Ettevalmistused käivad juba käesoleva aasta kevadest, mil Lea otsustas sellise kava kokku panna. "Tahan teha sellise kontserti, mida lihtsalt peab nägema, sest rohkem midagi sellist ei tule! Lavale astuvad kõik pillimehed, kes Blackyga 10 aasta jooksul seotud on olnud ja külalisesinejaks on minu sooloprojekti koosseis," lisas Liitmaa. Ansambel Blacky loodi 1999. aastal ja esimene kontsert toimus Islandil noorte muusikute kokkutulekul 1999.aasta oktoobris. Aastate jooksul on Blackys musitseerinud kokku umbes 20 liiget. Vägevast kontsertõhtust valmib ka DVD, mis jõuab müüki juba käesoleva aasta lõpus.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap