Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 2
07.01.2013
Paha Polly ilmutas uue singli

Laupäeval käisid raadios Elmar külas Liana ja Ervin ansamblist Paha Polly. Bändi suurimaks sündmuseks möödunud aastal on kindlasti albumi „Kosmos ootab“ ilmumine. Oli ka palju vahvaid esinemisi, millest eriti jäi meelde nende seni ainus esinemine pulmapeol. Seal oli ülesastumine ikka väga lõbusaks kujunenud ja bändiliikmetel oli raske laulmisele-pillimängimisele keskenduda. On, mida meenutada! Ka sellelt aastal ootab bänd rohkelt esinemisi. Kohe tehakse algust ka videovõtetega loole „Külma linna“. Video filmitakse Tartus, kuid laulus pole silmas peetud konkreetselt ühtki kindlat linna. Peamine, et võtete ajal oleks külma ilma ja palju-palju lund!

Laura läheb Hollandisse

Kolmapäeval ajasime Elmaris juttu Lauraga, kellelt ilmus uus laul „Head uut aastat“. Looga tahetakse meelde tuletada, et lähedastel tuleks ikka külas käia. Samuti on hea aasta alguses ka mõned lubadused enda jaoks kirja panna ning neid siis ellu viima hakata. Aastavahetusel oli Laura kodune ja nautis muuhulgas meeleolukaid telesaateid. Möödunud aasta oli Laura jaoks positiivne. Ka Laura lubadused palju reisida, õppida ja trennida said osaliselt täidetud. Reisid viisid Laura nii Indiasse, Itaaliasse kui mitmetesse Euroopa paikadesse. Eestisse jääb Laura 20. jaanuarini ning kevad möödub Hollandis õppides. Kas sügisel õpingud Hollandis jätkuvad, pole veel kindel.

Paia teeb koostööd Lõhmusega

„Eesti laulu“ poolfinaali on jõudnud Saaremaa lauljatar Grete Paia, kes Elmari kuulajatele on tuttav looga "Lõpp sellel lool". Kolmapäeva hommikul ajasime Gretega juttu Elmari hommikuprogrammis. Pärast kooli lõppu plaanib Grete Saaremaalt lahkuda ja usutavasti siirdub Tartu Ülikooli. Tõsisemalt on Grete muusikaga tegelenud paar-kolm aastat. Laulu „Lõpp sellel lool“ viisi kirjutas Grete ise. Lõhmusele jäi Paia silma oma erilise hääle ja andekuse poolest. „Päästke noored hinged“ on pisut rokilik ja dubstepilik ja veidike ka klubilik stiililiselt kirju laul. Loo kirjutas Grete ingliskeelsena 16-ne aastaselt, kuid Sveni soovitusel sai lugu tehtud eestikeelseks.

Lemsalu kolis vanematest lahku

Detsembris jättis lauljanna Liis Lemsalu vanematekodu Nõmmel ja ostis Kristiine linnaossa kolmetoalise korteri, mida seab tasahilju sisse koos oma armastatu ja bändikaaslase Renega. “Mul ei ole ju juhiluba ja ma elasin kesklinnast tegelikult päris kaugel, Nõmme kandis metsatuka ääres,” seletab Liis Kroonikale ja lisab, et on nüüd linnale lähemal ja saab kiiremini liikuda. Liis tegi elamise eest kopsaka sissemakse ja ülejäänu tasus pangalaenuga. Noored kolisid kohe sisse — korter oli eelnevalt renoveeritud.

Rasmus loodab klassi lõpetada

Saade "Eesti otsib superstaari" on läbi, kuid kui arvate, et lõpuks on Rasmusel aega hinge tõmmata, siis eksite! Uue aasta tegemiste alla kuulub plaadi salvestamine ja, oh õudust, koolitööde järele tegemine! See pole sugugi lihtne, sest siin ei aita ükski bändikaaslane ega mänedžer! "Ma ei ole saate ajal kooliga tegelenud, kogu pinge ja tööhulk ei jätnud selleks lihtsalt füüsiliselt aega," tõdeb laulja Buduaarile antud intervjuus. "Loodan, et mul on veel võimalik lõpetada mingilgi moel 10. klass," nendib ta. Kui see aga ei õnnestu, siis on superfinaalis kogutud kuulsus nii endale kui bändile paras töötasu, sest see on toonud hulganisti esinemispakkumisi nii neile kui Rasmusele endale. Vähemalt nälga ei jää!

Rubina-Hunter plaanib palju reisida

"Plaanime sel aastal palju reisida, et kogu pere näeks meie beebit," räägib Sofia Rubina-Hunter ning ütleb, et kui Naima on veidi kasvanud, peab ta koos abikaasa Jasoniga kindlasti minema tagasi Ameerikasse kooli lõpetama. Mais USAs Sofiaga abiellunud muusik Jason Hunter saabus naise kodumaale suve lõpul, mis ühtlasi on ka mehe esimene käik Euroopasse, kirjutab Õhtuleht. Sofia on jõudnud abikaasale näidata Tartut ja Tallinna ning esinemiste pärast on Jason käinud juba ka Lätis ja Leedus. Üldiselt talle Eestis meeldib, ent siiski igatseb ta Ameerika toidu, sõprade ja muusika järele: "Muidugi on natuke koduigatsust ka, aga praegu on kodu seal, kus perekond."

Muusikaauhindade žürii alustas tööd

Eesti Fonogrammitootjate Ühingu poolt kokku kutsutud žürii alustas möödunud aasta parimate albumite ja muusikavideote valimist. 170-liikmelise muusikaga seotud eluvaldkondadest pärit žürii valiku ees on 136 muusikaalbumit, silmapaistvamad muusikavideod ning lood, mis avaldati aastal 2012. Auhinnagalal 14. veebruaril pärjatakse Nokia Kontserdimajas võitjad 16. kategoorias. Eesti Fonogrammitootjate Ühingu eestvedamisel 15. aastat toimuval võitjate valimisel ei võeta arvesse albumite müügitulu ega laulude raadioedu, vaid professionaalse žürii hinnangut möödunud aastal salvestatud muusikale.

Iiris andis hääle nukuooperi peategelasele

Lauljatar Iiris Vesik teatas oma Facebooki kontol, et andis oma hääle 3D nukuooperi «Lisa Limone ja Maroc Orange tormakas armulugu» ühele peaosalisele Lisa Limonele, vahendab Elu24. Eesti kinodes näeb maailma esimest 3D nukuooperit alates 8. märtsist, mil on filmi esilinastus.

Jana avalikustas oma suhte

Kui läinud nädalal mõistatati, mis seob lauljatar Jana Kaske (21) ja tema bändi Mai Skizo trummarit Arvi Aigrot, siis nüüd ütleb Jana välja, et mees ei tiksu temaga ühes rütmis mitte ainult trummide taga proovis ja laval, vaid ka kodus. «Me oleme elukaaslased,» kinnitab Jana ajakirjas Kroonika. «Kui Arvi vend Alar on meie bändis kitarrist, siis Arvi on trummar ja helilooja, kes kirjutab ka lugusid - me mõlemad kirjutame.»

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap