Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 3
14.01.2013
Estin avaldas juubeliks uue singli

Esta Simakova alias Estin tähistas 12. jaanuaril juubelit. Soovisime Elmari poolt “Palju õnne”! Samuti täitus ka laval olemise juubel. 20 aastat tagasi "suruti" kätte mikrofon. Estin ei ole kunagi unistanud muusikaga tegelemisest, vaid soovis sportlaskarjääri. 90-ndate alguses pärast kooli aga sündisid projektid Hovery Covery ning Estin. “Esimene lumi”, “Kodusõda”, “Peegel” ja paljud teised lood on siiani raadiote mängulistides. Möödunud aasta lõpus kutsuti Esta taas stuudiosse ning linti sai lauldud mitu pala. Esimene nendest "Tantsi Nüüd!” on saanud raadiovalmis ning see on Estini kingitus juubeli puhul oma fännidele. Tegu on lihtsa, ent tantsuka muusikapalaga nagu Estinile kombeks.

Töö viib Tanja Pärnusse

Tanja Mihhailova käis Elmaril külas ja tutvustas muuhulgas oma uut Pärnuga seotud projekti. Juba märtsi alguses esietendub muusikalietendus “Viimane kauboi”. Peaosa mängib Sepo Seeman. Tanja tunneb etenduse eel pisikest kartust – peale Vanemuise pole Tanja ühegi teise teatriga tööalaselt nii suurelt seotud olnud. Kõik tundub uus ja võõras, ent põnev. Vanemuisesse lubas Tanja kindlasti tagasi tulla, sest Vanemuine on ikkagi tema koduteater. Juba kevadel ootab Tartus Tanjat ees üks uus projekt.


Nevesise trummar vigastas jalga

Bändi Nevesis trummar Ken Koemets vigastas jalga ja pole võimeline
mõnda aega trummaritooli istuma. Bänd jättis seetõttu ära ka 11. jaanuaril koos ansambliga No-Bog-Silence toimuma pidanud kontserdi. Nevesise asemel astus lavale Zorg.

Lahkus Tõnu Väärtnõu

Muusik Tõnu Väärtnõu on surnud. Väidetavalt kukkus Väärtnõu libedal jääl, ta viibis mõnda aega haiglas. "See kurb sõnum jõudis ka minuni," ütleb Henry Laks Publikule. Klahvpillimängija Tõnu Väärtnõu oli Henry Laksi bändikaaslane. Laks ütleb, et rääkis Väärtnõuga viimati kaks aastat tagasi. "Siis toimus minu juubelikontsert. Viimastel aastatel me enam kokku ei puutunud. Väga kurb uudis." Tõnu Väärtnõu mängis mitmetes ansamblites, nende hulgas bändides Seitsmes meel ja Kontakt.

Ewerti bänd sai kultuuripreemia

Raske on kõrvutada end piiri taha murdnud Ewertit ja draakoneid ühegi teise Eesti ansambliga — noormehed tunnistavad ka ise, et on saanud hakkama millegi enneolematuga!
"Mul on hea meel, et meil on õnnestunud välja hüpata kuvandist, et ükski prohvet ei ole kuulus omal maal," rõõmustab hiljuti 2012. aasta välisministeeriumi kultuuripreemia võitnud solist Ewert Sundja Õhtulehele. Bändimeeste kinnitusel ei erinegi siinne publik suurt välismaisest. "Sarnased tõmbavad teineteist," usub Ewert, kuid tunnistab, et mõningaid erinevusi on ta täheldanud Prantsusmaal, kus kuulajaskonna hulgas on teadlikuma maailmavaatega inimesi.


Draakonid saavad rahvusvahelise auhinna

Ewert and The Two Dragons, Iiris ja Talbot astuvad üles Euroopa olulisimal talendifestivalil Hollandis. Draakonid saavad ka olulise Euroopa muusikaauhinna! Sel aastal on Eesti muusika erakordselt võimsalt esindatud suurimal Euroopa uuele muusikale keskendunud festivalil Eurosonic – lisaks festivali põhiprogrammi valitud Iirise ja Talboti kontsertidele on tähtsündmuseks European Border Breakers Awards (EBBA) gala, kus võtavad aasta läbimurdja auhinna vastu ka Ewert and the Two Dragons, vahendab Delfi. 2012. aasta on osutunud Ewert and the Two Dragonsile murranguliseks: 110 kontserti väljaspool Eestit ning lepingud mainekate muusikafirmadega nagu Warner Bros Records, BMG Rights Management ja Pitch & Smith agentuur. Aprillis 2011 ilmunud albumist "Good Man Down" on tänaseks saanud viimaste aastate üks enimmüüdud Eesti artisti albumeid maailmas ning Draakonid on nomineeritud Euroopa Festivalide auhinnagalal "aasta uue tulija" kategoorias. Hollandis Eurosonic festivalil European Border Breakers Award 10. juubeli galal kätteantav Euroopa Liidu muusikaauhind on tunnustuseks artistidele, kes on oma esimese albumiga jõudnud publikuni väljaspool kodumaad. EBBA gala õhtujuht on legendaarne Briti teletäht Jools Holland ning auhinnashow’d kantakse üle Hollandi rahvustelevisioonis (NTR) ning mitmetes tele- ja raadiokanalites üle Euroopa.

Maia unistus täitub

Maia Vahtramäe on õrn preili, kes jõulistele räpimeestele ansambli Põhja-Tallinn lugudes oma õrna naishäälega värvi lisab. Kui Buduaar Maialt uuris, mis on tema soovid 2013. aastaks ning meenutused eelmisest, rääkis ta: "Soovin olla parem ja osata unistada veel suuremalt ning inimesed võiksid osata olla ausad enda vastu... . Tuleb tunnistada, et see aasta tõi mulle hoopis rohkem, kui unistada oskasin." Selle tõestuseks näiteks ka täitunud soovunelm: "Aasta tagasi käisin ma muusikaauhindade jagamisel ja ütlesin sõbrannale, et järgmine aasta pean ma seal laval olema!" Arvestades, kui mitu muusikaauhinda bänd võib napsata, täituvad Maia unistused lausa mitmekordselt.


Kerli siunab muusikapiraate

Lauljatar Kerli on pahane nende peale, kes tema veel ilmumata albumit jagavad. «MUUSIKA ILLEGAALNE ALLALAADIMINE ON KURITEGU! Kui sulle meeldib mõni artist, jäta vahele oma tavapärane tass Starbucksi kohvi ja osta selle asemel album,» manitses Kerli oma Facebooki lehel, vahendab Elu24. «Pealegi ei levita tõelised fännid avaldamata muusikat, sest nad teavad, kuidas see artistile kahju teeb. Siin pole asi rahas, vaid austuses,» lisas ta.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge