Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 4
21.01.2013
Enim nomineeritud artist on Iiris
Neljapäeval lõpetas töö 170-liikmeline žürii, kes valis välja „Eesti Muusikaauhinnad 2013“ nominendid 15 kategoorias. Võitjad selguvad 14. veebruaril Nokia Kontserdimajas toimuval eesti muusika suurimal auhinnatseremoonial, kus jagatakse kätte auhinnad parimatele eesti muusikutele. Auhindadele kandideerisid 136 eelmisel aastal ilmunud albumit ning enam kui 100 eelmisel aastal toodetud muusikavideo. Lisaks valis žürii välja ka aasta parimad laulud. Enim nomineerivad Iiris viies kategoorias ning Marten Kuningas, Ott Lepland, Põhja-Tallinn ja Vaiko Eplik neljas kategoorias.
Sädelev Kass avaldab peagi albumi
Pühapäeval käis Elmaril külas ansambel Sädelev Kass. Ansambel avaldab oma peagi ilmuvalt esikalbumilt teise singli "Universum", mille sõnade autor on teadusajakirjanik Tiit Kändler. Loo tekkelugu on lühike. 2011- 2012 toimus (Tiit Kändleri eestvedamisel) teadust populariseeriv üritustesari Teaduskabaree, kus Sädelev Kass esitas muusikalisi vahepalasid. "Universum" sai kirjutatud astronoomia-teemalise õhtu tarbeks, kuid kõigile maailmalõpu-hulluse üleelanutele on see lugu ka tänasel päeval kingituseks. Sädelev Kass koosneb kahest liikmest - Elerin Vellingust (vokaal, elektroonika) ja Eerik Kändlerist (kitarr, elektroonika). Kolme aasta jooksul on nad andnud hulga kontserte nii Eesti eri paigus, kui esinenud ka Helsingis. Nad on osalenud muusikalise panusega mitmetes põnevates projektides ja nende tulevaselt albumilt on kaks laulu leidnud tee kahe filmi juurde.
Helen avaldas uue laulu
Laupäeval käis raadios Elmar külas Helen Adamson. Tööd on palju nii tehnikafirmas kui muusika vallas. Koostöös Ardi Kaljuvee ja Timo Vendtiga on valmis saanud uus singel "Sinuga Koos". Loo sõnade autoriks on Helen ja viisi autoriks Ardi, loo produtsendiks Timo Vendt. Timoga on nii Helen kui Ardi ka varem koostööd teinud. Eelnevast koostööst on eelmisel suvel ilmunud singel "Me maailm on leekides", mida paari päevaga vaadati Youtube's üle 60 000 korra. “Sinuga koos” on järjekordne Heleni ballaad. Miks nii? Ballaadid Helenile meeldivad ja see on midagi tema enda südamele.
Lenna rääkis Elmarile lapseootusest
Lenna andis Elmari päevaprogrammis intervjuu ning rääkis, et talv talle meeldib. Lennale väga meeldib lumisel ajal metsa vahel looduses jalutamas käia. Eks lapseootus ole ka väikeste hirmudega, sest kõik on täiesti uus. Ka nime pole veel Lenna välja nuputanud, vaid nimi tuleb siis, kui lapsele otsa vaadata. Laps peaks sündima kalade tähtkujus. Kuidas rasedus lauluhäälele on mõjunud, Lenna öelda ei osanud. Eks see ole individuaalne iga naise puhul, kuid Lenna erilisi kõlamuutusi täheldanud pole. Pigem on erinevusi meeleolus – varem reageeris Lenna ärritustele rohkem kui praegu. Robert Vaiglaga on valmis saanud ka uus laul, uue plaadi teine singel. Pea aastase vahega ilmunud uus laul on pühendatud ühele sugulasele, kes lahkus eelmisel suvel. Laulu nimeks on „Sinule“.
Tenfold Rabbit käis Euroopas tuuritamas
Ansambel Tenfold Rabbit saabus hiljuti miniturneelt Euroopast, mille käigus anti kontserte Lätis, Leedus, Poolas, Tšehhis ja Saksamaal. Raadio Elmar hommikuprogrammis uurisime Andres Kõpperilt, kuidas bändi tuur läks. Tuur läks üle ootuste hästi. Üllatav oli, et kuulama oligi tuldud konkreetselt neid. See käik mõjus eriti positiivselt enesekindlusele ja andis loometööle hoogu juurde. Lisaks kogusid poisid pärast kontserte ka mitmeid kontakte, mis võivad tulu tuua tulevikus.
Lahkus Ivo Varts
Meie seast lahkus ansamblites Ruja, Kaseke, Haak, Propeller, In Spe, Mahavok, Compromise Blue ja Apelsin mänginud trummar Ivo Varts. 1. detsembril 1961 Rakveres sündinud Varts (51) kukkus oma kodutrepil ja suri 15. jaanuaril.
Põhja-Tallinn ajas fännid vihale
Põhja-Tallinna uuenduskuur laulule "Meil on aega veel" ajas fännid tagajalgadele, nüüd annab bänd Facebookis ka ise vastulöögi, vahendab Õhtuleht. Nimelt on bändi Facebooki seinal palju pahaseid kommentaare, fännid ei mõista, miks lapsed nelja neiuga asendati. Selgitavas postitused on Põhja-Tallinna poolt veelkord öeldud, et Eurovisioonil ei saa alla 16aastased osaleda, piiratud on ka laval olijate hulk jms. "Ehk siis... Palun ärge rutake igasugustesse järeldustesse. Me oleme käinud eelmisel aastal esinemas erinevates Eestimaa paikades ja tahame alati edastada teieni maksimaalset kvaliteeti. Kõik, mida teil on vaja teada, saate teada meie käest. " Heidetakse kivi ka fännide kapsaaeda: "Tuska valmistab see, et meie "fännid" kirjutavad õelaid asju siia seinale. Tekitab hulga küsimusi."
Kerli tõusis Billboardi esikümnesse
Lauljatar Kerli lugu «The Lucky Ones» on Billboardi tantsu- ja klubimuusika tabelis seitsmendal kohal, vahendab Elu24. Nädal varem oli lugu 12. kohal ning kokku on see tabelis olnud seitse nädalat. Billboard Dance/Club Play esikümme:
1. Havana Brown ft R3hab «Big Banana»
2. The Wanted «I Found You»
3. Kelly Clarkson «Catch My Breath»
4. Justin Bieber ft Nicki Minaj «Beauty And A Beat»
5. will.i.am & Britney Spears «Scream & Shout»
6. Eric Prydz «Every Day»
7. Kerli «The Lucky Ones»
8. Ellie Goulding «Anything Could Happen»
9. Enrique Iglesias ft Sammy Adams «Finally Found You»
10. Neon Hitch ft Tyga «Gold»
Kerli lugudest on Billboardi tantsutabeli esikümnesse jõudnud ka «Army of Love» ja «Zero Gravity». «Army of Love» käis ära ka esikohal. Tantsu- ja klubimuusika alamtabelit ei koostata müüginumbrite alusel, vaid valitud DJde ja klubide esitlusloendite põhjal.
Rahula abiellub
Muusik Tomi Rahula (36) ja jalgpalliguru Aivar Pohlaku tütar Anni Pohlak (25) on kihlatud ja teevad plaane pulmadeks. «Jah, oleme Anniga kihlatud!» vahendab Tomi rõõmsaid uudiseid Õhtulehe vahendusel. Sellest, et oodata on erakordselt muinasjutulist pulmapidu, annab märku Anni poolt pildiportaali Instagram postitatud foto temast pulmakleidis. Naine jääb tagasihoidlikuks ka ettepanekust rääkides, kuid vihjab, et novembris kohaliku jalgpallihooaja lõpetamisel oli tal sõrmus juba sõrmes. Tomil on ekskaasa Ithaka Mariaga ühine tütar, kuid Anni on ajakirjandusele tunnistanud, et ka tema ema ootab kannatamatult tütre suhtest Tomiga pisiperet.
J.M.K.E. pidas sünnipäeva
J.M.K.E. sai taas aasta vanemaks. 18. jaanuaril pidas Tallinnas Rock Cafes oma 27. sünnipäeva Eesti punkmuusika kustumatu ikoon J.M.K.E. ning sünnipäevalist tulid õnnitlema ansamblid, kes esitasid J.M.K.E. loomingut läbi aegade, ka omaloomingut. 1985. aasta detsembris tuli Nõukogude armeest tagasi endise "Verise Pühapäeva" trummar Venno. Imekähku loodi uus bänd, kus algupoole tegutsesid ka hilisem "Velikije Luki" kitarrist Kont ja "Pahade Päevade" laulja Mati. 18. jaanuaril 1986 avanes võimalus mängida Vinnis "Turisti" soojendusbändina, kuid paar bändi liiget ei saanud kaasa minna. Nii õpetatigi hommikul bassikäigud selgeks Nähvitsale (Tarvo Hanno Varresele), keda seni taheti kasutada helitehnikuna. Seda päeva (18. jaanuar 1986) loetakse J.M.K.E. sünnipäevaks. Ülejäänu on ajalugu ning täna sõidab Eesti pungi lipulaev samasuguse jõuga suurtel lavadel edasi.
Brasiilia saatejuht intervjueeris Kerlit
Brasiilia saatejuht ajas lauljatar Kerli Kõivu segi superstaar Katy Perryga. Nimelt lähenes saatejuht Kerlile ja nimetas teda Katy Perryks. Kerli selgitas, et ta on Eestist ja jõudis lõpuks ka eesti keeles laulda, vahendab Publik.
Mägi esines Peterburis
Viimati kaksteist aastat tagasi koos Riho Sibula ja Jaak Johansoniga Venemaal esinenud Tõnis Mägi andis 12. jaanuaril Peterburis Jaani kirikus täismajale läinud kontserdi. Muusik rääkis, et osa pärast kontserti autogrammi küsima tulnud fännidest oli koguni spetsiaalselt Moskvast kohale lennanud ning lavale saadeti eesti keeles isegi üks sooviloopalve - mille esitajatega Mägi ka isiklikult tutvus ning liigutava üllatuse osaliseks sai. "Nad teadsid mu laule peast ja neil olid olemas kõik mu plaadid. Uskumatu," ei varjanud Mägi enda imestust. "Olgu, ma saan aru, et mäletatakse lugusid, mida ma laulsin kunagi kolmkümmend aastat tagasi Venemaal, aga et teatakse ka mu viimastel aastatel kirjutatud muusikat, selle peale poleks ma iial tulnud," jagas Mägi Õhtulehega oma häid emotsioone ja imestust. Küsimusele, kas nüüd, kui üle kümneaastase pausi järel Tõnis Mägi taas Vene publiku ette astus, võiks arvata ja loota, et sellist pikka vahet idanaabritele esinemises ei tule, ei oska Mägi midagi kosta. "Kõik sõltub sealsetest kontserdikorraldajatest," sõnas ta, kuid poetas, et suure tõenäosusega on tal siiski detsembris Moskvas üks kontsert.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge