Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 5
28.01.2013
Mr Happyman lubab uusi laule

Aasta esimene Elmari pidu toimus Pärnus. Pidulisi hullutas MR Happyman. Möödunud aasta oli Elmarile ürituste seisukohast mitmekesine. Meie pidudel astusid teiste hulgas üles kuulajate suured lemmikud Anne Veski, Rolf Roosalu, Karavan, Hellad Velled, A-Rühm. Ka 2013. aasta tõotab tulla põnev ning arvesse võtame ikka kuulajate poolt soovitud artiste ja bände. Raadio Elmar üritustesarja „Eesti disko“ selle aasta avalöögi andsime 26. jaanuaril Pärnus klubis Strand. Esines 90-ndate diskolegend Mr Happyman. Tegu on Sven Lõhmuse „esimese pääsukesega“, mis on kestnud juba paarkümmend aastat ja hoog ei näi raugevat. See project tõi Sveni areenile. Mr Happyman on nagu vana hea vein, mis aasta-aastalt vaid paremaks muutub. Nii on ka laulud muusikasõpradele väga-väga armsaks saanud. Bändi esituses kõlasid igihaljad „Las mina proovin siis ka“, „Laupäevaõhtu printsess“, „Suveparadiis. Sven lubas Elmarile antud intervjuus, et üle pika aja tuleb ka uusi laule. Mitmed demod on juba valmis ja nüüd jääb üle vaid lood valmis teha. Elmari peol jagasime pidulistele palju kingitusi ning mängisime ohtralt head kodumaist tantsumuusikat. Õhtujuht oli raadio Elmar eetrihääl Lauri Hermann. Regulaarselt kajastame üritusteinfot ka Facebookis „Eesti disko“ lehel ja ürituse veebikodus eestidisko.ee.

Heli Läätse arvates on Eurovisioonil liiga suur šõuelement

Esmaspäeval andis Elmarile intervjuu legendaarne Heli Lääts, keda on peetud ka eesti estraadimuusika esileediks. Juttu tuli Eurovisioonist. Lääts mäletab seda võistlust tänu põhjanaabrite telekanalitele juba 60-ndatest. Lauljatar ise on salvestanud eestikeelsed versioonid mitmetest kunagistest eurolugudest ja mõne asjatundja arvates on neid palasid enam kui kümme. Tollal kuulati võistlust ka läbi raadio ning lindistati lugusid üles. Popimatest lugudest sai kiiresti ka eestikeelsed variandid valmis tehtud. „Tänav, pink ja puu“ on Heli Läätse enda üks suurtest lemmikutest. Lääts tõi lemmikutest välja ka „Kaunid baleriinid“, mis on siiamaani elama jäänud ning üks tema armsamatest paladest. Tänapäeva Eurovisioonist rääkides leiab Lääts, et lavašõule pööratakse liialt palju tähelepanu. Enam pole laval orkestrit, vaid liiga palju šõuelemente.

Sarah lubab sel aastal uusi laule

23. jaanuari hommikuprogrammis ajasime juttu Sirli Hiiusega. „Eesti Laul 2013“ poolfinaali on jõudnud tema uus laul "Taevas valgeks läeb". Uurisime hommikuprogrammis, kas uut laulu võib pidada Sarah’ taastulemiseks popmuusikasse. Sarah ütles, et hinges oli rahutus ja ammusest ajast oli lubadus kirjutada üks päris enda laul. Meediast on lauljatar küll eemale hoidnud, kuid muusikaga on ta tegelenud kogu aeg. Ka Koiduga on esinemas käidud ja Code One lugusid lauldud. Sarah ise väga ei uskunud, et tema laul poolfinaali pääseb, kuid rõõm on suur. Sarah jätkuvalt otsib seda päris oma stiili. Mitmed viisijupid keerlevad peas, kuid sõnaseadmine las jääda teiste jaoks. Suveks saab loodetavasti ka üks tantsulisem pala valmis.

Janne naudib elu Hollywoodis

Kaunis noor lauljatar Janne Saar, kes on nüüdseks USAs elanud juba poolteist aastat, elab praegu üks päev korraga ning teeb seda, mida armastab. Buduaar rääkis Jannega ja uuris, kuidas tal läheb ja kas ta on mõelnud ka Eestisse tagasi kolimisele. Los Angelesse lendas Janne esimest korda siis, kui ta oli vaid 20-ne aastane. «Kohe esimesest hetkest, mil Los Angelesse jõudsin, olin kindel, et just sinna ma kolida tahangi. Praegu elan keset Hollywoodi ja minu kõrvaltänavaks on Hollywood Boulevard. Kliima on super ja päikest on palju, samas talvel kõigub siin temperatuur päris palju. Põhjuseid, miks ma seda paika armastan, on mitmeid, suurt rolli mängivad muidugi ka sõbrad - nemad tekitavad kodu ja turvalisuse tunde,» räägib Janne. Kuid millega Janne oma päevad sisustab? «Ma kirjutan muusikat, laulan ja produtseerin. Hetkel teen koostööd mitmete tantsumuusika produtsentidega. Sellel aastal hakkavad vaikselt lood välja ka tulema. Üks DJ nimega PUBLIC tegi näiteks viimase Chris Browni singli «Dont Wake Me Up». Ühe loo kirjutasin ka oma hea sõbranna Ellyga ja see laul tuleb ka minu järgmisele albumile,» ütleb Janne, et tegemist on palju ja Eestisse tagasi kolimisele ta mõelnud ei ole.

Fredi kaalub Ameerikasse kolimist

Superstaarisaates kuue finalisti hulka pääsenud Fredi Pärs, kelle ülim positiivsus ning särav naeratus ei jätnud külmaks kedagi, avaldas Buduaarile arvamust teemal, miks paljud noored Eestist ära kolivad. Kas ka Fredi on mõelnud siit lahkumisele ja kuhu ta minna plaaniks? Eestist lahkus aastal 2012 rekordiline arv inimesi - eesmärgiks paremini tasustatud töökoht. Kuidas suhtub Fredi nendesse, kes siit lahkuda otsustavad? «Kui võtta arvesse, et Soomes töötades saab näiteks ehitaja kõvasti suurema palga kui Eestis, siis miks mitte hoopis Soome kolida… Aga eks igal asjal on oma plussid ja miinused. Seda ma tean, et Eestis näiteks lihttöötegijatele väga palju maksta ei taheta, mis on kindlasti suureks põhjuseks, miks siit lahkutakse. Mina seda pahaks ei pane, kui keegi Eestist ära kolib, sest soovib endale paremat elu. Meil kõigil on õigus elada täisväärtuslikult ja kui meie enda riik seda ei võimalda, siis tulebki võtta jalad kõhu alt välja ja otsida seda mujalt,» kommenteerib Fredi ning tunnistab, et ka tema on mõelnud mujale kolimisele. «Olen küll mõelnud, et võiks paar aastat ka kuskil mujal elada. Välismaa on mind alati paelunud. Minu unistuste riik, kuhu kunagi kindlasti jõuda tahan, on USA. See on nii olnud juba väiksest saadik. Esiteks on seal rohkem võimalusi, sealne kultuur on kindlasti Eesti omast erinev, sealsed inimesed on teistsugused. Eesti jääb mulle alati kodumaaks, aga miks mitte käia maailmas ringi, kogeda teisi kultuure ja tutvuda erinevate inimestega.»

Eda-Ines plaanib pere luua Eestis

Mõned nädalad on juba käinud arutelu ümber statistika, mis tõi välja, et Eestist on sünnitusealised naised lahkumas ning uuski põlvkond pole väga aktiivselt peale kasvamas. Ajakiri Naised uuris Eda-Ines Ettilt, kes palju käinud ja näinud, mida arvab tema sellest. "Eestis on vähe võimalusi karjääri ja raha teha," tõdeb naine, kes hetkel Lissabonis muusikat õpib ja on märganud, et seal on kõrgetel ametikohtadel pere ja lastega naiste hulk märksa suurem. "Eestis jäävad paljud noored naised pärast ülikooli lõpetamist hea tööta," räägib Ines, kelle sõnul Islandil jälle reisitakse pärast keskkooli kodumaalt ära, kuid tullakse 30ndates tagasi pere looma. "Mida rohkem sa maailmas ringi käid, seda enam tuleb mingi hetk koduigatsus peale," teab ta ning kinnitab, et tema soov on luua pere Eestis.

Hannah aitab kasse

Aastapäevad tagasi otsustas laulja Hannah minna Kasside Turvakodusse vabatahtlikuks. Ta asus kodututest karvikutest toredaid lugusid ja pildiseeriaid looma ning aitas otsida uusi peremehi. Tänaseks on Hannah koos teistega leidnud peavarju ligi 700 kassile ja lauljatarist on saanud Kasside Turvakodu eestkõneleja. Läinud sügisel pärjati Kasside Turvakodu Eesti Loomakaitse Seltsi poolt Aasta Loomasõbralikuma teo tiitliga, kirjutab ajakiri Pulss. "Minu maailma ei mahu, kuidas inimesed jätavad oma lemmikud sügisel suvilasse või hülgavad nad kolimise tõttu. Samas on mul hea meel, et inimesed ulatavad oma abikäe ja nii paljud loomad on omale kodu leidnud," rääkis Hannah. Ta tutvustas ka Kasside Turvakodu: "See on üks väheseid non-kill varjupaiku Eestis, kus ei hukata mitte ühtegi looma. Aasta jooksul on uue kodu leidnud pea 700 kassi ja kassipoega. Mõned kassid on aastaid oma kodu oodanud, näiteks suvel kojuläinud Villu ootas oma päriskodu 6,5 aastat! "Turvakodu hoolitseb iga oma hoolealuse eest just nii kaua kuni õige kodu ja kass kokku saavad." Hannahi Nõmme majja on viimase aasta jooksul leidnud tee kaks hiirekuningat, kes pärinevad just Kasside Turvakodust - ükssilmast triibik Silver ja must-valge seltskondliku hingega L’Amour. Kokku on Hannahil neli kiisut - 13aastane lumivalge pikakarvaline Stimpy jõudis seitse aastat tagasi temani varjupaigast ja lumivalge 2aaastane Tipa kannatas enne Hannah’i juurde jõudmist Mustamäe loomapiinajatest poisikeste käes. Kuigi Hannahil on kodus ka kaks Akita tõugu koera, on ta siiski enda sõnul kassihingega.

Iffil on libakonto

Ivo Linna sõbrad olid üllatunud, kui nägid, et populaarseid sotsiaalmeediakanaleid seni eiranud laulja on ühtäkki ikkagi Facebooki konto loonud. Ent – tegemist oli libakontoga, mille pahatahtlik looja püüdis kuulsa laulja nimega äri teha. Laulja libakontole oli postitatud sõnum, mille kohaselt tuleb ära müüa üle saja plaadi, vahendab Õhtuleht. Linna peab antud postitust ja teguviisi alatuks. "Järelikult on see inimene saanud kusagilt plaate või neid odava raha eest kokku ostnud ja proovib neid nüüd kallimalt maha müüa," lausub ta.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap