Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 6
04.02.2013
Stina pöördus tagasi muusika juurde

Laupäeval andis raadio Elmar “Muusikauudistele” intervjuu Stina. 90-ndatel ansamblis Flame tegutsenud lauljatar on keskendunud uuel aastatuhandel soololauludele. Vahepealne paus muusikast kulus perele ning praegu on Stina oma kaheaastase tütrekesega kodus. Muusikapisik pole aga kuhugi kadunud ning uus laul “Armastuse meri” on stiililt just see, mis lauljatarile südamelähedane. Loos on kaastegev ka Stina produtsent Peeter Kaljuste. Uusi ballaadilikke laule on oodata ka edaspidi. Kas lauljatar ka esinemisteks valmis on? Praegu mitte! Oleneb, kuidas raadiokuulajad uued laulud vastu võtavad.

Elmar tegi Sven Himmale sünnipäevakõne

28. jaanuaril tegi Owe Elmaris üllatuskõne sünnipäevaks Sven Himmale, kes olnud tegev muuhulgas ansamblites Kontor ja Mahavok, viimasega käiakse vahel esinemas ka praegusel ajal. Ühtekokku on ta kaasa löönud pea paarikümnes projektis. Aktiivselt on Himma ansamblis Yvetta Trio, mis tegeleb tantsumuusikaga inglise, vene ja soome keeltes. Põhiliselt esinetakse maarjamaal ja ka laevadel. Aasta algus pidavat mehel olema töiselt rahulikum aeg, ent veebruaris saab olema tihedam graafik.

Summer lõpetas soolokarjääri

Ansambliga The Tuberkuloited tuntuks saanud ja bändiga ka Elmari „Eesti diskol“ üles astunud Indrek Raadik tegi soolokarjääriga lõpparve. Saavutused polnud sellised, mis jätkamist oleksid soosinud, kinnitab mees Õhtulehele. "Lood iseenesest olid head, kuid ju ei ole sellisel muusikal hetkel Eestis turgu," arvab Summer, kes praeguse seisuga oma 2009. aastal alustatud soolokarjääri läbikukkunuks lugenud. "Olin ühel hetkel selle projekti juures täiesti üksi ja eks see saigi saatuslikuks," mõtiskleb mees. Indrek tunnistab, et tänane olukord istub talle palju rohkem ja olles taas vana kollektiiviga laval ja lisaks sellele ka tööl, saab pühenduda perele. "Ega ma kurda jah!" nendib mees, kes müüb Toyotasid ja lisab juurde, et esinemistest ta puudust ei tunne.

Kerli laul kogub suuri vaatajanumbreid

Eesti hetke popimate artistide lood koguvad YouTube'is rekordilisi vaatajanumbreid. Seitsmekohaliseks kosus Kerli Kõivu värske klubisingli "The Lucky Ones" vaatajaarv ning seda vaid kuu ajaga. Lugu teeb ilma ka Billboardi tantsumuusika edetabelis, kõrgudes seal suisa kolmandal kohal. Eesti hetke edukaima lauljatari jaoks pole suured vaatajanumbrid siiski midagi uut - tema lugu "Walking On Air" on kolme aastaga klikitud enam kui 10 miljonit korda, vahendab Publik. Miljon vaatamist tiksus täis ka Põhja-Tallinna ülimenukal hitil "Meil on aega veel" ning seda vaid kaks kuud pärast video ilmumist. Koos eri versioonidega „Eesti Laulule“ ühe favoriidina sisenevast loost - sealhulgas audioversioonid, live'id ning kärbitud versioonis tehtud etteaste "Terevisioonis" - tõuseb loo vaadatavus-kuulatavus videoportaalis veel paarisaja tuhande võrra. Tubli vaatamisstatistika on saatnud ka Mart Sanderi hittloo paroodiat "Ei löö käega me", mida on ühe kuu jooksul vaadatud juba enam kui 180 000 korda.

Kas Kõrsikute laul on plagiaat?

Kõrsikud ehk trio Bonzo, Jaan Pehk ja Päss esitavad „Eesti laulu“ poolfinaalis lugu “Suuda öelda ei”. Loo muusika autoriks on Andrus Bonzo Albrecht ning sõnade teinud kõik kolm suurt meest. Kas meloodiakäik aga ei tundu tuttav? Nimelt meenutab see Publiku andmeil päris tugevasti rokkanambli U2 menulugu "Sunday Bloody Sunday" aastast 1983. Kuulake selle Iiri bändi lugu, mille üllitamisest möödub üsna pea ümmargused 30 aastat, ja otsustage sarnasuse üle ise!

Uusküla hakkab seriaalinäitlejaks

28-aastane Merlyn Uusküla jagab oma aega Eesti ja Prantsusmaa vahet, peab nüüd kodus käies oma tihedasse graafikusse mahutama ka "Pilvede all" uue hooaja võtted, sest just selles seriaalis on naine otsustanud oma näitlejadebüüdi teha, mida salamisi ihaldanud on. Ajakirjale Naised antud intervjuus sõnab Merlyn, et veenma teda ei pidanud: "Olin kohe nõus." Oma karakteri kohta seriaalis paljastab ta ka veidike: "Uus tegelane Emma on naljakas ja huvipakkuv. Tal on omamoodi väärtushinnangud ja ta elab kusagil pilvepiiril - elu peab käima ümber tema ja teistega ta ei arvesta."

Vabariigi aastapäeva eel esilinastub Volmeri film

Vabariigi aastapäeva eel esilinastub Hardi Volmeri ajalooline draama «Elavad pildid», vahendab Elu24. Tegemist on armastusfilmiga ajaloo tõmbetuultes. Filmi peategelane Helmi sünnib parun von Strandmanni majja Tallinna vanalinnas aastal 1908. Ainus, mida ta kindlalt teab, on see, et ta ema oli eesti soost teenijatüdruk. Kõik muu selgub elu käigus ning elul, mis kulgeb läbi sajandi, on Helmi jaoks mõndagi varuks. Selles majas ta rõõmustab ja kannatab, ihaleb ja pettub. Siin kasvab ta üles koos noorhärra Erikuga ning ootab oma suure armastuse õitselepuhkemist. Sama maja allkorrusel elab kinomehaanik Julius, kes ei ole Helmi suhtes sugugi ükskõikne. Loomulikult ulatuvad majja ka ajaloo suured sündmused. Parketti tallavad nii sõdurikirsad kui härraste lakksaapad, majja mahub inimsaatusi kaugelt ja lähedalt, omi ja võõraid. Helmi kodu jõuab olla kord saksa salong, kord revolutsioonimuuseum, kord töölisklassi ühiskortergi. Vabaduse saabudes hakkavad maja ümber sebima kinnisvarasulid. Heitlikel aegadel püsivad muutumatuna vaid kinosaal, mis elavaid pilte ekraanile paiskab, ning Juliuse vaikne armastus Helmi vastu. Režissöör Hardi Volmer ühendab filmis nii varajase tummfilmi groteski kui kino kuldaja melodraamat, nii eepikat kui komöödiat. Osades Ita Ever, Aarne Üksküla, Anu Lamp, Tõnu Oja, Sandra Uusberg, Priit Võigemast, Marika Vaarik, Guido Kangur, Priit Strandberg, Üllar Saaremäe, Peeter Raudsepp, Sulev Teppart, Peeter Volkonski, Leida Rammo, Anne Paluver, Alo Kõrve, Anne Reemann, Märt Avandi, Kaia Skoblov, Aleksander Okunev, Mihkel Smeljanski, Peeter Oja jt. Filmi režissöör ja idee autor on Hardi Volmer, stsenarist Peep Pedmanson, kunstnik Kalju Kivi, operaator Kristjan-Jaak Nuudi, monteerija Tambet Tasuja, produtsent Anneli Ahven. Filmi on tootnud Exitfilm.


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket