Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 7
11.02.2013
Kene alustas sooloprojekti

Kene Vernik andis raadio Elmar “Muusikauudistele” laupäeval intervjuu. Lauljatar alustas oma tähelendu saatest «Eesti otsib superstaari» ning figureeris pikalt muusikalises kollektiivis Mimicry. Lauljatar jätkab nüüd sooloartistina ja tema lavanimeks on Kene. Mimicry aeg oli tema jaoks väga tähtis ja hariv, palju sai esinemiskogemust ja julgust. Bändi tagasi pöördumist Kene ette ei kujuta. Peamine rõhuasetus on nüüd sooloprojektil ning mitmed laulud on juba valmis kirjutatud. Algus Kene soolokarjäärile on mõnusalt stiilne muusikavideo loole «Black dreams».

Hortus Musicus paneb rõhku kostüümidele

Laupäeva hommikul ajasime Elmaris juttu Andres Mustoneniga. Hortus Musicus on tegutsenud juba 40 aastat ja tegu on ühe maailmas enim plaate müünud eestimaise projektiga. Vanamuusika suurimaks edu võtmeks peab Mustonen ehedust. See muusika tundub tänapäeval erilise ja väljapaistvana. Selles on olemas ka kõik tänapäeva muusika aluselemendid. Kollektiiv esineb regulaarselt ja väga palju. Esinemistel pööratakse suurt tähelepanu kostüümidele, mis peavad olema muusikaajastusse sobivad. Väga populaarseks on saanud aastate jooksul ka 1989. aastal ellu kutsutud barokkmuusikakontsertide sari MustonenFest. Tänavuse festivali galakontsertil astusid laupäeva õhtul üles ka kuulsad külalised orkestrist Berliini Filharmoonikud.

Kaunimate Aastate Vennaskond saab 20

Alates märtsist läheb Kaunimate Aastate Vennaskond üle-Eestilisele tuurile ning toob taas lavale 20 aastat tagasi etendunud kontsertlavastuse "Kaunimad aastad su elus". Hommikuprogrammis meenutasid etenduse saamislugu Toomas Lunge ja Hannes Kaljujärv. Projekt sündis ühel septembrikuisel õhtul, mil Toomase uksele koputasid Hannes ja Andres. Külas olles kuulati Kulno Süvalepa kassetti, kus olid palad ja meenutused möödunud aegadest klaverimuusika saatel. Sealt sai alguse idee teha Vanemuise väikeses majas ovaalsaalis väike lauludeõhtu. Sari kestis kokku koguni viis aastat. Väljanägemine pidi olema viisakas. Täispikka intervjuud saab kuulata Elmari veebikodus elmar.ee.

Luisa salvestab jälle koos Laurisega

6. veebruaril tegime sünnipäevakõne Luisale. “Ministriprouaks” olemisest rääkides Luisa ennast teistmoodi ei tunne. Ise lubas lauljatar muusika juurde jääda ja poliitikasse ei kipu. Muusikasõpradele on rõõmustavaks uudiseks uue loo lindistamine koos Lauris Reiniksiga. Loole vänadatakse peatselt ka video. “Eesti laulul” osalemine pole tulevikus välistatud. Kui on tõesti hea laul ja idée, siis võib kindlasti ennast sel konkursil proovile panna.

Võitu ennustatakse Elinale

„Eesti Laul 2013“ poolfinalist Elina Born on oma lauluga «Enough» internetis toimuval veebihääletusel hetkel esikohal, vahendab Elu24. Elina ise jääb seda kommenteerides üsna tagasihoidlikuks ja arvab, et tähtis on ikkagi osavõtt. «Ma ei ole otseselt kaua teinud muusikat, aga ma olen elu aeg laulnud ja siis sai mindud superstaarisaatesse. Ma ei ole alati esinenud, sest ma kartsin. Mul on selline mõnus ärevus kogu aeg sees. Ma arvan, et see peab olema,» räägib neiu oma muusikukarjäärist. «Ma ei saa ju teha vastu oma tahtmist sellist muusikat, mis mulle endale ei meeldi,» lisab ta.

Black Velvet tuleb taas lavale

2008. aasta detsembris raadio Elmar „Eesti diskol“ eksklusiivselt lavale tulnud Black Velvet rõõmustab meid taas. Sedakorda avab nostalgiakuningas „Eesti Muusikaauhinnad 2013“ galaõhtu kunagise hittlooga «17». Tänavu 15-aastaseks saav eesti muusika suurim auhinnatseremoonia toimub 14. veebruaril Nokia Kontserdimajas.

Mis stiili viljeleb Põhja-Tallinn?

Hetkel ülepeakaela palju igasuguseid üritusi väisav Põhja-Tallinn esines hiljuti ka tudengitele ning selgitas nii neile kui kõigile oma fännidele, mis on see muusikastiil, mida nad siis õigupoolest viljelevad. "See on rap'n'roll!" teatasid räpipoisid kooris ning õrnahäälne lauljatar Maia noogutas heakskiitvalt, vahendab Publik. Teatavasti on Põhja-Tallinna tekstid tuntud kui sügavamõttelised ning tunduvalt vähem ropud kui tavapärased räpparite poolt loodud riimid.

Minerva Eestisse tagasi ei kibele

Maria Minerva on muusik, kelle tee viis 21-aastaselt Londonisse ning edasi New Yorki, kus tema karjäär aina tuure kogub. Esialgu baaritööga üüriraha teeninud Minerva ei põe, et magistrikraadiga laudu koristas, sest kuigi ta tundis, et on enamaks võimeline, teadis ta, et üliõpilaselu on faas, mis tuleb üle elada ning on uhke, et oskab nüüd teha vähemalt kümmet kokteili ning saab nende nautimist ka endale lubada. Kui ajakiri Naised uuris Minervalt emotsioonide kohta välismaal, tõdes preili: "Idaeurooplaslikke hetki tuli ikka ette, tundsin, et olen ehk kuidagi aeglasem ja tuimem,vähem sotsiaalne ja põhjendamatult pahur." Argipäevad New Yorgis veedab Maria asju ajades, õhtud veedab aga sageli stand-up-komöödia seltsis, mis annab tema sõnul newyorklaste peas toimuvast hea ülevaate. Kui uurida, kus ta näeb end 10 aasta pärast, tunnistab ta: "Lapsi ja peret tahaks, kus täpselt asuma saan, seda ei oska öelda - Eestisse vist niipea ei naase."

Kerli jõudis tabeli tippu

Los Angeles’s elav lauljatar, helilooja ja produtsent Kerli on läbimurde laineharjal looga «The Lucky Ones» - lugu jõudis viimaks Billboardi Hot Dance Club Play esikohale, vahendab Elu24. Tegu on ühtlasi esimese singliga tema peagi ilmuvalt EP-lt «Utopia» (Extended play (ka EP) on helisalvestis, mis on liiga lühike, et seda saaks nimetada albumiks, kuid liiga pikk, et olla singel - toim.), mis ilmub 19. märtsil. «The Lucky Ones» on Youtube’i keskkonnas kogunud juba üle miljoni vaatamise, vahendab Broadway World.

Sulo lahutusprotsess jõuab kohtusse

Kriis Sulo Tintse ja tema abikaasa Reilika Tintse vahel on võtnud ametlikuma tooni ja leiab lahenduse kohtusaalis. Reilika rääkis Kroonikale, et nad pole aasta aega koos elanud ja protsessis tagasiteed pole. «Oleme olnud abielus pea kümme aastat, kuid selle vahele jääb väga palju värvilisi ja keerukaid aegu,» nendib ta. Küsimuse peale, kas ta oleks nõus kõik andestama ja uuesti puhtalt lehelt proovima, tuleb Reilikalt pikemalt mõtlemata vastuseks «ei». Sulo oma lahutust kommenteerida ei taha.

Bonzo ei poolda paksumaksu

Uuring, mis väidab, et iga neljas teismeline püüab kaalu kaotada, üllatab muusik Bonzot ja paneb mõtisklema: "Kas nad siis enda arvates on kõik paksud?" Mees tõdeb ajakirjale Naised antud intervjuus, et kuigi tervise hoidmise seisukohast on kaalu kontrolli all hoidmine oluline, ei ole tema küll täheldanud, et paremini viis kilo kergemalt laulaks. "See on juba idiootsus, mis Ameerikas on lõneks olnud, et inimesi vüidakse lennujaamdes kaaluma hakata ja kes etteantud piiridesse ei mahu, peaks kaks piletit ostma," on mees hämmingus. "On täielik jaburus, kui keegi otsustab kestestada paksumaksu, see on inimeste diskrimineerimine," leiab ta, lisades et igale ülekaalulisele ei saa ette heita, et ta on paks, sest sageli on inimene sootuks haige või on muud põhjused.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket