Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 8
18.02.2013

Blacky lõpetas

Alles see oli, kui kitarrist Angela Aaki ja lauljanna Lea Liitmaad siduv ansambel Blacky otsustas taas kokku tulla ning hääbuvat menu taastama hakata. Nüüdseks käivad aga jutud, justkui tandem oleks lõplikult riidu läinud, kirjutab ajakiri Naised. "Jah, Blacky enam ei tegutse ja hetkel ma väga Leaga ei suhtle," rääkis Aak ja lisas, et tülis nad siiski pole, vaid nüüdsest nokitseb igaüks ise muusikaprojektidega oma stuudios. Praegu pole muusikutel kerge aeg, mistõttu Angela oli sunnitud oma isa maja Nõmme kandis müüki panema. "Elekter on kallis ja kogu ruumiga pole mul midagi peale hakata," ohkab ta.

Anisa finaali ei pääsenud

Laupäeval andis raadio Elmar „Muusikauudistele“ intervjuu Anisa, kelle lugu „The missing thing“ osales „Eesti laul 2013“ poolfinaalis. Laul paraku finaali ei jõudnud. Lugu ise sobib anisale stiililiselt hästi. Tegu on hoogsa energiat andva tantsulauluga. Loo muusika on kirjutanud Pearu Paulus, Alar Kotkas, Ilmar Laisaar ja sõnad Jana Hallas. 18-ne aastane Anisa on sündinud Tallinnas ja Alar Kotkas märkas noort talenti saates “Eesti otsib superstaari”.

Toimus “Eesti laulu” esimene poolfinaal

Laupäeva õhtul selgusid „Eesti laulu“ viis esimest finalisti. Žürii ja rahvahääletuse tahtel kindlustasid endale koha finaalis:

Lugu / Esitaja / Autorid
„Enough“ / Elina Born / Stig Rästa, Fred Krieger
„Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti“ / Winny Puhh / Silver Lepaste, Indrek Vaheoja
„Päästke noored hinged“ / Grete Paia / Grete Paia, Sven Lõhmus
„Ring The Alarm” / Teele/Tuuli/ULA & DrumAttack / Priit Uustulnd, Teele Viira
„Suuda öelda ei“ / Kõrsikud / Kõrsikud

Teine poolfinaal peetakse järgmisel laupäeval, kust pääseb finaali samuti viis paremat, suur lõppkontsert leiab aset 2. märtsil Nokia Kontserdimajas

Anmatino tegi uue laulu

Pühapäeva hommikul käis Elmaril külas ansambel Anmatino koosseisus Anne ja Jürmo. Alates septembris kestev kooslus tunneb ennast laval koos olles järjest paremini. Koos tögatakse teineteist naljatlevalt ja esinemised on alati hästi meeleolukad. Bänd on valmis saanud uue laulu “Nüüd ma tunnen igal pool”. Loo juured pärinevad Venemaalt ja slaavi stiil bändile väga sobib. Glen Pilvre tegi Anmatinole põhja ning teksti eest hoolitses Gunnar Loho. Anne sõnul pole tegu kevadelauluga, vaid juttu on ikka armastusest.

Martenit ootavad põnevad projektid


11. veebruari hommikuprogrammis ajasime juttu Marten Kuningaga. Marten Kuninga debüütalbum "Janu" oliesti Muusikaauhindadel nomineeritud neljas kategoorias. Auhind jäi küll saamata, ent see polnud ka Marteni suurim unistus. “Janu” on kriitikute poolt väga hästi vastu võetud ja mees rääkis, et tegi selle nii hästi kui oskas – see on ausa sõnumiga album. Maoaasta saab olema Marteni jaoks muusika- ja teatrirohke. Väga detailseks mees minna ei soovinud, kuid vihjas, et on paari teatritükiga seotud. Uue albumi tegemiseks on veel vaja hoogu võtta ja endale aega anda. Kui album tuleb, siis ehk alles aasta lõpus või suisa järgmisel aastal.

Aasta parimaks ansambliks valiti Põhja-Tallinn

Nokia kontserdimajas toimus neljapäeval Eesti Muusikaauhindade gala, mida juhtisid Eda-Ines Etti ja Tanel Padar. Auhindade jagamisel riisusid koore Aasta Albumi tiitli võitnud Vaiko Eplik, Aasta Ansambliks valitud Põhja-Tallinn, Aasta Meesartist Ott Lepland ja Aasta Naisartist Iiris. Ansambel Põhja-Tallinna "Per aspera ad astra" nimeline album valiti ka Aasta Debüütalbumiks ja Aasta Hip-Hop/Rapalbumiks. Ott Lepland käis laval ka Aasta Popalbumi ning Vaiko Eplik Aasta Rokkalbumi tiitli järel. Auhindu jagati veel - Aasta Muusikavideoks valiti Kerli "Zero Gravity", Aasta Parimaks Lauluks Lenna "Mina jään".

TMW esinejaterivi kasvas veelgi

4.-6. aprillini muutuvad Tallinna olulisemad muusikaklubid, teatri- ja kontserdisaalid, baarid ning kohvikud artistidest pungil festivalitandriks, sest juba viiendat korda pealinna raputav talendifestival Tallinn Music Week toob meile tänavu 233 artisti 20 riigist, neist 165 esinejat Eestist. Esinejaterivi on koguni neljakordistunud — Soomest 26, Venemaalt ja Leedust 6, Taanist ja Suurbritanniast 5.

Võsa hakkas stsenaristiks

10. mail esietendub Kumu Auditooriumis "Viimane Monogaamlane", mille stsenaristiks on ei keegi muu, kui lauljatar Hanna-Liina Võsa (31). "Tõepoolest on valmimas uus muusikaline monolavastus «Viimane Monogaamlane», mis põhineb Kristiina Ehini samanimelisel luule- ja proosakogumikul," avaldab Hanna-Liina ajakirjale Naisteleht. "Etenduse stsenaariumi olen ma selle teose põhjal ise kokku kirjutanud ja muusika tegime kahasse koos Kristjan Randaluga," lisab ta.

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Veiko Soom

Kolmest seitsmeni

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap