Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 9
25.02.2013
EIK ilmutab plaadi

Pühapäeval käis raadios Elmar külas Maarius Pärn ansamblist Eneseimetlejate Klubi. Eelmisel korral ajasime raadios juttu 2011. aastal pärast seda kui EIK oli võitnud “Tudengilaulu” konkursi. Stiililiselt kutsuvad bändiliikmed oma muusikat emakeelseks, pärimuslikuks popp maailmamuusikaks. Muusikat tehakse muu töö kõrvalt ja seda enam kiiduväärt on tõsiasi, et peatselt (loodetavasti märtsikuus) näeb ilmavalgust bändi kauamängiv. Terve plaat on mõnusat imetlust täis. Plaadil on laule tuntud autoritelt – Leelo Tungal, Hando Runnel, Ott Arder. Ülejäänud tekstid on aga Maariuse enda sulest. Koos bändiga on leitud tekstidele ka vastav heliline vaste. Elmaris tutvustasime kuulajatele Ott Arderi sõnadele valminud laulu “Kõik mis paistab ja ei paista”.


Raen tegi uue laulu

Laupäeval astus radio Elmar “Muusikauudiste” toimetusest läbi radio- ja laulumees Raen Väikene. Lauri küsimuse peale, kumb on rohkem südamelähedane, kas laulmine või raadioeeter, vastas Raen, et üks täiendab teist ning mõlemad tegevused on väga suuresti teineteisega seotud. Ka ajaliselt klapib kõik suurepäraselt – radios äratab Raen kuulajaid hommikuti ning laulmas käib enamasti nädalavahetuse õhtuti. Laulumehena liigub Raen palju Eestimaa peal ringi ning tihtilugu tulevad head lauluideed just öösel koju sõites. Öine aeg on mehe jaoks loominguline ka koduseinte vahel. Uue laulu viisijuppi kuulis Raen unes ja terve öö selle nahka läkski, et loost must variant valmis teha. Nüüd on laul aga raadiovalmis ning kannab nime “Õhtul kodus olla on nii hea”. Pala sündis jõulude ajal, mil artistidel on kibekiire tööaeg ja kodus olemise aega palju pole. Lugu kõneleb sellest, et tänapäeval on inimestel nii palju tööd ja nii vähe aega, et pole võimalust oluliste-kallite inimestega koos olla.

Anne Veski osaleb idanaabrite saates

Anne Veski andis esmaspäeval, 18. veebruaril Elmarile intervjuu. Anne osaleb idanaabrite saates “Dve zvezdõ”. Saade on samas formaadis eetris olnud ka Eestis nime all “Laulud tähtedega”. Saates osaleb kaheksa paari ja ettevalmistustööd on igaks saateks palju. Anne rääkis, et sellistel aegadel on ka haigusepisik ja külmetus kerge tulema. Valmis on saanud ka uus eestikeelne laul “Üksinda”, mille meloodia on kirjutanud noor vene helilooja Aleksander Kim ja sõnade eest hoolitses Owe Petersell. Tegemist on kurva ja hinge mineva lauluga. Ohmygossip.ee'le antud intervjuus rääkis Anne Veski, et tema tegemiste kohta on info internetis: “Facebookis on võimalik minu tegemistest ülevaadet saada. Suvel on Jerevani kultuuripäevad "Tallinn sõidab Jerevani" ja ma osalen seal. Midagi rohkemat ei tahaks praegu välja öelda."

Metsatöll tähistab sünnipäeva

1. ja 2. märtsil toimub Rock Cafes esmakordselt festival HuntFest, millega hetkel Euroopa tuuril viibiv Metsatöll tähistab oma 14. sünnipäeva. Piduliku sündmuse puhul on Metsatöll kaheks päevaks Tallinnas kutsunud oma sõbrad siit ja sealtpoolt lahte. Kahel õhtul astuvad festivali käigus lavale Finntroll (Fin), No-Big-Silence, J.M.K.E., Nevesis, Shape of Despair (Fin), Soul Thrower, Kurjam ja sünnipäevalaps Metsatöll ise. Metsatöllu raudne mootor ja trummar Marko Atso lausus, et 14. sünnipäev on piisav põhjus, et püsti panna kahepäevane festival. "Metsatöll on ikka oma sünnipäevi pidanud juba algusest peale," lausus Atso. "Nüüd on ehk aastaid juba niipalju, et on aeg viia Metsatöllu aasta tähtsaim sündmus uuele tasemele, nende aastatega oleme ka kohanud palju muusikuist sõpru keda oma sünnipäevale külla paluda. Koos publikuga saab sellest kahtlemata unustamatu sündmus!"

Elmaril käis külas Tenfold Rabbit

Elmaril käisid kolmapäeval külas Andres ja Rain ansamblist Tenfold Rabbit. Mehed ise peavad oma muusikat stiililiselt folkrokiks. Eelmisel aastal saavutas bänd „Eesti laulu“ finaalis kolmanda koha. Seda konkurssi peavad mehed heaks reklaamikanaliks ja motivaatoriks rohkem pingutada. Nagu võistlusel ikka, saab ennast ka hästi proovile panna. Mehed pidasid enne „Eesti laulu“ poolfinaali väikest minituuri, mile käigus jõuti Tartusse, Paidesse, Haapsallu ja Tallinnasse. Esinemas on oma pooleteise tegutsemisaasta jooksul käidud ka välismaal, käidi ära isegi Saksamaal Berliinis. Laias maailmas ringi tuuritamine on aga kallis lõbu ja maailma vallutama minnes peab olema korralikult raha. Kindlasti oleks abiks hea osalemine, või miks mitte ka võit Eurovisioonil.

Külalised üllitavad plaadi

20. veebruari hommikuprogrammis ajasime juttu Tommyboyga. Vahepeal väikesel pausil viibinud ansambel Külalised on tagasi ning plaanivad sel aastal paari kuu pärast välja anda uue albumi. Oma igapäevatöö kõrvalt on Toomasel ka väga palju muusikatööd. Uus laul “Seltskond” on sündinud koguni paari aasta jooksul. Loo vormi panemine võttis kaua aega ning muutmisprotsess on lõpuks läbi. Otsiti uut saundi ja gruuvilikkus on võtnud rohkem rokilikuma ja meloodilisema suuna. Lugu räägib sellest, et inimesed otsivad alati endale kedagi kõrvale, sest tahavad oma enesetunnet parandada. Paraku selline paaniline rapsimine ja suhete otsimine ei anna soovitud tulemust. Valmis on ka laulu video, mis kenasti toetab loo sõnumit. Ka uus plaat on tegemisel koos uue kitarristi ja bassimehega, kes toonud uue plaadi jaoks märgatavalt uut saundi. Miksitud on palju erinevaid muusikastiile. Kitarril ja klahvpillidel on suurem sõna sekka öelda.

Toimus teine poolfinaal

Laupäeval selgusid võistluse “Eesti Laul 2013” viimased viis finalisti. Sarnaselt esimesele poolfinaalile valiti viis finalisti välja žürii ja rahvahääletuse kombinatsioonina. Esmalt andsid stuudios viibinud muusikaasjatundjad hinnangu, mille põhjal tekkis pingerida. Sarnane edetabel koostati ka telefonihääletuse põhjal, millest võisid osa võtta kõik muusikasõbrad. Kaks tabelit liideti ning viis suurima toetuse saanud artisti pääsesid lõppvõistlusele, mis toimub 2. märtsil Nokia Kontserdimajas.
Teisest poolfinaalist pääsesid edasi:

Lugu / Esitaja / Autorid
„Üle vee“ / Liisi Koikson ja Söörömöö / Immi
„Et uus saaks alguse“ / Birgit Õigemeel / Mihkel Mattisen, Silvia Soro
„Dance“ / Rasmus Rändvee & Facelift Deer / Rasmus Rändvee, Paal Piller, Karl Kallas
„With U“ / Rolf Roosalu / Rolf Roosalu
„Meil on aega veel“ / Põhja-Tallinn / Jaanus Saks, Mark Eric Kammiste, Alvar-Risto Vürst

16. veebruaril toimunud esimesest poolfinaalist pääsesid edasi:

Lugu / Esitaja / Autorid
„Enough“ / Elina Born / Stig Rästa, Fred Krieger
„Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti“ / Winny Puhh / Silver Lepaste, Indrek Vaheoja
„Päästke noored hinged“ / Grete Paia / Grete Paia, Sven Lõhmus
„Ring The Alarm” / Teele/Tuuli/ULA & DrumAttack / Priit Uustulnd, Teele Viira
„Suuda öelda ei“ / Kõrsikud / Kõrsikud

Sisask jätaks võrgutasud maksmata

44-aastane Siiri Sisask on alati tajunud teravalt kõike, mis Eestis parasjagu valesti on ja nii pahandab ka ise poliitikuelu maitsnud naine konkreetselt valitsuse otsuste tõttu aina süveneva vaesuse peale: "Võtame või elektri võrguteenuste tasud, mis on minu meelest on üheselt riigipoolne mõtlematu ja ülekohtune kätumine oma inimeste suhtes." Sisask on ajakirjale Naised antud intervjuus seda meelt, et sellises olukorras saab inimene muuta asjade seisu ainult ise ning tema teeks seda vägagi radikaalselt üheskoos kogu Eesti rahvaga: "Mind ajab marru, kui vassijalikult on valitsus rahva selja taga käitunud! Mina koos terve Eesti rahvaga jätaksin võrguteenustasud maksmata - ma maksaksin elektri ja selle endise teenustasu, aga ma ei maksaks seda juurdehindlust, seda tagatubade ilkumise saatel tehtud otsust. Üksi loomulikult seda teha ei saa, siis väänatakse sulle nii, et eluaeg oled põlvili, aga kui me kõik nii teeks, siis tuleb riigil meiega arvestada," kutsub naine üles kodanikujulgusele koonduda ning neid makse mitte maksta, sest kui peaminister ütleb, et tal on ükskõik, siis miks peavad inimesed hoolima, mõtiskleb ta.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar