Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 10
04.03.2013
Eurovisioonile sõidab Birgit

Võistluse „Eesti laul 2013“ võitis laupäeval Birgit Õigemeel looga "Et uus saaks alguse", edestades finaali lõppvoorus Grete Paiat.
Finaali tulemused: koht / lugu / esitaja / autor

1. "Et uus saaks alguse" / Birgit Õigemeel / Mihkel Mattisen, Silvia Soro
2. "Päästke noored hinged" / Grete Paia / Grete Paia, Sven Lõhmus
3. "Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti" / Winny Puhh / Silver Lepaste, Indrek Vaheoja
4. "Suuda öelda ei" / Kõrsikud / Kõrsikud
5. "Üle vee" / Liisi Koikson ja Söörömöö / Immi
6. "Meil on aega veel" / Põhja-Tallinn / Jaanus Saks, Mark Eric Kammiste, Alvar-Risto Vürst
7. "Dance" / Rasmus Rändvee & Facelift Deer / Rasmus Rändvee, Paal Piller, Karl Kallas
8. "Enough" / Elina Born / Stig Rästa, Fred Krieger
9. "With U" / Rolf Roosalu / Rolf Roosalu
10. "Ring The Alarm" / Teele/Tuuli/ULA & DrumAttack / Priit Uustulnd, Teele Viira

Valik võistluslaulude vahel tehti kahes voorus. Esimeses liideti žürii poolt ja telefonihääletusel antud punktid, nende põhjal pääsesid edasi Birgit Õigemeel ja Grete Paia. Võitja selgus teises voorus telefonihääletuse kaudu. Žürii lemmik oli esimeses voorus Kõrsikud, telefonihääletajad eelistasid Grete Paiat. Esimeses voorus helistas rohkem kui 60 000 inimest, teises voorus oli helistajaid ligi 60 000. Birgit Õigemeel kogus teises voorus 51 protsenti ja Grete Paia 49 protsenti telefonihäältest. Birgit Õigemeel esindab Eestit 14.-18. maini Rootsis Malmös toimuval 58. Eurovisiooni lauluvõistlusel.

Rosanna ennustas üllatusvõitjat

Laupäeval “Eesti laulu” finaali eel helistasime poolfinaalis osalenud Rosanna Lintsile. “Follow me” finaali välja ei võidelnud. Laulu kirjutas Rosannale Rolf Roosalu, kelle arvates see laul pidavat just Rosannale sobima. Nii saigi koos stuudiosse mindud. Rolfi laulu “With U” peab Rosanna aga üheks enda lemmikuks finaali laulude seas. Võitu Rolfi laulule noor lauljatar aga ennustada ei söendanud. Rosanna panustas pigem ootamatule üllatusvõitjale.

N-B-S tegi „Kõnõtraadi“ eesti keelde

Owe ajas Elmaris juttu Cramiga. No Big Silence tegutseb juba alates aastast 1995. Midagi üdini halba ansambli solist selle aja jooksul ei mäleta. Bänd on täiesti tegus, palju on tehtud uut materjali ja graafikus on rohkelt esinemisi. Kuigi N-B-S teeb enamasti ingliskeelseid laule, mahub viimasel ajal repertuaari ka emakeelseid palasid. Nüüd on valmis tehtud eestikeelne “Kõnõtraat”. Lugu tundus liiga mitte-no-big-silensilik ja meeste jaoks oli see tõeline sportlik väljakutse. Eestikeeli on laulu nimeks “Kõnetraat” ja loost saavad nüüd aru ka kõik need, kes võru keelt ei mõista.

Tegevust alustas Double

Pühapäeva hommikul käis Elmaris külas Kadri, kes pikka aega muusikaga kokku puutunud ja nüüd kaasatud uude ansamblisse Double. Bändi imidž on salapärane, mistõttu lauljad enda kohta midagi rääkida ei soovi. Mõte on teha bändi vaheldusrikkalt ja koosseisu regulaarselt muutes. Iga laulu esitab mees- ja naislaulja, duubel, kuid iga uue laulu puhul võib koosseis täielikult muutuda. Lugude autor ja produtsent on Risto Rebane, kes ise nimetab bändi stiili progressiivdiskoks. Pundi esimene laul kannab nime “Need teed”.

Veziko on naisest üle saanud

«Aeg on kõige parem ravim,» lausub Alen Veziko, et on lõpuks üle saanud lahkuminekust naisega, kellega jagas ühist elu üle 13 aasta - tõsine kriis õpetas mehe karussellina keerlevast elust aega maha võtma. Alen Veziko (33) pikaajaline suhe leidis lõpu möödunud sügisel - ka lembelauliku fännid mäletavad, et Alen võttis siis ette jalgrattamatka mööda sügisest Eestit ja täiesti üksi, kirjutab Õhtuleht. «Jalgrattasõit on üks asi, kuid just see andis mulle võimaluse aeg maha võtta ja mõelda elu üle järele - mõelda, kas sellel tõmblemisel on üldse mõtet,» nendib mees. Suhte purunemises on ta peasüüdlaseks nimetanud ennast. «Mu elu on olnud kui karussell - kõik need kontserdid ja veel plaat, mis ilmus - kõik see sai saatuslikuks mu 13 aasta pikkusele kooselule,» kõneles ta sügisel Kanal 2 uudistesarjale «Reporter».

Maarja unistab pulmadest lähedaste seltsis

Kanal 2 eetrisse läks saade "Avameelselt lasteta karjäärinaistest", kus võtsid sõna nii Evelyn Sepp, Anni Arro kui Maarja, kes kõik 30ndates, kuid lasteta. Kui Evelyn Sepal ja Arrol lapsi veel pole, siis Maarja mõtiskles: "Mul võiks Frediga juba olla 8-aastane laps." Enda sõnul tahab nii tema kui ta elukaaslane tulevikus küll lapsi. "Naine tahab last saada nii, et koos üles kasvatada mehega, kui naine ei leia õiget meest, ei pea suva mehega kasvatama," leidis ta saates ka, et last saamise pärast saada pole õige, ka siis mitte, kui vanus uksele koputab, kuid tõdes: "Kui ma oleks 40-aastane ja õiget inimest ei ole kõrval, mõtleks ehk teisiti..." Mida arvab elukaaslasega kaua koos olnud naine aga abielust? "Ma ei näe abielul mõtet ilma lasteta, aga kui on lapsed, siis võiks ema ja isa olla abielus." Maarja sõnul temal ja Fredil kindlat abieluplaani ei ole, aga mõte, kuidas see välja näha võiks küll: "Kui seda teha, siis meeldejäävalt ja pere keskel, mitte kuskile kahekesi põgenedes."

Listra kolis tagasi Eestisse

Peatselt oma 24. sünnipäeva tähistav hõbehäälne lauljatar Maria Listra on otsustanud tagasi kodumaale kolida ning jõudis just paari päeva eest kõigi oma kastidega koju. “Väga raske oli külalisena kodumaal käia — mõtlesin siis, et tulen Londonist tagasi,” põhjendab Listra, kellel täitus äsja seitse aastat Londonisse kolimisest. Kui kauaks ta siia jääb, seda ta veel kindlalt ei tea, kuid oma sünnipäeva saab ta nüüd küll üle pika aja Eestis tähistada. “Viimati pidasin kodus sünnipäeva, kui oli seitseteist,” meenutab neiu Õhtulehele ja nendib, et tal on väga hea meel Eestimaa kevadet näha. Lisaks loetleb ta oma igatsust tekitanud lemmikasjadena seda, kuidas siinne lumi “krudiseb”, “leil” on hea, emakeel on väljendusrikas, kevad on jahe ning Tallinnas vuravad trollibussid!

Sanderi maal ilutseb finaalis

Mart Sanderi maal «Coup de Grace» valiti Briti Kuningliku Portreemaalijate Ühingu iga-aastase võistluse finaali, kuhu esitatakse tuhandeid töid, millest näitusele valitakse alla saja, kirjutab Õhtuleht. Kuulus ühing asutati 1891. aastal, selle liikmeteks olid maailmakuulsad kunstnikud nagu söör John Everett Millais, John Singer Sargent ja James McNeill Whistler. Sander üritas viimati võistlusele pääseda kolm aastat tagasi, toona ei õnnestunud siiski eelvoorust edasi pääseda. Maal «Coup de Grace» valmis Sanderil jaanuari lõpul kolme päevaga, mil tema juurde saabus väga «kunstipäraselt» puruks löödud näoga sõber. «Maali nimi tähendab «Halastuslöök» ja peaks kujutama täiesti kurnatud tänavavõitlejat enne seda, kui vastane ta otsustava hoobiga ära kustutab,» täpsustab Sander.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Mari-Liis Männik

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap