Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 11
10.03.2013
Sisask tuuritas Argentiinas

Laupäeval käis Elmari „Muusikauudiste“ toimetusel külas Siiri Sisask. Lauljatar väisas Argentiinat ning põnev reis kujunes nii puhkuseks kui esinemisteks. Tiiu Poltsmann kutsus Siiri Argentiinasse ning korraldas lauljatarile mõned esinemised. Sisask laulis eestikeelseid laule ning paljud laulutekstid sai tõlgitud ka hispaania keeled ja publikule enne leulu algust ette loetud. Laulu taustaks kuvati ekraanile pilte kargest Eestimaa talvest. See oli argentiinlastele võimas eksootiline kogemus, mis äratas Eesti vastu suurt uudishimu. Olles kaugel ära, pani lauljatar kaustikusse kirja ka palju uusi tekste, mis on plaanis panna ka helikeelde. Materjali on küllaldaselt ning plaanis on see materjal vormida ka plaadiks.

DND on tagasi Eestis

Elmarile andis intervjuu Rainer Sirel ansamblist DND. Bänd on tagasi Eestis ja on valmis saanud uue laulu “Sein oli vahel”. 12 aastat elas ja tegutses ansambel Londonis. Omal ajal mindi tühja koha pealt ja alustati Londonis täiesti nullist pihta. Palju tehti muusikat ja see oligi sinna minemise eesmärk. Esialgu tehti ingliskeelset muusikat. Kolm esimest plaati olid ingliskeelsed. Eelmine plaat oli duubelplaat, kus üks oli ingliskeelne ja teine venekeelne helikandja, paar laulu olid juba ka eestikeelsed. Välismaal olemise ajast midagi kahetseda pole ja tagasi tulemise otsus tuli üsna ootamatult. Londonis miskit enam kinni ei hoidnud ning eestikeelseid lugusid sai ka juba päris palju tehtud. Uus plaat peaks Eestis ilmuma juba aprillikuus.

Lenna sai emaks

2. märtsi öösel sündis Lenna Kuurmaa ning Robert Vaigla perekonda tütar. Pisipreili nime ei ole veel teada, vahendab Delfi. Lenna, kellel tuleb lähiajal uus plaat välja, tänas Facebookis kõiki sõpru ja fänne õnnitluste eest: "Ma tänan teid kõiki südamest nende ilusate ja heade soovide eest! Armastus päästab maailma!" kirjutas Kuurmaa.

Kihnu Virve on eurolaulus pettunud

Eestit Eurovisioonile esindama minev Birgit Õigemeel ei ole rahva poolt armastatud Kihnu Virve arvates kõige parem valik, kuigi laulumemm oli rahul, et Birgit laulis vähemasti eesti keeles. "Minu meelest oli see mage! Laul peab olema särtsakas ja selline, mis inimestele südamesse läheb. See laul ei läinud mitte südamesse! See laul läks südamest mööda. Minul läks mööda ja küllap ka paljudel teistel," rääkis Kihnu Virve portaalile Elu24.

Suurbritanniat esindab Tyler, Saksamaad Cascada

Eurolaulud hakkavad selguma ka teistes riikides. Viimastel aastatel on märgata teatavat staaritrendi ning Eurovisioonile saadetakse üleilma tuntud artiste. Saksamaad esindab sel aastal viimase kümnendi kuum tegija Cascada. Eelmisel aastal lõpetas Suurbritannia Eurovisioonil vaid 12 punktiga 25. Kohal, kui saatis end esindama 76-aastase Engelbert Humperdincki. Tundub aga, et lüüasaamine neid ei heidutanud, sest sel aastale pannakse Malmös mängu teine raskekahurväkke kuuluv grand-old-tegelane – seekord Bonnie Tyler. Tänaseks 61-aastane Tyler, keda tuntakse enim 1980ndate hittide järgi „Total Eclipse of the Heart“, „It’s a Heartache“ ning „Holding Out for a Hero“, valiti riiki esindama kui nn aukodanik, vahendab Daily Mail. Walesis sündinud naine esitab maikuus toimuval Eurovisioonil lugu „Believe in Me“, mille on kirjutanud Desmond Child, vahendab Publik.

Hilton jumaldab Kerli laulu

Ameerika kõmulisel kõmureporteril Perez Hiltonil ei saa kuidagi Kerlist ja tema muusikast küllalt. "Kerli kallab oma armsaid meloodiaid meie kõrvadesse ning me lihtsalt ei suuda lõpetada nende lürpimist. See kena Eesti lauljatar on just tulnud välja oma uhiuue ja liigutava singliga "Love Me Or Leave Me", mida nüüd teile kuulamiseks pakume," kirjutab Perez Hilton oma veebilehel, kuhu on loo kenasti ka üles riputanud. "Me jumaldame Kerli uut lugu! See pole üksnes ropult ilus, vaid ka selle sõnad räägivad väga südantlõhestava loo. Tema hääl meenutab mulle lauljatari Sia oma, mis pole kunagi halb võrdlus," jätkab Hilton kiidulaulu ning lisab, et laul on ka märkimisväärselt erinev Kerli varasemast, klubilikumast ning "tagumikku hööritama panevast" loomingust, tõestades muusikuna enda mitmekülgsust. "Hästi palju südameid sulle, Kerli!" lisas mees lõppu, vahendab Delfi.

Iiris suurt läbimurret ei oota

"Ma ei kavatse jääda “breiki” ootama," arutleb lauljatar Iiris Vesik. Ta ütleb, et tema üks iidoleid Amanda Palmer, laulukirjutaja ja esineja, on talle eeskujuks ka seepärast, et on väga hästi hakkama saanud ka ilma selle tohutu suure läbimurdeta. Iiris räägib värskes ajakirjas Pulss nii: "Muusikatööstus suundub sinnapoole, et on artistid, kes teevad, mida tahavad enda kondiauruga ning saavad tänu sotsiaalmeediale hakkama ja on meinstriimartistid, kes teevad raadiosõbralikku asja ja saavad läbi vanade meetoditega." Iiris kavatseb oma elus alati muusikat teha. Hetkel arendab ta endas laulukirjutaja ja produtseerimise oskusi. “Mul on olemas plaan b, aga sellest hetkel ülearu pajatada ja sellesse panustada pole mõistlik,” avaldab Iiris. “Mulle on antud võimalus oma unistusi täide viia ja ma kavatsen sellesse nii palju sisestada kui ma suudan. Küll kõik läheb nii nagu minema peab. Expect nothing, prepare for everything.”

Leslie Da Bass sõlmis Universaliga lepingu

Universal Musicu koostöö kohalike muuskutega on taaskord vilja kandnud, sõlmiti leping multitalent Leslie Laasneriga, kellel ilmus artistnime Leslie Da Bass alt singel “I’m Gonna Hurt Myself”. Uus stuudioalbum ilmub sügisel. ”I’m Gonna Hurt Myself” on sügisel ilmuva kauamängiva esimene singel, mis annab edasi uue albumi kõlapilti ja suunda. See on salvestatud Leslie Da Bassi uue laivbändiga, kuhu kuuluvad Romet Pott kitarril, Sander Mölder klahvpillidel, Ranno Paukson trummidel, kirjutab Publik. Kolumnist, motoentusiast ja igapäevaselt reklaamivaldkonnas tegutsev Leslie loob ka kõik Leslie Da Bassi nime alt ilmuva ise: ”Kõike ise teha pean ma sama loomulikuks nagu hingamine - salvestan kodus, kirjutan sõnad, mängin kõik instumendid, kujundan, pildistan, annan välja.” Kuni tänaseni... Miks rahvusvaheline plaadifirma? ”Põhjus on lihtne, ma tahan, et rohkem inimesi mind kuuleks ja loodetavasti õnnestub see läbi sisseõlitatud Universali masinavärgi,” lisas Leslie. Universal Music Finland & Baltics tegevjuht Jarkko Nordlund on püüdnud kohaliku muusikamaastikuga kogu aeg kursis olla ja loodab Universali jõududega Eesti muusikat suurema kuulajaskonnani viia: „Väga värskendav on kohtuda ja koostööd teha andekate muusikutega, see ongi meie töö kõige meedivam osa. Eestis on palju talenti ja ma olen siiralt rõõmus, et meie teed ristusid sellise geniaalse tegelasega nagu Leslie, kelle sisu ja töövõime võiks olla kõigile eeskujuks!“ Universali lipu alla kuulub artiste räpist roki ja klassikani – Metallica, U2, Lady Gaga, Rihanna, Eminem, Black Eyed Peas, Björk, Andrea Bocelli, Diana Krall jpt. Universal Music on Baltikumis töötanud iseseisva esindusena 2008. aasta algusest ja Eesti päritolu artistidest esindab nimesid nagu Kerli, Metsatöll, Liis Lemsalu, Malcolm Lincoln, Röövel Ööbik, Ingrid Lukas jne.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Egon Pentjärv

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar