Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 13
25.03.2013
Padar asub Venemaad vallutama

Rokkar Tanel Padar põrutab mais Venemaale, et anda kontsertid Tšerepovetsis ja Vologdas - ühe neist koguni 4000 inimest mahutaval hokiareenil! Tuuri initsiaatoriks on legendaarne kitarrist Vjatseslav "Slavka" Kobrin, kes armastab väga eestlastega lavalaudu jagada ning kes sattus esmakordselt Eestisse aastal 1980, tänu Gunnar Grapsile. "Selline plaan meil on, jah, teha Venemaal kaks klubimängu, üks neist Slavka Kobrini sünnilinnas Tšerepovetsis suurel hokiareenil," ütles Kroonikale koos Padariga Venemaa lühituurile suunduv bändist Dramamama tuntud kitarrist Laur Joamets. Kontsertid toimuvad 24. ja 25. mail.

Jurman põrutab Ameerikasse

Kolmapäeval helistas Lauri Elmari eetris Marilyn Jurmanile ning sai teada midagi väga põnevat! Jurman avaldas, et põrutab kevadel mitmeks kuuks Ameerikasse, täpsemalt Californiasse. Laulev näitlejatar peatub seal oma hea sõbranna juures ning minemise põhjuseks on vajadus puhata. Marilyn paistab silma oma aktiivse ellusuhtumise poolest ning suudab tegutseda mitmel rindel. Siiski, iga inimene vajab puhkust. Küsimuse peale, kas miskit Eestis pooleli ei jää, vastas Marilyn rahulikul moel, et kõik saab siin korda ja Ameerika võib tulla südamerahus.

Merca hilineb kooli

Merlyn Uusküla andis kolmapäeval Elmarile intervjuu otse Prantsusmaalt ja vahetult enne loenguruumi minemist. Kooli hilinemine pidavat lauljataril kenasti välja kukkuma. Muus osas on ta õppejõudude jaoks vägagi heas nimekirjas. Märtsi lõpus on Mercat ka koju oodata ning fännide rõõmuks on üle aasta värske lugu valmis saanud. "Mul on väga heameel üle pika aja taas uut muusikat teha ning rõõm on kodumaa publiku ees tagasi olla," räägib Prantsusmaal õppiv lauljatar ning lisab, et uus singel "Sa suudad" tõi talle ka uue koostöö. Loo viisile tegi sõnad kõrgelt tunnustatud sulesepp Aapo Ilves, kes on samuti tulemusega rahul. "Tegin positiivse teksti ilusale viisile, mida esitab tore tüdruk! Mulle meeldis neid sõnu kirjutada, ilmselt meeldib kuulajatele ka,” usub sõnade autor. Lisaks laulmisele on Merlynil käsil veel teisedki uued väljakutsed. Kolmapäeva õhtul sai Kanal 2s näha lauljatari näitlejadebüüti. Nimelt teeb Merlyn sel hooajal kaasa Eesti populaarseimas kodumaises naisteseriaalis "Pilvedel all", kus kehastab glamuurset ja värvikat daami Emmat.

A-rühm tähistab juubelit

A-Rühm tähistab 15. sünnipäeva kontserttuuriga. Sel kevadel möödub 15 aastat päevast, mil tulid kokku viis audio-killerit, kes kiirelt ja tõhusalt lõpetasid tol ajal Eestis valitsenud “päkapikudisko” inkvisitsiooni. Need olid Kozy, Cool D, DJ Critikal, Revo ja Genka. Sünnipäeva tuuri avapaugud toimuvad 29. märtsil Viljandis Rubiinis ja 30. märtsil Tallinnas Rock Cafes. Kontsertidel tuleb ettekandele suur hulk lugusid ansambli esimeselt kauamängivalt. Asjaosaliste sõnul tulevad esitusele mitmed lood, mida viimase kümne aasta jooksul esitatud pole. Ka kontserttuuri nimeks on bändi esimese kauamängiva pealkiri ehk “Laulmata jäänud laulud”. Kontserdi teeb eriliseks ka asjaolu, et bändi liikmed on otsustanud ise pillide taha asuda – nii võib laval näha kitarrist Kozyt, trummar Cool D-d ning bassimees Genkat. Kokku antakse kevadise tuuri raames 6 kontserti. Veel enne kontserttuuri algust ilmus A-Rühmal ka verivärske raadiosingel “Tavaline mees”.

Kaljuste avaldas uue laulu

Pühapäeval andis Elmari “Muusikauudistele” intervjuu muusikamees Peeter Kaljuste, kes produtseerinud kokku pea 40 artisti. Mees on üle aastate valmis saanud uue omalaulu nimega “Tulen Su Tuppa Ma Salaja”. See on üle viie pika aasta uus lugu, mis on tegelikult vana lugu uues kuues. Originaali kirjutasid Peeter Kaljuste, Priit Pajusaar ja Marek Sadam kunagi Anacondale ja lugu kandis siis nime "Veel, veel, veel". Käesolev versioon on produtseeritud Peeter Kaljuste poolt, arranzeerinud Lauri Laagus, koori ja laulu osa arranzeerinud Peeter Kaljuste, miksinud Lauri Laagus ja Glen Pilvre, jefflynniliku kidravärvi on lisanud "proffessor" Andres Joamets. Lugu saab olema kindlasti ka sügisel ilmuval uuel albumil. Peeter Kaljuste astub mõne üllatuslooga üles ka suvetuuril "Isad ja pojad 2013".

Nion avaldas uue singli

Ansambel Nion andis välja uue singli "Armastus ja Viha". Lugu on pärit ansambli debüütalbumilt, kuid koostöös E.M.I.-ga on lugu saanud värskelt uue näo. Nii nagu kõikidele teistele Nioni lauludele on teksti ka sellele singlile kirjutanud näitleja ja muusik Marilyn Jurman. Ansambli laulja Keit Triisa ütleb loo kohta: "See on meie repertuaaris üks vingemaid lugusid mida laivis laulda. Seda kindlasti juba loo sõnumi pärast, millega ma end hästi siduda oskan. Eks ta on üsna vihane armastuslaul ja E.M.I pani loole veel rohkem vunki juurde." E.M.I tähemärkide taga peitub tegelikult juba Eesti muusikamaastikul üsna tuntud muusik ja produtsent Otto-Karl Vendt. Mees, kes paneb soundima Liis Lemsalu kontsertid, sõnab: "On inspireeriv ja lahe töötada nii laheda ansambliga nagu Nion. Keit on eriliselt andekas laulja, suudab väga puhtalt laulda ja väga hästi niiöelda laulu sisse minna." Ansambli kitarrist Karl Kanter lisab: "Mul on siiralt hea meel, et E.M.I võttis vaevaks lugu tuunida. On lahe kui kirjutad laulu ja see hakkab oma elu elama. Soovime kõikidele ilusat kevadet ning vähem vihkamist."

Jagati kuldseid plaate

Tänavusel "Kuldse plaadi" auhindade jagamisel troonisid Jaan Tätte, Maarja ja Põhja-Tallinn. Müüginumbrite põhjal jagatavatest auhindadest tähtsaima ehk aasta albumi tiitli võitis Jaan Tätte oma plaadiga "Äratund", teatati neljapäeva õhtul ETV saates "Ringvaade". Tätte pälvis ka aasta meesartisti tiitli. Aasta naisartistiks valis rahvas "oma rahakotiga" Maarja, kes mullu andis välja uue albumi "Kuldne põld", mida on müüdud ligi 3000 eksemplari. Aasta ansambli ja uustulnuka tiitli võitis Põhja-Tallinn. Panuse eest Eesti muusikasse pärjati ansamblit Mahavok. Aasta autoriks kuulutati Sven Lõhmus, aasta raadiohiti auhind läks Ott Leplandile euroloo "Kuula" eest, vahendab Publik. Aasta plaadifirmana pärjati Hitivabrik, aasta artistiks internetis ansambel Respekt looga "Anna andeks". Kuldsed plaadid antakse aasta edukamatele Eesti esitajate liidu, Eesti autorite ühingu ja NCB Eesti kogutud andmete alusel.


Esietendub muusikal "Jane Eyre"

Kaari Sillamaa Laste Kaunite Kunstide Kool toob lavale "Jane Eyre" Charlotte Bronte´ samanimelise romaani järgi tehtud muusikali, mis esietendub 27. märtsil kell 19.00 Salme Kultuurikeskuses. Peaosades Keidi Vatter (Ms. Jane) ja Erik Meremaa (Mr. Rochester). Veel mängivad Silvi Vrait (Mrs. Reed), Merle Talvik (Mrs. Fairfax), Reet Paavel (Mrs.Miller ja miss Pool), Janika Sillamaa (hull Bertha) ja LKKK Laste, Noorte ja Üliõpilaste Muusikateatrite näitlejad. "Jane Eyre’i" peetakse veel praegugi üheks maailma suurimaks armastuslooks - see on olnud lemmikromaan väga paljudele igas vanuses lugejaile, samuti aga ka filmirežissööridele, millest annab tunnistust suur hulk samanimelisi linateoseid, mis filmiajaloos vändatud. Sest ei saa ju külmaks jääda vaesest perest neiu ja šarmantse aadlimehe, kes endas sünget saladust peidab, vahelistele tunnetele….


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap