Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 14
01.04.2013
Cake of Piece avaldab sel aastal albumi

Teisipäeval käis raadios Elmar külas Mait Seger ansamblist Cake of Peace. Bändi nimi olevat tekkinud Ontarios sõpradel külas olles ja ühel üritusel küpsetati sõpradele kook. Meeleolu oli rahumeelne ja sõbralik, kõik oli kodune. Sellest meeleolust johinduvalt pandi ka bändile nimeks Cake of Peace. Mait käib Põhja-Ameerikas nii tihti kui võimalik, kuid muusikuleiba on aastaid söönud ka kodus maarjamaal. Pikki aastaid oli Mait tegev VLÜ-s, kuid praeguse bändi iseloom on sootuks teistsugune. Helikeeles on selgelt tunda ka Hendrik Sal-Salleri kui ka Smilersi mõjutusi. Hendrik andis bändile soovituse laulda eesti keeles ja luua muusikat eesti turu jaoks. Veel selle aastanumbri sees on plaanis avaldada ka album.

Eri Klas valmistub festivaliks

Munapühadel helistasime ja edastasime pühadesoovid Elmari poolt nii Jüri Vlassovile kui Mait Maltisele ja Eri Klasile. Legendaarne Eri Klas viibib kuni 16. aprillini Moskvas teatrifestivalil „Kuldne mask“, kus osaleb žüriitöös. Vahepeal tuleb teha mitu lendu ka koju Eestisse ning siinsed tööasjad korras hoida. Suurim tähelepanu on pööratud praegu „Birgitta festivali“ ettevalmistamisele. Festival ühendab keskaegse kloostri hämara võlu tänapäeva muusikateatri viimase sõnaga. Publiku ette tuuakse maailma muusikateatri erinevad ilmingud, näidatakse selle žanri rikkust ja mitmekesisust. Etendused toimuvad Pirita kloostri iidsete müüride vahel, mis saavad festivali ajaks peale katuse.

Tartu Popi Ja Roki Instituut sõlmis lepingu

Tallinn Music Week'il ülesastuv Tartu Popi ja Roki Instituut allkirjastas USA indimuusika plaadifirmaga Minty Fresh 5-aastase lepingu albumite "Madise margikogu" ja "Biidermeier-psühhedeelia" väljaandmiseks ja levitamiseks. Tartu Popi ja Roki Instituut teeb eksperimentaalset indiet, mille mõjutajate hulgas on nii 60ndate aastate hipiesteetikat, 70ndate progerokki kui ka 90ndate britipopi eeskujusid. Oma teisest kauamängivast, "Biidermeier-psühhedeeliast", salvestas TPRI ka ingliskeelse versiooni, mida levitatakse paralleelselt eestikeelsega, vahendab Delfi. Mõlema albumi digitaalsed väljalasked ilmuvad rahvusvahelisse levisse maikuus. Minty Fresh on Chicagos loodud plaadifirma, kes pani aluse muuhulgas ka rootslaste The Cardigans'i rahvusvahelisele edule. Tartu Popi ja Roki Instituuti näeb Tallinn Music Week'il laupäeval, 6. aprillil Von Krahlis toimuval HUH esitlusel.

Svjata Vatra esitleb plaati

Ansambel Svjata Vatra esitleb 5. aprillil uut CD-d "Svitlyi schljah" (helgem elutee) Tallinn Music Week'i raames NO99-teatris folgilaval. Bändile järjekorras neljandal plaadil miksitakse jätkuvalt ukraina ja eesti juurtega helisid ja vaadatakse maailma positiivses võtmes, läbi armastuse. Svjata Vatrale omase tulefolk stiilis uued põnevad seaded on saanud veidi pungilikuma hoo ja rokilikuma kõla. Plaadi nimilugu "Svitlyi schljah" räägib sellest, et igal inimesel on võimalik valida oma elus helgem tee. Kuna viimastel aastatel on bändiliikmed käinud Eesti koolides rahvamuusikat tutvustamas, siis sealt on repertuaari jõudnud ka rahvamängud... näiteks moonide kasvatamise lugu, või ukraina versioon meilegi tuntud loost "jänku hüppab metsa all"... ukrainlastel hüppab jänku mäe otsas. Eriline on kindlasti 6. aprillil, Tallinn Music Weeki raames, Miia-Milla-Manda muuseumis "Laste-eri" plaadiesitlus, kus kõiki mänge nii ukraina kui eesti keeles läbi mängitakse. See kontsert on akustiline. Muusika salvestati Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia helistuudios. Plaadikujunduse tegi Asko Künnap, kes on kujundanud ka kõik Svjata Vatra eelnevad plaadid. Masteringi ja miksingu lihvi andsid Marko Atso ja Keijo Koppel Roundsound stuudiost. Plaadi väljaandmiseks kogus bänd osaliselt toetust ühisrahastusplatvormi Hooandja kaudu.

Plaadiesitlused:
05. aprill Tallinn Music Week, No99 teater, folgilava
06. aprill Tallinn Music Week, Miia-Milla-Manda muusum
06. aprill Tartu Genialistide klubi
12. aprill Pärnu Pärimusmuusika Päevad, Kentuki Pubi
01. mai Narva, Tartu Ülikooli Narva Kolledž
02. mai Tallinn, Klubi Sinilind
04. mai Paide Vallimägi

Eesti astub üles esimeses poolfinaalis

Eurovisooni poolfinaalide lõplik esinemisjärjekord on lõpuks selgunud ning Eesti on seekord päris eesotsas, esinedes esimeses poolfinaalis teisena. «Arutasime seda enne omakeskis, et kui saaks ise kohta valida, võtaks kohe esimesse otsa. Nii et korraldajate poolt määratud teine positsioon klapib hästi,» kommenteeris ETV meelelahutussaadete toimetuse juht Mart Normet Menule Eesti esinemisjärjekorra valikut Eurovisoonil. «Samas, meie ees kõlav Austria lugu on üsna samast puust, nii eristumine ei saa kerge olema,» lisas Normet.

Winny Puhh vallutab netiavarusi

Võiks arvata, et "Eesti Laulu" konkursi prožektorite kustudes asub rahvusvahelise kuulsuse järgi võistluselt ainult üks artist või kollektiiv. Hullumeelne punt Winny Puhh on suutnud tõestada vastupidist - unikaalse imago ja muusikatunnetusega bändi esinemisest lauluvõistlusel on saanud Eesti esimesi viral-videosid, mille vaatajanumbrid ulatuvad juba üle 260 000 ning murdes välja välismeediasse. "Bänd on tegutsenud oma kodumaal Eestis juba aastast 1993, kuid Ameerika publik polnud ilmselt seni nende huvitava hardcore'i, pungi, naeruväärsete kostüümide ja laulja haruldaselt kõrge hääle segu jaoks seni veel valmis. Seda kuni praeguseni, mil video nende esitusest kohalikul tele-show'l "Eesti Laul" viraliks läks," kirjutab Ameerika väljaanne Death And Taxes Mag Winny Puhhist. Artikli autor Ned Hepburn toob esile ka noppeid bändi varasemast loomingust ("Vanamutt"), muljetab puhhide võime üle stiili muuta ning võrdleb laulja Indrek Vaheoja lauluhäält vaimuhaige kisamisega, mida ta siiski aga võluvaks peab, vahendab Publik. "Kes teab - võibolla otsib keegi harcore Eesti punkbändi, millel on kalduvus eriti võigastele muusikavideotele ja millel on hämmastavalt kummalised laulusõnad. Fakt on, et Winny Puhhi lavahullus on end ära tasunud ning seda kuhjaga," tunnustab ta.

Normann saab taas isaks

Näitleja ja laulja Henrik Normann (41) ja tema meditsiinitöötajast kallim Monika (26) saavad oktoobrikuus esimese ühise lapse vanemateks, kirjutab Õhtuleht. "Me ei planeerinud seda, aga olime teadlikud, et see võib juhtuda, ehk siis lasime sel juhtuda! Kui arsti juures kinnitust saime, tegime ka perele ja sõpradele teatavaks," rääkis Henrik Kroonika+Nädalale, kinnitades, et lapse saamine on suur rõõm. Praegu valmistutakse juba lapse sünniks, kuid ettevalmistused on eelkõige vaimset laadi: Monika peab hästi sööma ja puhkust saama. Henrikul on esimesest abielus teismeeas poeg Frederik ja Monikal lasteaiaealine Cris-Eric.

Aak on valmis emaks saama

Angela Aak (44) tunnistab Kroonikale, et lapse saamise soov pole kuhugi kadunud. "Olen selleks igati valmis," ütles ta ajakirjale. "Ma usun, et kõik hinged on omavahel seotud. Kui keegi on määratud minu juurde tulema, siis ta tuleb." Angela arvab, et temast saaks hea ema. "Annaksin endast kõik, mis mul on!"

Kauksil on peapael alles

Oma Mahavoki-aegseid esinemiskostüüme laste tarvis armastusega eraldi riidekirstus hoidev lauljanna Kare Kauksi lavaatribuutika ja stiili alustalaks on tema legendaarne peapeal, mis üleöö nii suureks moehitiks sai, et seda ka mehed kandma hakkasid. Kust see aga tuli? "Minu legendaarne peapael on mul veel alles ja kuskil kirstus, vanade asjade sees. Sain selle kingituseks Jurmala lauluvõistlusel ühelt Läti lauljalt, varasema aasta võitjalt, kes ütles, et see peab mulle õnne tooma. Aga ta on mind truult teeninud ja see oli tollel ajal, ma ütleks, üpris uus trend. Eks ta jäi seepärast rahvale meelde. See peapael oli mulle mingil määral ka nagu talisman, sest mind teati selle järgi nii Eestis kui ka igal pool Venemaal," meenutas Kauks ajakirjale Naised oma kuulsa peapaela lugu.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar