Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 15
08.04.2013

Tamme annab mitu kontserti

5. aprillil helistasime Heidy Tammele ja soovisime palju õnne sünnipäevaks. Tamme rääkis, et sünnipäevad on olnud tema elus enamasti kaootilised arvestades muusikuelu. Viimasel ajal peab lauljatar ennast aga pigem “üksikuks hundiks”, sest laps on Helsingis. Kui ta külla tuleb, siis istutakse lauda, ajatakse juttu ja süüakse kooki. Tammel on plaanis ka kaks kontserti – 19. aprillil Paides ja 14. aprillil Tallinnas Salme kultuurikeskuses. Meesoktett “Pikapäevarühm” pöördus lauljatari poole ja tegi ettepaneku ühisteks kontsertideks. Kõlavad “Pühapäev”, “Meie kaks”, “Nii kaugel kõik”, “Me pole enam väikesed”, ”Tihemetsa Tiina”, “Aeg annab” jne.

Maia lahkus bändist

 

Laupäeva õhtul valmistas Põhja-Tallinn Tallinn Music Weeki viimasel kontsertpäeval oma publikule paraja üllatuse, sest üle Rock Café kaikus Maia Vahtramäe õrna häälekese asemel hoopis võimas Liis Lemsalu vokaal ja välkusid tema siredad sääred. Ja ennäe imet, selgus, et tegu polnudki ühekordse projektiga, sest Maiat enam Põhja-Tallinna ridades ei näegi! "Jah, meie teed läksid tõepoolest lahku," kinnitas bändi eestkõneleja Jaanus Saks aka Wild Disease Publikule antud intervjuus. "Tal on omad tööd ja tegemised ja seda saab rahumeeli nimetada vastastikuseks kompromissiks, sest ka meie tundsime, et vajame midagi enamat," täpsustas ta. "Me jäime sõpradeks ja bänd soovib Maiale igal juhul kõike kõige paremat ning jõudu-jaksu uutes ettevõtmistes," lisas Saks juurde. Tõsi ta on, et Maial palju tegemist on, sest hiljuti avaldas ta ju "Ringvaatele" antud intervjuus, et asub parasjagu uude vastutusrikkasse ametisse - sisustuspoe turundusjuhiks. "Püüan oma aega bändi ja töö vahel jaotada, aga tööd ma kindlasti ei jäta, sest mulle lihtsalt nii meeldib see," kinnitas ta toona ning andis mõista, et muusikuna äraelamisega tema ambitsioonid ei piirdu. Palju on spekuleeritud ka selle üle, justkui oleks Maia vokaal jõulise hiphopbändi jaoks liialt nõrk ning seda nii publiku kui muusikakriitikute arvates. Eriti tuline kriitika saabus pärast „Eesti laulu“ konkurssi ning äsjane kontsert tõestas ideaalselt seda, kuidas bändi võidukäiku aitaski uutesse kõrgustesse tõsta Liis Lemsalu esiteks mahlane tämber, ja teiseks, tema staarifaktor. Liis oli lihtsalt vapustav ning tõi oma lavaenergiaga nii rahvale kui bändile sisse täiesti uue elu.

Gravity avaldas uue laulu

Laupäeval käis raadio Elmar “Muusikauudiste” toimetuses külas Lauri Land ansamblist Gravity. Bänd on saanud valmis uue laulu, mis erineb pisut eelnevatest. Näiteks klaveripartiidele on nüüd rohkem tähelepanu pööratud. Kolmanda raadiosingli “Iga päev on elamiseks täna” tegemisel oli abiks uus helirežissöör. Koostöö laabus ladusalt ja loodetavasti jätkub sellises koosseisus veel pikka aega. Lisaks stuudiotööle käib Gravity ka väljas. Bänd registreeris ennast konkursile “Firmabänd” ja ootab kõiki fänne kaasa elama!

Sulo leidis uue silmarõõmu

"Olgugi et minu abielu mu lapse emaga on lahutamata ja käime kohut, ei ole me juba kaks aastat elanud, nagu mees ja naine peaks. Aga loodus tühja kohta ei salli ja minu ellu on tulnud naisterahvas, keda ma väga armastan," räägib muusik Sulo avameelselt naisest, kellega on elanud koos pea kaks kuud. Naisteleht vahendab, et Sulo uus elukaaslane on Gerli, kellega nad kohtusid esimest korda 13 aastat tagasi. "Terve see aeg pole me vahepeal teineteist näinud, aga hiljuti juhtus nii, et Gerli sattus ühele minu esinemisele Valge Hobuse trahterisse Jõhvis. Oleme koos elanud peaaegu kaks kuud juba," jutustab Sulo ja lisab, et tegemist oli armastusega teisest silmapilgust. Hiljuti käisid Sulo ja Gerli Soomes ning lembelaulik palus Gerli kätt - vastuseks sai loomulikult jah-sõna.

Rahula lahkus bändist

Meediasse on imbunud kuuldused, et Tomi Rahula on lahkunud bändist Outloudz. Elu24-l õnnestus bändi ninamehelt Stig Rästalt saada paar kommentaari Tomi lahkumise ning ansambli tulevikuplaanide teemadel: „Tomi ikkagi lahkus bändist ja lavalisest tegevusest. Tegu oli pikemaajalise protsessi ja arusaamisega kõigi poolt, et ega inimene ei suuda ennast lõhki rebida ja kõige meelepärasega tegeleda ja eks sellest ka vastav otsus. Tulevikuplaanid on muusikat täis. Oleme teinud uue muusikaga kõvasti proove ja loomingulne töö on ka olnud pikk ja põhjalik.“ Outloudz on nüüd täienenud koosseisus ja varsti näeb ilmavalgust ka uus singel.

Lapseootus annab Birgitile energiat

Lauljatar Birgit Õigemeel sõnas, et lapseootus pole talt energiat ära võtnud - pigem vastupidi, see annab talle jaksu juurde. Õigemeel selgitas «Ringvaatele» antud intervjuus, et see periood, mil tal oli lapseootuse tõttu halb olla, on möödas, vahendab Elu24. «Nüüd on mul see periood, mil on palju energiat. Lapseootus annab energiat juurde, et edukalt esineda,» selgitas lauljatar. Õigemeel lisas, et Eurovisiooni toimumise ajaks on tal väike kõhuke ees, kuid seda varjama ta ei kipu. «Ma päris täpselt ei tea, milline mu kleit tuleb, aga me ei tee kleiti mõttega, et kõhtu õudselt varjata,» selgitas naine. Õigemeel tõi ka välja konkurendid, keda enim kardab. Nendeks osutusid Ukraina, Taani ning Venemaa.

Samuelil oli emaks saades raske aeg

Saatesarja «Avameelselt...» hooaja viimane saade oli meeleheitel pereemadest. «No see oli ikka uskumatult raske aeg. Esimene aasta oli ikka kohutavalt raske. Mul olid sellised süümepiinad, et mismoodi ma ei saa hakkama, mul on kaks last, mismoodi ma ei saa hakkama,» tunnistas Evelin Samuel. Pingeline aeg viis Evelini lahku oma laste isast.

Born kaasab taustajõude staarisaatest

„Eesti Laulul“ võis superstaarisaatest tuntud Elina Borni loo «Enough» tagataustal näha teist finalisti Karl-Erik Taukarit, nüüd aga esineb Elina oma kontsertidel staarisaates kahekümne parima hulka jõudnud Karl Madis Pennariga. Karl-Erik Taukar sattus “Eesti Laulul” Elinaga esinema tänu juhuslikult tehtud naljale, vahendab Õhtuleht. «Mäletan, et pärast saadet tegin ma nalja, et noh, Taukar, kas tuled nüüd mu bändi, ja tema vastas, et miks mitte. Ja sinnapaika ta jäigi,» meenutab Elina. «Aga siis kuulsin oma managerilt, et Taukar on täitsa olemas “Eesti Laulu” ajaks ja mul oli selle üle väga hea meel - poolnaljaga öeldud mõte osutuski täiesti tõeks!» Elinal oli aga intiimsemate esinemiste jaoks vaja kedagi, kes teda kitarril või klaveril saadaks - nõnda ühendus neidis Karl Madis Pennariga, kes oli koostöö pakkumisega nõus.

 

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar