Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 16
15.04.2013
Laika Virgin avaldas uue loo

Pühapäeva hommikul andis raadios Elmar Intervjuu Indrek Ups ansamblist Laika Virgin. Bändis on pool koosseisu vahetunud ja asemele on tulnud pool ansamblist Malcolm Lincoln. Kuna tööd tehti ingliskeelse plaadiga, siis jäid emakeelsed palad soiku. Ansambel avaldas aastase vaheaja järel taas eestikeelse loo. Uus pala "Mutualism" saab paiknema bändi sügisel ilmuval uuel stuudioalbumil. Kogu materjal valmib kahes versioonis, eesti ja inglise keeles. Loo muusika on kirjutanud Siim Raidma ja Rob Findel, sõnad Kill Kaare, Siim Raidma, Peeter Salmela. Laika Virgin toimetab koosseisus: Siim Raidma, Johan Alexander Petti, Indrek Ups, Joosep Voolmaa. 21. – 22. juunil väisab bänd Prahat, kus toimub United Islands festival. Seega suveplaane tegevad fännid võivad juunis need kaks päeva enda märkmikus aegsasti ära broneerida!

Birgit on konkurentidega kursis

9. aprilli Elmari hommikuprogrammis ajasime juttu Birgit Õigemeelega. Birgit Õigemeele eurolaulust "Et uus saaks alguse" on ilmunud veidi uuem versioon. Birgit rääkis hommikul, mida nad muutsid ja kui kursis on ta oma poolfinaali konkurentidega. Muudeti klaveri- ja viiulipartiid. Klaveriosa mängiti sisse päris ehtsa tiibklaveriga. Ka viisi osas lisati loo lõpu poole üks pikem noot ning peaks muutma lõpu võimsamaks. Tegijad arvavad, et kvaliteeti ja võimsust on laulul nüüd tunduvalt rohkem. Kuna laval üle kuue inimese olla ei või, siis lavaliselt suurt midagi ette võtta ei saa seoses sellise ballaadiliku lauluga. Oma konkurentidega esimeses poolfinaalis on Birgit kenasti kursis. Lauljatarile tohutult meeldivad Venemaad, Ukrainat ja Taanit esindavad laulud. Peale Birgiti enda ballaadi pidavat Eurovisioonil olema veel ballaadilikke laule. Ettevalmistused on täies hoos. Birgit käib lauluõpetaja juures häält soojas hoidmas ning lauluproovid toimuvad ka taustalauljatega.

Karl Madis avaldas emadepäevaks uue laulu

Pühapäeval andis Elmari “Muusikauudistele” intervjuu Karl Madis. 12. mail on emadepäev ja selle ootuses andis Karl välja uue laulu “Lilled emale”. Tegu on pigem jutustava kurvameelse loo kui laulmisega. Selle teksti on kirjutanud tuntud sõnasepp ja “Lugu laulust” toimetaja Vello Salumets. Lisaks vihjas Karl ka Karavani peatselt ilmuvale laulule, mille on kirjutanud legendaarne Mikk Targo. Kuna Karavanil on käsil juubeliaasta, siis suure sündmuse puhul plaanitakse kontserttuuri koos Alen Vezikoga. Lisaks ilmub käesoleval aastal ka Karavani Kullafondi kolmikplaat.

Perepeo võitsid Vennad

12 perekonda alusasid sel hooajal heatujusaates "Perepidu", mis kulmineerus reede õhtul lustakate laulude saatel möödunud finaaliga, vahendab Publik. Finaalis võtsid mõõtu perekond Vennad, Koolipere ning Tiia ja tütred, kes kõik endast maksimumi andsid ning väga tasavägiselt žüriiliikmetelt Birgit Õigemeelelt ja Tanel Padarilt konkureerivad punktid said nii, et nende saatus jäi televaatajate hooleks. Ansamblis Vennad saavad kokku kahe pere noormehed. 21-aastane Sten-Kristjan Saarik õpib Tallinna tehnikakõrgkoolis teedeehitust. Laulab ja mängib kitarri ansamblis Bob Symphony ning koos vennaga esineb vokaalansamblis The Eightles. On tudeerinud laulmist viimased viis aastat ja lõpetanud Rae huvialakoolis kitarri eriala. 18-aastane Karl-Sander Saarik käib Jüri gümnaasiumi 12. klassis ja on samas huvialakoolis lõpetanud lisaks kitarrile ka klaveri eriala ning käinud laulustuudios. Pärast gümnaasiumi lõpetamist on tal sihiks võetud G. Otsa nimeline muusikakool või EMTA. 19-aastane Brey Velberk on lõpetanud Jüri gümnaasiumi ja Rae huvialakooli klaveri erialal. Praegu täiendab ta end Estonia teatri ettevõtmise OPVOX raames, kus käib muusikatundides, õpib itaalia keelt, lavakunsti, laulmist. Brey on laulja ansamblis BOB Symphony. Teme vend Bret Velberk on Jüri gümnaasiumi muusikapoiss, kes oma muude tegemiste kõrval mängib korvpalli. Võitjana väljus teisel hooajal saatest perekond Vennad.

Winny Puhhi üllatab nende suur edu

Kolmapäeval eetris olnud uuriv telesaade "Pealtnägija" paljastas oma 500. juubelisaates veidi ka Winny Puhhi meeste elufilosoofiat, milleks on kõikide soovituste eiramine. "Kuula ära kõik, mis teised sulle soovitavad ja tee risti vastupidi," sõnas saates bändi solist Indrek Vaheoja. Viimastel nädalatel tekkinud suur huvi nende vastu üllatab kitarrist Ove Mustingu sõnul ka neid endeid - erinevaid esinemiskutseid tuleb pärast “Eesti Laulu” etteaste maailmameediasse jõudmist kõikjalt. Lugu "Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti" on tänu sellele küündimas maagilise miljoni vaatamise piirini ning näiteks on tänu sellele just jõudnud meesteni pakkumine esineda ühel Prantsusmaa moeshowl.

Lääts ja Saul on endiselt armunud

"Eks meidki on igasugused tormid ja tuuled püüdnud raputada, kuid hammas ei ole peale hakanud," sõnab laulja Heli Lääts, kes abikaasa Peeter Sauliga tähistavad aprilli lõpus 55. pulma-aastapäeva. Viiskümmend viis aastat tagasi kõlas jah-sõna nende mõlema suust, Kadrina kirikus, aprilli viimasel päeval, vahendab Kroonika. Heli (80) ja Peetri (81) armastus on niisama tugev täna, kui aastakümnete eest. Nad avaldavad armastust üksteisele siiani iga päev. Peeter meenutab tihti oma elu ilusamat hetke, kuidas nad Heliga kahekesi altari ees põlvitavad, ta ei suuda uskuda, et sellest on möödas juba 55 aastat! Heli räägib, et neid on saatuse poolt kokku määratud ning on elanud õnnelikku elu, taolise mehe kõrval.

Tänavune Viru Folk on Rootsi nägu

Kuna Rootsi tähistab 2013. aastal rootslaste Ameerikasse jõudmise 375. aastapäeva, keskendub põhjamaine muusikafestival Viru Folk (9.-11. august 2013) sel korral Rootsi kultuurile. Pole ju rootsi veri võõras paljude eestlastegi sugupuudes. Rootsi päritolu esinejaid ning rootsi temaatikat jätkub festivali igasse päeva. Kõlab eripalgelist rootsi muusikat, saab tantsida rootsi tantse ning ka filmi-,foto- ja keskkonnaprogramm ei jäta tänavust põhiteemat puudutamata. Kindlasti hõljuvad neil päevil Käsmu kohal nii Astrid Lindgreni, Ingmar Bergmani kui Stieg Larssoni vaimud. Kindlasti ei pea Käsmu peal liikudes üksnes näkileiba krõbistama vaid saab põske pista mõne Karlssoni lihapalli, "Janssoni kiusatuse" ampsu või libekala suutäie - seda kõike loomulikult ka rootsi laualt. Kindlasti pakutakse hernesuppigi, mille kõrvale soojendatud punši nagu oli Rootsis tavaks juba paarisaja aasta eest. Käsmu on tulemas ka Pipi ja Karlsson, kes lapsi lõbustavad - spunki otsivad ning väikeseid kukekesi joonistavad. Mõistagi sisaldab festivali mahukas muusikaprogramm arvukalt esinejaid ennekõike siiski Eestimaalt, aga ka USA-st, Venemaalt ja mujaltki. Rohkem kui kunagi varem on seekord laval ka virumaalasi, sest festival kulmineerub mahuka kontsertlavastusega „Virumaa Laul“, käsitledes läbi aastasadade erinevate kultuuride ristumisteeks olnud maa kultuurilugu.

Vennaskond tähistab albumi juubelit

Tänavu möödub 20 aastat kui Vennaskond ilmutas albumi "Usk. Lootus. Armastus". Albumilt pärinevad Vennaskonna surematud hitid "Insener Garini Hüberboloid", "Lahkumismarss", "Kõik on hea", "Kopenhaagen" ja paljud teised lood. 19. aprillil tähistab Vennaskond kontsertklubis Rock Cafe albumi ilmumist uhke kontserdiga, kus kantakse ette kõik albumil leiduvad lood. Kontserdi erikülalisena astub lavale The Tuberkuloited ning õhtu avab Telly Addicts. 1984. aastast tegutsev Vennaskond on üle elanud mitmeid koosseisu muutuseid, kuid bändi liider Tõnu Trubetsky on vankumatult olnud paigal rohkem kui veerandsada aastat. Vennaskonnas on aastate jooksul mänginud märkimisväärne hulk muusikuid - näiteks Andrus Lomp (R.I.P), Mätas (R.I.P), Hindrek Heibre (R.I.P.), Teet Tibar, Mait Vaik, Jaan-Eik Tulve, Alar Aigro, Anti Pathique, Jüri Klyszejko, Rainis Kingu, Camille Camille, Allan Vainola ja paljud teised.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge