Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 17
22.04.2013
Salumets esitles raamatut

Laupäeval andis radio Elmar “Muusikauudistele” intervjuu Vello Salumets. 17. aprillil toimus Solarise raamatukaupluses Salumetsa raamatu „Rockrapsoodia. Eesti rockmuusika sünnilugu” esitlus. Autor jagas autogramme ning rääkis raamatust. Eesti rokkmuusika sünnilugu käsitlev „Rockrapsoodia” teine, täiendatud trükk on seni põhjalikem ülevaade 1960ndatel tegutsenud eesti biitansamblitest. Vello Salumets raamatust: „Kuna füüsiliselt võimatu oli kohtuda kõikide Eesti 1960. aastate biitansamblite liikmetega – juba Tallinnas tegutses sadakond bändi – tegin valiku selle põhjal, kui sügavaid jälgi on kellestki muusikaajalukku jäänud ja kui palju üldse õnnestus andmeid hankida. Soovisin kirjeldada ajastut läbi mälumaastike ja mälestuspiltide ning täita üks tühimik Eesti kultuuriloos. Rapsoodia on fragmentaarset laadi luuletus või rahvaviisil põhinev improvisatsiooniline helitöö. Käesolevat raamatut võiks seega võtta rokiteemalise improvisatsioonina.” Vello Salumets (1950) on rokkmuusika ajaloo populariseerija ja muusik. Õppis fagotti Tallinna Muusikakoolis ja Tallinna Riiklikus Konservatooriumis. 1972–1993 mängis Rahvusooper Estonia sümfooniaorkestris. Ta on ansamblite Optimistid, Kukerpillid, Credo, Palderjan ja Kollektsioon asutajaliige.

Respekt ootab fännidelt laule

Eestis on palju andekaid inimesi ja sel aastal Kuldse Plaadi võitnud ansambel Respekt usub, et andekad on ka nende fännid. Respekt salvestab hetkel oma kolmandat albumit „Südamest Südamesse” ja sügisel asutakse salvestama albumit „Fänni Laulud”. Nagu ütleb ka nimi, salvestatakse sinna Respekti fännide kirjutatud palad. Respekti meeskond kutsub üles kõiki kirjutama Respektle laul või kaver! Tuleb leida vaid hea ja Respektile sobiv välismaine Eestis veel kaverdamata laul ning kirjutada sellele sõnad. Muidugi on oodatud ka enda kirjutatud meloodiad. Laulud (Youtube lingina või helifailina), meloodiad ja sõnad palutakse saata 1. juuliks 2013 aadressil info@skysound.ee. Respekti meeskond ja tuntud näitleja ning laulja Diana Klas asuvad laekunud laule hindama alates 2. juulist. Enim hindeid teeninud 10 laulu salvestatakse Respekti värskele albumile „Fänni Laulud”, mille ümbris kujundatakse laulu kirjutajate ja Respekti ühispiltidega.

Hanson esitleb albumit

Lauljatar Hedvig Hanson esitleb 25. aprillini kuuel Jazzkaare kontserdil oma uut plaati "Esmahetked". "Plaati sai tehtud päris pikalt. Juba poolteist aastat tagasi, 2011. aasta augustis salvestasime materjali. See jäi ootele, kuna vahepeal kirjutasin hoopis raamatut. Siis tegime ühel külmal veebruaripäeval veel stuudios paar lugu linti. Mäletan, et viisime Kristjan Randalule teise stuudiosse puhuri, sest stuudio oli nii jahe, pianist istus kasukas seljas ja kui salvestati, lülitati puhur välja. Siis vahepeal ma jälle tutvustasin oma raamatut ja tegin Vanemuises etendusi. Kuid lõpuks jõudis aeg selle plaadini," jutustas Hanson uue albumi valmimislugu. Hansoni sõnul sai plaat romantiline ja kirglik: "Seal on nii armumisejoovastust kui ka üksinduse kurbust, igatsust, nagu ikka inimsuhetes ja elus. Kes kuulab plaadi algusest lõpuni läbi, võib leida isegi neist lugudest ühe tervikliku loo," sõnas ta ja lisas, et kõige õnnelikum on ta andekate muusikute üle, kes koos temaga neid helisid ja tundeid jagasid ning seda tundlikult ja oskuslikult tegid. "Suures osas on sellel minu, Maian Kärmase ja Kristjan Randalu maailm, suure osa tööst on teinud Andre Maaker - seadetest kokkumängu ja kõiksugu autorikaitse asjaajamisteni," rääkis Hanson Publikule.

Poliitikud ründavad Klasi lavastust

Teisipäeval Moskvas jagatud Kuldse Maski auhinnal nimetas žürii parimaks ooperilavastuseks Eri Klasi juhitava "Suveöö unenäö", mida juhtivad poliitikud on hakanud agaralt ründama, sest sündinud teos on nende arvates puhas seks ja vägivald. Varemgi krõbedate väljaütlemistega populaarsust otsinud Vene riigiduuma aseesimees Sergei Železnjak nimetas teost pärast preemia määramist "Shakespeare'i pedofiiliaga vusserdamiseks," kirjutab Eesti Päevaleht. Koostöös Londoni rahvusooperiga sündinud teos on võimupartei Ühtne Venemaa esindajat innustanud niivõrd, et ta lubas nüüd algatada seaduseelnõu, mis keelaks teatrilavadel pedofiilia propageerimise.

Kerli osalemist tantsusaates jälgisid miljonid

Lauljatar Kerli astus üles Ameerika tantsusaates «Dancing With The Stars» ning antud episoodi vaatas ligi 13 miljonit inimest. Kui tantsusaate käimasoleva 16. hooaja avasaadet vaatas koguni 17 miljonit inimest, siis ülejäänud episoodide vaatajanumber on seni jäänud 12-14 miljoni ringi. Kerli esines viienda nädala tulemustesaates, kus astusid üles ka poptäht Selena Gomez ja kantriansambel The Band Perry. Saatest hääletati välja näitleja Darryl Lynn «D. L.» Hughley ja tema partner Cheryl Burke.

Padar kevadel kooli ei lõpeta

Tanel Padar sõnab, et sel kevadel ta veel 11. klassi ei lõpeta. «Mul on korralikud graafikud tehtud, mis ained mis ajaks ma tegema pean. Kogu aeg tulevad ju uued asjad peale,» selgitab Tanel Õhtulehele. Tanel räägib, et detsembrikuus käis koolis vaid kaks korda, kuna pidi kontserte andma ka nädala sees ja nõnda ei jõudnud ta koolipinki puht füüsiliselt. Mees sõnab, et koolis käimist inspireerib ta armsam Kristel ning lisab, et naine peab innustama oma mehe tegemisi: «Arvan, et on kaks varianti - kas innustav naine või mitte naine.»

Suvise festivalihooaja avab Kaparock

8. juunil saab Kohilas, Tohisoo mõisapargis teoks selle suve esimene muusikafestival! Lavale astuvad Birgit Õigemeel, Vaiko Eplik ja Eliit, Sibyl Vane, HU?, Sõpruse Puiestee ning veel 5 artisti ja ansamblit. Festivali sõnalise osa eest vastutab päevajuht Rohke Debelak. Festivali korraldajate eesmärgiks on pakkuda külastajaile mõnus suvine piknik, millesse lisab oma osa lisaks heale muusikale ka kaunis toimumispaik, kvaliteetne söök-jook ning mõnus ja turvaline õhkkond. Esinejate valikul on peetud silmas, et ka vähem tuntud nimede taga peituks miskit uut ja huvitavat ning mis peamine - kõrge muusikaline tase. Festivali Kaparock traditsioon loodi juba 2000. aastal, mil kohalikud muusikud otsustasid muusika tegemise kõrval proovida kätt ka ürituse korraldajatena. Kaparocki lavadelt on läbi käinud suurem osa Eesti muusika paremikust ning hulgaliselt noori ja andekaid artiste-esinejaid. Lisaks autole, mootor- ja jalgratastele pääseb Kohilasse ka bussi ja rongiga.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar