Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 18
28.04.2013
Jagati jazziauhindu

Laupäeval andis raadio Elmar „Muusikauudistele“ intervjuu Taavo Remmel. Jazzkaare festivali raames tehti teatavaks tänavused jazziauhindade võitjad. Tänavuse auhinna võitis kogenud kontrabassimängija Taavo Remmel. Oma muusikuteel on ta esinenud soolokontsertitega ning mänginud paljudes erinevates ansamblites. Oma viimatise aja tegemistest rääkides tõi Remmel välja ühinemise vanamuusikaansambliga Hortus Musicus.

Laura saavutas Riias teise koha

26. aprillil toimus Riia Kongressikeskuses rahvusvahelise lauljate konkursi Riga Jazz Stage auhinnatseremoonia, kus lauljanna Laura Põldvere sai 2. koha ning rahalise preemia 2000 eurot, mille oli välja pannud maestro Raimonds Pauls. Konkursi esikolmiku moodustasid Balti riigid. Esikoha võitisLaura Budreckyté Leedust ning kolmanda koha Evilena Protektore Lätist. Publikupreemia pälvis Gina Kazlauskaite Leedust. Auhindadena said esinemiskutsed festivalidele Daniel Gacija Horvaatiast – Rigas Ritmi, Elina Viluma Lätist – Rigas Ritmi ja Nõmme Jazz ning Laura Budreckyté – Pori Jazz. Laura Põldvere 2 lugu olid valdavalt improvisatsioonilised ning žüriile avaldas muljet tema musikaalsus ja lugude huvitav ülesehitus. Laura on võidu üle siiralt õnnelik ning väga rahul, et jäi kindlaks enda kavatsusele esitada sellist muusikat, mida ta sooviks esitada tavaolukorras ja mitte lasta end mõjutada konkursil sageli eeldatavast, enda vokaalse võimekuse või stiililise mitmekesisuse näitamisest. Laura hindab konkursi kogemust väga kõrgelt ning kiitis ürituse õhkkonda ja saatebändi. Konkursil kandideeris 30 lauljat 13 riigist ning finaali valiti neist 12. Finaalkontsert toimus 25. aprillil kinos „Splendid Palace“. Žüriiliikmena osales Eestist kontrabassimängija ja Nõmme Jazzi kunstiline juht Toivo Unt.

Moskvas selgitavad muusikud maailmameistri

Jüri Homenja andis meie „Muusikauudiste“ toimetusele teada, et osaleb juunikuus Moskvas toimuval muusikute jalgpalli MM-il. Turniiriga tehakse algust juba 2. juunil ning esindatud on oma muusikute esindustega pea kõik suured vutiriigid: Saksamaa, Brasiilia, Inglismaa, Holland, Poola ja mitmed teised. Eesti eest jooksevad murule teiste seas tegijad ansamblitest No-Big-Silence, Pedigree ja Compromise Blue. Turniiri raames toimuvad ka kontsertid, kus erikülalistena on kohal näiteks Uriah Heep, Thomas Anders ja Chris Norman.

Traffic avaldas uue loo

22. aprilli Elmari hommikuprogrammis käis külas Silver Laas. Silver rääkis Grease’i proovidest ja tantsimise jaoks on olnud vaja palju võhma juurde saada. Etenduses kehastab Silver põhitegelase Danny parimat sõpra ja tal on seal isegi oma auto. Näidelda talle väga meeldib, kuigi näideldes ei tunne Silver end veel nii kindlalt kui laval lauldes. Trafficuga on ilmunud uus laul „Maailmaparandaja“. Loo on kirjutanud Stig Rästa. Lugu on mõnusa indiefolk stiili sugemetega. Plaane tehakse ka juba suvehooajaks ning kontserte on plaanis anda võimalikult palju ka välilavadel.

Lemsalu kutsub tüdrukuid jalgpalli mängima

Eesti Jalgpalli Liit on kutsunud vutiässast lauljatari Liis Lemsalu 11. mail toimuva tüdrukute jalgpallifestivali maskotiks. Festival on suunatud 6-14-aastastele tüdrukutele ning selle eesmärk on populariseerida tüdrukute jalgpalli ning leida uusi harrastajaid. „Mängisin aastaid jalgpalli nii Eestis kui ka Norras ja sain sellega tegeledes väga palju positiivseid emotsioone. Jalgpall on kaasahaarav ja põnev, minu arvates sobib see tüdrukutele väga hästi. Kutsun kõiki tüdrukuid 11. mail toimuval festivalil osalema,“ rääkis "Eesti otsib superstaari" saate võitja Liis Lemsalu. „Jalgpall on naiste ja tüdrukute seas muutumas kogu maailmas üha populaarsemaks. Soovime tutvustada jalgpalli kui tüdrukutele sobilikku sportimisvõimalust ja seome festivali emadepäevaga,“ selgitas Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär ja UEFA naistejalgpalli komisjoni liige Anne Rei Publikule. Festival toimub laupäeval, 11. mail kella 11st kuni 13ni korraga kolmes kohas: Tallinnas Sportland Arenal, Tartus Tamme staadionil ja Pärnus Raeküla staadionil. Tüdrukutele on kavas näidistreeningud, põnevad harjutused ning erinevad mängud.

Birgitile suurt edu ei ennustata

OGAE tabelis, kus on Eurovisooni lauluvõistluse fännklubi ennustused, pole Birgiti lugu veel ühtegi punkti saanud. Lauljanna ei lase end sellest häirida ning püüab enda poolt Eurovisioonil parima anda. "Ma üritan mitte lasta end erinevatel ennustusportaalidel ja tabelitel häirida, sest ka „Eesti Laul“ näitas, et ennustused ei pruugi alati õiged olla, ennustati ju minu lugu kogu aeg pigem tabeli tahaotsa," rääkis Birgit Menule. "Mind on kursis hoitud ja öeldud, et tegelikult on seal veel paarkümmend riiki, kes punkte pole saanud, seega ma usun, et muretsemiseks ei ole põhjust," ütles lauljatar, kes ise ei täpselt OGAE tabelit jälginud. Ta lisas, et lõplik tõde selgub alles siis, kui on nähtud kõikide riikide kolmeminutiline etteaste Eurovisioonilaval. 14. mail poolfinaalis selgub, kas fännklubi ennustused läksid täppi või mitte. Finaal peetakse maha 18. mail.

Atso ennustab suurt rokitulevikku

Tänavu kevadel leiab üle Eesti aset konkurss Tuska Metal Battle Estonia, mille võitja pääseb esinema ühele maailma suurimale metalfestivalile Tuska Open Air 28. - 30. juunil Helsingis. Demovoor oli avatud kuni 22. aprillini, mille vältel avaldas soovi konkursil osaleda 52 rock- ja metalbändi Eestist. Konkursi eestvedaja ja ellukutsuja, ansambli Metsatöll trummar Marko Atso lausus, et niivõrd suur aktiivsus oli suhteliselt suur üllatus. "Juba demovoor näitas, et sellist konkurssi on vaja - Eesti metalbändidel puuduvad omal käel võimalused pääseda esinema suurtele festivalidele, " lausus Atso. “Hea meel on, et kõik kolm eelvooru saavad olema väga kõrge tasemega, silmi maha lööma ei pea.”

Jaagup lahkus teatrist

Nukuteatris seal töötatud 13 aasta jooksul ridamisi töökohti - välissuhete juhist turundusjuhini - pidanud Jaagup Kreem pani Nukuteatrist vallandatud juhi Meelis Pai lahkumisest kuuldes päevapealt ameti maha. "Kui ma näen, et mu sõbrale tehakse sellist ülekohut, siis ma loomulikult ei saa hakata tööle nende inimeste alluvuses, kes on temaga sedasi käitunud ja üritanud teda igal kümnel viisil poriga loopida. See on päris selge," rääkis kuraditosin aastat tagasi koos Meelis Paiga Nukuteatris tööle asunud Kreem. "Eks igaüks vaatab asju oma mätta otsast, aga pole mingi saladus, et see, mis nukuteatri juhiga tehti, oli näidishukkamine," sõnas ta Õhtulehele.

Kerli korter hävis

"Selle video pärast hävitasin ma oma kodu," räägib lauljatar Kerli Kõiv, kes oma muusikavideo "Zero Gravity" kostüümi pärast jäi vana korteri deposiidist ilma. "Panin vanni mingit sinist värvi ja seeliku sinna sisse, kuna tegemist oli sünteetilise materjaliga, oli seda õiget tooni sinna väga raske peale saada, proovisin ka spreivärvidega," meenutab Kerli Naistelehes. Lõpuks asetas ta seeliku elutoas põrandale kuivama. "Panin prügikotid ka muidugi alla, aga värvi eest need põrandat eriti ei kaitsnud. Põhimõtteliselt vana korteri deposiiti ma enam tagasi ei saanud," muigab Kerli.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge