Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 19
06.05.2013
Birgit tegi euroloo erinevates keeltes

Laupäeval andis raadio Elmar “Eesti lugude edetabeli” saates intervjuu Birgit Õigemeel, kes juba pühapäeval sõitis Eurovisiooni toimumise paika Malmösse – paika, kus lauljatar pole veel kunagi oma elus käinud. Rootsi kogemus piirdub Stockholmiga. Rootsi on Birgiti meelest ilus ja puhas. “Et uus saaks alguse” sai salvestatud mitmes erinevas keeles. Ingliskeelne variant salvestati kõige hiljem ja sõnad kirjutas Mihkel Mattisen koos Mart Sanderiga. Võõrkeelseid variante alustati hispaania keeles, sellele järgnesid rootsi ja vene keeles lauldud versioonid. Hispaania keelt ei oska Birgit absoluutselt ning hääldust õpetas ja sõnad kirjutas Stanislav Bulganin, kes oli ka stuudios pala salvestamise juures abiks. Rootsikeeles laulmise mote tuli kõige hiljem ja selleks ajendas austusavaldus Eurovisiooni korraldajamaale. Abiks oli Sofia Joons, kes pani laulu rootsi keelde ning oli samuti abiks ka stuudiotöös. Venekeelse versiooni sõnad kirjutas Tanja Mihhailova, kes nägi sõnadega väga palju vaeva ja laulis pala vene keeles ette. Versioone on levitatud Youtube’ keskkonnas ja laulust tehakse ka spetsiaalne kõigi versioonidega singel.

Elmar lenntuab kohale Bläck Rokiti

Maikuu Raadio Elmar „Eesti Disko“ toimub Pärnus. 17. mail saame kokku klubis Strand ja raadiokuulajate soovil lendab kohale ainus mees, kes ise lendab – Bläck Rokit. Isegi mitte tuhapilv ei saaks takistada Bläkut meile külla tulemast ja oma itte esitamast – „Mu hobune on tilluke“, „Itimees“, „Eima taha kuuluda sulle“ jpt. Raadiopeole kohaselt võtame kaasa plaate ja muid üllatusi-auhindu. Õhtut juhib raadiohääl Lauri Hermann Elmarist. Priipääsmeid loosime Elmari soovisaadetes ja raadioürituste veebikodus starmusic.ee. Liituge fännidega ka “Eesti disko” Facebook’i lehel!

Mahavok tegi uue loo

Laupäeval andis raadio Elmar “Muusikauudistele” intervjuu Heini Vaikmaa. Seoses “Teeme ära!” kampaaniaga on Mahavok välja andnud uue ja pisut 80-ndate kõlapildiga laulu “Teeme ära”. Loo vokaali esitab seekord Marie Vaigla ja kaasatud on ka Carl-Philip Madis. Taustavokaale laulavad palas ka Sven Himma ja Heini Vaikmaa ise. Heini alustas talgutega juba varem ning koristas Padise lähistel talu ümbrust. Paraku on kevadilmad salakavalad ning Heini külmetas oma selja ja on sunnitud end pikemat aega ravima.

Parvepoisid tegid uue loo

Kalev Tilk andis raadio Elmar “Muusikauudiste” toimetusele teada, et valmis on saanud Parvepoiste uus laul. Uus lugu „Olen vaba, kraba“ (Alex Ferrari /e.k tekst Kalev Tilk) on cover Alex Ferrari loost „Guere, guere“, ühtlasi on see kolmas lugu peoteemaliste laulude triloogiast. Kolm lugu moodustavad sisulise kui ka pealkirjades terviku, mis väljendavad noorte ja peotujuliste inimeste tundeid ja mõtteid kui tahetakse pidutseda ja õnnelik olla. Lood on järjest ilmunud: „Siit ma tulen“, „Täna läheb peoks“, „Olen vaba, kraba!“ „Viimatise loo sattumine meie repertuaari on sarnane ka mitmetele teistele. Parvepoisid on ikka rohkem ja rohkem tuult purjedesse saamas ehk siis esinemisi on Eestimaal juba mõnusalt palju ning tagasiteel esinemistelt kuulan palju muusikat. Kuuldud lugudest jäävad mõned sõelale, teen neist valiku. See laul jäi meelde ikka refrääni pärast ning oli kohe selge, et sellest saabki üks peolugu ning laulu teksti ideed valmisid Tartu-Tallinna vahelisel maanteel. Eks kodus said sõnad ka kirja pandud. Lugu räägib tunnetest, mis noori inimesi suve saabudes vallutavad - olla vaba, tunda rõõmu oma tundeid ning tahtmisi otsides ja avastades. Parvepoisid tänavad siinkohal ka oma publikut, sest kõik poed on olnud ikka hoogsad ning just publiku poolest väga lahedad. Sellised peod on meie eluloole lisanud kaunid hetki, mis on andnud ikka jaksu ja tahtmist edasi toimetada ja uusi laule välja anda. Hulga uute lugude ideid oleme just saanudki oma publiku käest, sest pidude jooksul saab paljude toredate inimestega suheldud ning kuulata nende mõtteid ja soove,“ rääkis Kalev meie toimetusele.

Hellad Velled avaldasid uue loo

Raadio Elmar fonoteeki on jõudnud Hellade Vellede uus pala. Märt Loddes ansamblist Hellad Velled andis teada, et uue loo nimi on „Naisteta“. Loo originaalmeloodiad („Ghostbusters“ / „Thunderstruck“) on loonud Ray Erskine Parker (JR) ja Malcolm Mitchell Young ning Angus McKinnon Young. Eestikeelsed sõnad meisterdas Marek Sadam. „Seekord siis kaks lugu omavahel kokku pandud, vana hea „Ghostbusters“ ja igihaljas AC/DC „Thunderstruck“. Selgus, et Thunderstrck`i lauluviis sobib suurepäraselt Ghostbustersi muusikaga kokku ja Hellade Vellede arvates lööb tulemus tantsuplatsil korralikult "ninast vere välja". Eestikeelne tekst räägib sellest, kui hea on elu koos naistega ja et ilma nendeta ikka kuidagi hakkama ei saa.
Samas tuleb tunnistada, et kahe loo kokkupanemise idee pole meie oma, vaid leitud internetiavarusest. Juba käib ka usin töö uue loo kallal, mis on aga seekord hoopis "teisest
ooperist", loodame kuulajateni selle tuua juba enne jaanipäeva. Hellad Velled soovivad kõikidele Elmari kuulajatele ilusat kevadet ning lõbusat ja meeleolukat muusikat grilli kõrvale. Pidu jätkub!“

Põhja-Tallinna uus solist on Kerli Kivilaan

Põhja-Tallinn on valmis saanud uue loo “Kuula mind ära” koos uue solisti Kerli Kivilaanega. Kerli on Viljandist pärit Tartu Ülikooli riigiteaduste tudeng, kes on laulnud nii kaua, kui ta juba mäletab. "Viljandis saab tähelepanuga raske olema, kuid ma ei ole maailmastaar," räägib Kerli Publikule, kes oli terve konkursi vältel häirimatu kui püha rahu ise. Kerlil ja Põhja-Tallinna poistel on täpselt sama eesmärk ja põhimõte - puhas vokaal. Tänu Kerli lauluoskusele ja võimekusele, võitis ta poiste poolehoiu. Kerlit on ees ootamas tihe graafik täis proove ja esinemisi. 2009. aastal oli Kerli saates "Eesti otsib superstaari" kaheksa parima tüdruku hulgas finaali ukse taga, kuhu neiu ei pääsenud, kuid nüüd on ta uus Põhja-Tallinna solist. Kerli on muide endise Vanilla Ninja liikme Triinu õde. 2004. aasta juunis tabas Vanilla Ninja fänne suur ehmatus, sest solist Maarja otsustas bändist lahkuda lapseootuse tõttu. Mõnda aega esinesid Vanilla Ninja tüdrukud kolmekesi, kuid varsti hakati otsima uut neljandat liiget, kelleks valiti Triinu Kivilaan.

Maarja ei plaani Eestisse naasta

Hoolimata Ameerikas kärgatavatest pommidest tunneb omaaegse bändi Vanilla Ninja liige Maarja Kivi, kes on vahepeal teist korda emaks saanud, end oma perega Hollywoodis, Los Angeleses turvaliselt. Maarja Kivi ei näe enam oma tulevikku Eestis, vahendab Kroonika. Maarja töötab Los Angelese Eesti koolis vabatahtliku muusikaõpetajana ning õpib ka ise - naine naudib õpinguid Santa Monica kolledžis kosmetoloogia erialal. Ta sõnab, et Eesti elu tundub distantsilt vaadatuna kibemagus: «Unistustes tundub ideaalne, aga reaalsuses valus...» Kuigi naine igatseb taga eesti loodust, keelt, kultuuri, peret ja sõpru, ta perega Eestisse naasta ei kavatse.

Tene käis briti talendisaates

Briti talendisaates "X-Factor" pani end proovile ka eestlanna Tene Sommer, kes pääses esimesest voorust edasi, kuid teises ringis sai siiski eitava vastuse. Tene räägib Õhtulehele, et see oli tema elu põnevamaid kogemusi, samas esines ka ootamatuid takistusi. Triin Sommeri (tuntud ka kui Trinity) õde Tene (27) elab juba mõnda aega Hispaanias Marbellas, kuid kuulsa telesaate eelvoorus osales ta hoopis Suurbritannias Manchesteris. Esmaspäeval tuli vastus: kohtunike ees pidi ta seisma juba sama nädala laupäeval: "Esimene reaktsioon oli muidugi jahmatav ning tükk aega mõtlesin, kuidas nüüd sinna sattusin," kirjeldab Tene oma tundeid.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge