Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 20
13.05.2013

Kadi Toom saab emaks

Kadi Toom (31) tunnistab Õhtulehe veergudel lapseootust ja avaldab ka, millal värsket ilmakodanikku oodata on. Augusti teises pooles sünnib Kadi ja tema elukaaslase, helilooja Glen Pilvre perre esiklaps. Kadi ja Glen tunnistasid oma suhet aastal 2003. Paarike veetis koos vaba aega ning liikus ka avalikel üritustel käsikäes.Boogie Company plaanib esinemisi Itaaliasse ja Saksamaale

Neljapäeval helistasime Elmaris Andrus Kasesalule, kes parasjagu puhkab perega Türgis. Boogie Company tegutseb vanas rütmis. Plaadimaterjali valmistamine on poole peal ja panustatakse oma enda lugudele. Esinemistega minnakse sel aastal peagi Itaaliasse, Soome ja Saksamaale. Kirsipuu & Kasesalu on aga muutuste jalamil – duost on saamas kvartett. Lisanduvad Andres Põldroo ja Indrek Hiibus. Praegu leiutatakse uut nime bändile. Valikus on Bulletproof või Rävala Ulukid.

Raen avaldas kaveri

Laupäeval andis Elmari „Muusikauudistele“ intervjuu raadiohääl ja muusikamees Raen Väikene. Uus lugu on valmis ja tegu on seekord kaveriga. Juba väikese poisina kuulis Raen inglise bändi Matchbox laulu “Angels on Sunday”, mida püüdis kaua aega uuesti leida. Netiavarustes õnnestus suure vaevaga loo vana audiosalvestus üles otsida. Tekst pole sedapuhku otse tõlgitud, tekstirütm on säilinud, kuid eestikeelne tekst on pisut ühiskonnakriitiline. Laul “Suvised inglid” valmis taas koostöös Priit Sootlaga ansamblist Loss Paranoias. Priit avastas hiljuti, et isegi plaadi jagu laule hakkab peatselt valmis saama, seega… mine tea, ehk näeb peagi ilmavalgust ka Raenu ja Priidu ühisplaat.

Kerli pala on Ameerikas tantsusaate reklaamlaul

Lauljatar Kerli Kõivu lugu «The Lucky Ones» kasutakse Ameerika tantsusaate «So You Think You Can Dance» telekanalil FOX jooksva reklaami taustalauluna. Mäletatavasti on Kerli lood illustreerinud isegi Hollywoodis toodetud filme, nüüd on lauljatar figureerimas aktiivselt ka teles.

PS Troika ilmutas ainulaadse video

Ansambel PS Troikal on valminud 3D-arvutianimatsioonitehnikas loodud muusikavideo loole "Tantsi Kudurot". Laul ilmus juba 2012. aasta juunis kolmik-CD-l "Kolme pääsukese kohvik". Arvutite multimeediavõimekuse hiiglasliku arenguga kasvab ka 3D-animatsiooniga tegelejate arv. Vastava tarkavaraga on võimalik võimekamas koduarvutis luua virtuaalset 3D-reaalsust. See on visuaalselt atraktiivne ning laulu illustratsiooniks sobivalt tempokas. Aega kulub selleks palju, kuid tulemus on seda väärt. "Tantsi Kudurot" video valmimine võttis aega üle poole aasta ning kajastab ka sellel ajal ansamblis toimunud koosseisu muutust. Nimelt lahkus ansamblist möödunud suvel Tanel Sarri ning tema asemel jätkab mehe noorem vend Raul. Laulu videos kaverdatakse pisut ka originaalloo „Danza Kuduro“ video žüseed, millele on lisatud aga mõnus annus PS Troika „kiiksu“. Animatsiooni režissöör-animaator-monteerija on bändi ninamees, hing ja ihu Allan Sarri. PS! Videos nähtavate tantsutüdrukutega reaalses elus tutvuda ei saa! Head vaatamist! Video leiad siit: http://youtu.be/jSto2qUpYsc


Eurovisiooni fännid jätsid Birgiti tabeli lõppu

Rahvusvahelise Eurovisiooni lauluvõistluse fännklubi OGAE (Organisation générale des Amateurs de l'Eurovision) tabelis jäi Eesti eurolugu «Et uus saaks alguse» 30. kohale koos Belgia ja Kreekaga. OGAE-l on harud 38 Euroopa riigis ning lisaks OGAE Rest of the World, mis koondab ülejäänud riigid üle maailma, vahendab Elu24. Soome on 17. kohal ning neli punkti saanud Eesti koos Kreeka ja Belgiaga 30. kohal. Ainsa riigina andis Eestile punktid Holland. Null punkti said Albaania, Küpros, Läti ja Leedu. OGAE tänavune esikümme:

1. Taani
2. San Marino
3. Norra
4. Saksamaa
5. Itaalia
6. Holland
7. Ukraina
8. Suurbritannia
9. Rootsi
10. Venemaa

Eurovisiooni fännidest valmib film

Esmakordselt on Eesti filmitegijail valmimas täispikk dokumentaalfilm, mille kangelasteks pole Eurovisiooni lauluvõistlusel üles astuvad staarid, vaid hoopis andunud fännid, vahendab Elu24. Film kannab nime «EuroEufooria». Filmi autor Ermo Säksi sõnul on valdav osa elanikkonnast kindlasti kasvõi põgusalt näinud Euroopa üht suurimat teleülekannet, Eurovisiooni lauluvõistlust, kuid vähestel on võimalus sellest vahetult osa saada. «Ka telesaated ning seni vändatud dokumentaalfilmid keskenduvad peamiselt esinvatele solistidele-bändidele või siis ürituse pikale ajaloole, kuid Eurovisiooni fännidest ja fänluse olemusest minule teadaolevalt keegi maailmas filmi ei ole teinud. Samas püsib kogu fenomen just vaatajate ja fännide najal püsti, sest ilma nendeta ei oleks mõtet igal aastal üldse nii suurejoonelist rahvusvahelist vaatemängu korraldada,» selgitab Säks. «Kindlasti heidame filmis pilgu üsna tüüpilistele fännitegevustele, nagu promotsiooninänni või autogrammide jahile, kuid peamine soov dokumentalistina on ikka saada kaadrisse tõeliselt ehe elu. Ehk pööraste pidude telgitagused, rivaalitsemised ja vennastumised, unistuste täitumised ja suured krokodillipisaratega pettumused ning miks ka mitte mõned rasked tuumapohmellid ning vegetatiivsed koomahommikud,» lisab autor muiates. Autori sõnul on siiski Malmös üles võetav film üdini positiivne ja tihkelt täis huumorit, lisades: «Eks meil ole mõned nõksud välja mõeldud, kuidas seda kontrollimatut tulva natukenegi oma plaanitud filmi raamidesse mahutada ja oma rida ajada. Liiati sünnib ju dokumentaalfilm suuresti alles montaažis, kus meie kontroll on juba suurem.» Film ei keskendu pelgalt eestlastest fännidele, tegijate sõnul on fookuses ka teiste riikide fännid. «Sarnaselt Eurovisiooni lauluvõistlusele saab ka «EuroEufooria» olema igati rahvuspiire ületav film, milles eestlastest fännid sulanduvad märkamatult teistega ning moodustub ühtne terviklik fännipere,» lisab autor.

Vrait taastub raskest operatsioonist

843 südamlikku ja lillederohket õnnesoovi, mis sõbrad ja tuttavad 28. aprillil Silvi Vraidi 62. sünnipäeval tema Facebooki leheküljele postitasid, ei jõudnudki adressaadini, sest kiirabi viis armastatud lauljanna samal päeval raskes seisundis haiglasse. Tallinna Prantsuse Lütseumi õpetajana töötanud Vrait on haiguslehel olnud aasta algusest saadik. Tuttavad ja kolleegid on küll mõistatanud, millise tõvega tegu, ja pannud lauljanna meeleolumuutused, tööhuvi kadumise ja ebaharilikud mäluhäired stressi ja isikliku elu keeruliste seikade arvele, sest kolm aastat tagasi astus Vraidi ellu noor mees Silver, kellega seostatakse mitmeid viimase aja tagasilööke tema elus, kirjutab Õhtuleht. Vaevalt teadsid aga lähedased Vraiti piinanud peavaludest, mida ükski valuvaigisti leevendada ei suutnud, kuid enam ei ole mõtet ette heita, et sääraste peavaludega pidanuks juba varem arsti poole pöörduma, ja kiruda tuttavaid, et nood pidanuks varem kiirabi välja helistama. Mustamäe haigla arstide otsus kõlas karmilt: lõigata!

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket