Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 21
20.05.2013
Vinland avaldas albumi

Laupäeval käisid raadios Elmar külas Juhani Jaeger ja Ott Kaasik ansamblist Vinland. Üle kaheksa aasta on bänd taas üllitanud albumi. Plaadil “Päikeselaigumees” on kokku neliteist laulu, mille hulgas näiteks “Iiristeaed”, “Hommik 2”, Meelerahu”, “Ma sündisin su silma peegelpinda” ja albumi nimilaul “Päikeselaigumees”. Bändimeeste sõnul sooviti laulda lihtsatest asjadest võimalikult lihtsalt. Plaadimaterjali on sahtlisse kogutud juba ka järgmise albumi tarbeks. Kas järgmise plaadi tegemisega taas kaheksa aastat läheb, jätsid mehed praegu lahtiseks.

Eurovisiooni võitis Taani

Rootsis Malmös laupäeval toimunud 58. Eurovisiooni lauluvõistlusel sai Eestit esindanud Birgit Õigemeel lauluga "Et uus saaks alguse" 19 punktiga 20. koha. Eesti sai Lätilt 10, Soomelt 6 ja Leedult 3 punkti. Laulukonkursi võitis Taani Emmelie de Foresti lauluga "Only Teardrops", mis kogus 281 punkti. Teise koha sai Aserbaidžaan Farid Mammadovi lauluga "Hold Me" (234 punkti) ja kolmas oli Ukraina Zlata Ognevitš lauluga "Gravity" (214 punkti). Eurovisiooni lauluvõistluse finaali, kuhu pääses kahes poolfinaalis osalenud 40 riigist 26, jälgis hinnanguliselt 125 miljonit inimest. Ürituse korraldamine läks maksma umbes 153,5 miljonit Rootsi krooni. Finaali tulemused:

1. Taani (281 punkti), 2. Aserbaidžaan (234), 3. Ukraina (214), 4. Norra (191), 5. Venemaa (174), 6. Kreeka (152), 7. Itaalia (126), 8. Malta (120), 9. Holland (114), 10. Ungari (84), 11. Moldova (71), 12. Belgia (71), 13. Rumeenia (65), 14. Rootsi (62), 15. Gruusia (50), 16. Valgevene (48), 17. Island (47), 18. Armeenia (41), 19. Suurbritannia (23), 20. Eesti (19), 21. Saksamaa (18), 22. Leedu (17), 23. Prantsusmaa (14), 24. Soome (13), 25. Hispaania (8), 26. Iirimaa (5).

Muhu kevad on Iffi aeda meelitanud

Neljapäeval helistasime meie kuulajate poolt lemmikaluljaks valitud Ivo Linnale, kes püüab olla igal võimalikul hetkel Muhumaal. Iffi kevad on täies hoos ja aias juba igav ei hakka. Nädala argipäevad on vabad ja need päevad kuluvad Muhumaal kuhjunud töödeks. Muru all olevat maad, mida niita, on üle hektari. Peenramaalt leiab sibulat, tilli, melissi ja piparmünti. Isegi mõned oktoobrini viljakad tomatitaimed leiab Iffi aiast. Tema kaasa on aga suur lillesõber ja sestap on aed kirkalt kirju. Leib, sai ja piim tuleb tuua Orissaarest, kus käib kaks korda nädalas ka kalaauto. Seega värske kala on tihti pere toidulaual. Tama lemmikleiba tehakse aga Muhumaal Vanatoa talus.

Valgmaa alustas uue projektiga

Pühapäeva hommikul käis raadios Elmar külas üks noor lauljatar. Helilooja ja produtsendi Vahur Valgmaa uueks artistiks on nooruke Elisa Kolk, kes on kõigest 15 aastane ja pärit heade mõtete linnast Tartust. Ta on siin sündinud ning terve elu elanud. “Kujutasin väiksena ette ennast suurtel lavadel laulmas, tuhandete inimeste ees. Väga varakult oli mul selge, kelleks ma soovin tulevikus saada. Suurem kokkupuude muusikaga tekkis muidugi siis, kui läksin 9 aastaselt Tartu 1. Muusikakooli laulmist õppima.,” rääkis Elisa. Lauljatar ei välista ka tulevikus välismaale kolimist. Peamised mõtted on seotud Ameerika ja Saksamaaga. Esiksingli pealkiri on “Lihtsuses peitub võlujõud”.

Astra üllatab uue singliga

13. mai Elmari hommikuprogrammis ajasime juttu Astraga. Senini on Astra olnud kaasatud erinevatesse projektidesse, kuid nüüd on ilmunud lauljatari uus soolosingel „Kas tõesti on nii“. Viimatine singel ilmus 1997. aastal ning oli tagumine aeg midagi uut teha. Vahepeal pole Astra muusikast kaugel olnud. Astra lööb teadupärast kaasa ka projektis Igihaljas Seitse. Praegust uut projekti peab lauljatar aga täiesti juhuslikuks ja algusfaasis olevaks. Astrale helistas Estin sooviga mõnd duetti laulda, kuid aja puuduse tõttu Estin stuudiosse ise ei jõudnudki. Tänapäevase kõlapildiga tantsumuusika Astrale väga meeldib ning lauljatar on tulemusega igati rahul. Kuula lugu Youtubes: http://www.youtube.com/watch?v=lp_-rvWYRXI

Riisalu teeb poliitikaga lõpparve

Keskerakonna ja riigikogu liige ning ansambli Meie Mees laulja Aivar Riisalu räägib ajakirjale Naised, et ta tahaks pöörduda tagasi normaalsesse ellu. "Ma ei taha olla selle inimese nahas, kes peaministrina peaks ütlema, et Eestisse on vaja tuua võõrtööjõudu kümme tuhat inimest, sest meie riik pole selleks valmis. Minul sellist ambitsiooni enam pole, ma tahaks normaalsesse ellu tagasi pöörduda. Aga midagi pole teha - võõrtööjõud on lähiaja teema ja kuigi ma olen väga sinimustvalge mees, näen, et siseriiklikult ei ole meil enam võimalust majandust arendada," räägib Riisalu, kes lisab, et tunneb kaasa neile, kes poliitikas veel mõned aastad tahavad jätkata.

Nurmsalu usub Birgitisse

15. mai hommikuprogrammis ajasime juttu Sandra Nurmsaluga. Uurisime hommikuprogrammis, kuidas meeldis Sandra Nurmsalule Birgit Õigemeele esitus Eurovisiooni poolfinaalis ja tema sõnul oli Birgiti esitus vägev. Sandra meenutas, et kui ta 2009. aastal Urban Symphony’ga Eestit Eurovisioonil esindas, tuli tal pingelangus pärast poolfinaali. “Sa tead, et esimene poolfinaal on möödas ja läks väga hästi. See vahepealne aeg on väga hea soojendus finaaliks.” Pärast Eurovisiooni andis Sandra Urban Symphony’ga kontserte ning seejärel jäi koju väikest last kasvatama. “Nüüd on laps juba nii suur, et plaanis on tulla muusika juurde tõsisemalt tagasi. Kui kõik läheb plaanipäraselt, siis suve lõpus saab ühel toredal üritusel mind kuulda ja näha,” rääkis Sandra oma edasistest plaanidest. Sandra astub üles ka 13. juunil Käsmus, kui toimub “Urmas Alender 60” suur juubelikontsert.

Sulo on saarlastele endiselt võlgu

Kihelkonna rahvamajas märtsis naistepäevapeole esinema kutsutud, kuid tulemata jäänud Hiiumaalt pärit lembelaulja Sulo Tintse võlgneb vallale ikka veel kolmekohalise esinemistasusumma, mis oli talle eelnevalt välja makstud. Nädala algul saatis Kihelkonna vallavalitsus nõude, paludes raha kohe tagastada. Märgukirja saatis vallavalitsus ettevõttele Reval Autogrupp OÜ, mille arvele vald tookord ka esinemistasu kandis, kirjutab Saarte Hääl. “Summa pole ju meeletult suur, aga asi on põhimõttes. Nii ei tehta, “ ütles vallavanem Raimu Aardam. Seni on üritanud Sulot kätte saada rahvamaja juhataja kt Annika Allak, kes proovis asja rahulikult ajada. Tol õhtul ootas Kihelkonna rahvamajas Sulot lavale ligi 80 inimest.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge