Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 22
27.05.2013

Kerli Kõiv esineb Pärnu rannas

Juuli viimasel nädalavahetusel toimub Pärnu rannas Monster Music Festival, kus saab kuulda lisaks rahvusvahelistele superstaaridele nagu Alex Gaudino (IT), Milk & Sugar (GER), Matrix & Futurebound (UK), ka Eesti läbi aegade edukaima poppmuusiku Kerli eksklusiivkontserti. Festivali korraldaja Tanel Sammu sõnul oli Kerli kaasamine festivali programmi väga teadlik ja ainuõige otsus. Lisaks muusikalisele sobivusele klapib ka artisti ja festivali iseloom.

 

Klassikatäht Marcel Kits tuuritab koos C-Jam`iga


Kavas on nii “Klassikatähtede” vaatajatele juba tuttavad muusikapärlid Marceli repertuaarist, kui ka erinevad rock- ja popmuusika seaded neljale ja viiele tšellole, mille on komponeerinud C-JAM’i ja Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri soolotšellist Pärt Tarvas. Paljud töötlused on loodud spetsiaalselt selle kontserdisarja jaoks.

Kontserdid toimuvad Rakvere Kolmainu kirikus, Rapla kultuurikeskuses, Tallinna Jaani kirikus, Paide kultuurikeskuses, Tartu Jaani kirikus, Keila kultuurikeskuses ja Pärnu Agape keskuses.

 

Birgiti esinemist vaatas 372 000 eestimaalast

 

Eurovisiooni lauluvõistlus nagu eeldada võis oli eelmise nädala vaadatuim telesaade. Laupäeval Malmös toimunud finaalkontserdi otseülekannet vaatas ETV vahendusel keskmiselt minutis 317 000 inimest.

Oodatult oli kõige kõrgem vaadatavus Birgit Õigemeele esinemise ajal – siis vaatas ülekannet 372 000 silmapaari, kirjutab TNS Emori oma kodulehel.

Võrreldes eelmise aasta finaalkontserdi ülekandega oli sel aastal vaadatavus siiski 54 000 võrra madalam, kuid see tulenes pigem sellest, et ka kõigi kanalite peale kokku oli sel õhtul telerite ees vähem inimesi kui toona.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Eurovisioni ülekannetest sai sel aastal osa 645 000 eestimaalast, jälgides Eurovisioni finaalkontserdi, poolfinaalide ja nende korduste ülekandeid vähemalt 15 minutit.

1.juuni toimub Uma Pido

1.juunil peetäs Kubijal maaha III võrokeeline laulo- ja rahvapido Uma Pido.

Oodõdu' omma'  kõik Vana-Võromaa naisi-, miihi- ja segäkoori', suurõmba'  ja vähämbä' laululatsõ'. Ja ku' võrokõisi kõrvalõ mahus, sõs oodatas ka kõiki tõisi laulukuurõ egäst Eestimaa kihlkunnast.

Lähemalt saate teada umapido.ee 


Peeter Volkonski tõlkis oma vana-vanaonu vürst Sergei Mihhailovitš Volkonski raamatu "Kodumaa mälestused" eesti keelde.

"Tema vaatenurk sellele, mis toimus Venemaal selle 60 aasta jooksul, mida ta kirjeldab, on niivõrd huvitav ja aitab Eesti inimesel aru saada sellest, mis praegu toimub," ütles Volkonski ETV saates "Kirjandusministeerium".
Esimene peatükk räägib Keila-Joast, kus vürst Volkonski 1860. aastal sündis. Peeter Volkonski sõnul annab raamat ülevaate vene inimesest ja vene inimese mõtlemisest. "Lisaks kõigele on see suurepäraselt kirjutatud," ütles ta. Volkonski lisas, et vürst  Sergei Mihhailovitš ei eputanud oma aadellikkusega. "See lihtsalt on niimoodi."

Ansambel Forgotten Sunrise on koostöös maailma tippude hulka kuuluva plaadikompaniiga välja andnud uue albumi "Cretinism".

Forgotten Sunrise´i loomingus sisaldub suures koguses alternatiivset tantsumuusikat, gootilikku ja darkwavelikku süngust, metalile omast brutaalsust, jazzilikult vaba mõtet ning davidlynchilikult ootamatuid süzeevigureid. Bänd ise nimetab sellist mikstuuri kui deathbeat, kirjutab Rada7. Bändi eelmine album ilmus kuus aastat tagasi ja see anti välja Itaalias, värske album "Cretinism" ilmub juba oma valdkonna absoluutses raskekaalus tegutseva sakslaste plaadikompanii Out Of Line alt.

Rock Summer 25 toimub juba 15. ja 16. juunil Tallinna lauluväljakul.

“Üldjuhul oleme esinejate kava paika saanud, ruumi on veel vaid mõnele üksikule artistile,” ütles festivali peakorraldaja Jüri Makarov, kelle sõnul astub kahe päeva jooksul lauluväljakul üles rohkem kui 30 artisti. “Võrreldes veebruariga on meie esinejate nimekiri kahekordistunud ning mul on hea meel, et saame Eesti publikule pakkuda nii häid eestimaiseid artiste kui ka maailmanimesid,” kinnitas Makarov.

Festivalikava pakub publikule üle 20 tunni head ja maailmatasemel muusikat. Kahetunnise kontserdi annab Itaalia rockilegend Zucchero, kes tuleb siia koos 16 temperamentse Kuuba muusikuga. Eestimaistest artistidest astub üles näiteks Marya Roxx aga ka ansambel Sinine. Üllatusi on lubanud teisedki kodu- ja välismaised artistid.

Suurel laval on teadustajateks Ivo Linna, kes oli konferansjee ka 1988. aastal, ja tema poeg Robert. Mõlemad teevad ka kontserdietteaste: Ivo Linna kannab koos In Spega ette Alo Mattiiseni "Viis isamaalist laulu", Robert Linna astub üles bändiga Elephants from Neptune.

Põhja-Tallinn tuleb inimestele lähemale

Ansambel külastab 6 päeva jooksul juunis erinevaid Eestimaa paiku, tuues rahvani juba armastatud hitte ning uusi ja seniavaldamata lugusid.
"Oleme kevadtalvise perioodiga jõudnud juba pea kõikides Eestimaa ööklubides mängida rahvale oma repertuaarist paremikku. Kahjuks kehtivad öistel kontsertidel piirangud alaealistele, kuid kindlasti on ka lisaks neid, kes sellises atmosfääris kontserti nautida ei soovi. Seetõttu ühendame kaks asja, Põhja-Tallinna muusika ning vaba õhu, ja tuleme inimestele lähemale", räägib ansambli frontman Jaanus Saks. Lisaks täispikale kontserdile, lubab Saks muusikalises mõttes üllatusi. Tuuri ametlik soojendusesineja on üle 15 aasta taas kokku tulnud Black Velvet, kelle suurimad hitid "17", "Jennifer" ja "Soolo" kindlasti kontsertidel kõlavad. Kontserdid toimuvad Keilas, Paides, Võrus, Viljandis,Tartus ja Raplas.

 

 

 

 

 

 

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar