Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 23
03.06.2013
Ansambel Mahavok andis välja aastatetaguse laulu

Heini Vaikmaa sõnul on laul "Lahkumine" kirjutatud 90ndate alguses ja siis selle salvestus ei õnnestunud, kuid nüüd avastas Anet Vaikmaa selle uuesti ja ka tekst tundus täiesti pävakohane olevat. "Väärib veel märkimist, et lugu on on omal ajal miksitud maki lindile", rääkis Heini.

Esmaspäeval ilmus ansambli Dahling teine album „Left“

Dahling on ingliskeelset poprokki viljelev bänd, mis tuli kokku Tartus 2000. aastal. Ansambli Dahling solistiks on Marten Kuninga vanem vend Tanel Kuningas. Laiema avalikkuseni jõudis bänd tänu oma 2007. aasta debüütalbumile, mis sai kriitikutelt sooja vastuvõtu osaliseks.
Ansambli solisti Tanel Kuninga sõnul on Dahling oma teise albumiga muutunud korraga nii tõsisemaks kui ka mängulisemaks. Materjalis on tema sõnul rohkem sügavust, värve, varjundeid. Katsetatakse rohkem kõlatekstuuridega ja mõeldakse vähem sellele, milline üks korralik klanitud laul peaks olema.
Uus album ”Left” salvestati Tartus Ö Stuudios Martin Kikase juhtimisel ning lõppviimistluse andis sellele Lauri Liivak. Album on nüüdsest saadaval erinevates rahvusvahelistes kanalites nagu iTunes, Spotify või Deezer.
Lähemalt saab albumi kohta lugeda muusikaportaalist www.rada7.ee

11. juulil astub Lemmerannas Surfilaagris lavale 70.-80. aastate Eesti populaarne jazz-rock ansambel Radar.

Pärast veerandsaja aasta pikkust pausi annab Radar esimese suure avaliku kontserdi, kus esitab bändi hiilgeaja instrumentaalklassikat, sealhulgas hitte albumilt “Trofee”. Radar oli tuntud kogu NSVL aladel ja kaugemalgi, tehes suurejoonelisi tuure koos laulja Jaak Joalaga. Surfilaagri pealavale astub Radari kooslus, mille põhikoosseis võitis Tartu Levimuusikapäevade Grand Prix kolmel järjestikusel aastal (1982-1984).
Ansambli trummar Paap Kõlari sõnul on Radari muusika vastu viimastel aastatel kasvav huvi olnud, mistõttu võeti vastu esinemiskutse Surfilaagrisse. Kõlar lisab, et Radari vanad instrumentaalhitid on uuesti leitud ning neid on hakatud taas väärtustama.
Üldist comeback’i ansambel aga ei plaani ja võib juhtuda, et juulikuine esinemine on nende tagasituleku esimene ja viimane suur kontsert.
(www.delfi.ee)

8. juunil toimub Kapa Rock 2013

8. juunil toimub Kohilas, Tohisoo mõisapargis selle suve esimene muusikafestival Kapa Rock 2013! Lavale astuvad Birgit Õigemeel, Vaiko Eplik ja Eliit, Sibyl Vane, HU?, Sõpruse Puiestee, Neogeen, Frankie Animal, Nevesis, Merwis ja Sound Poets. Festivali sõnalise osa eest vastutab päevajuht Rohke Debelak.
Portaali Rada7 andmetel on festivali korraldajate eesmärgiks pakkuda külastajaile mõnus suvine piknik, millesse lisab oma osa lisaks heale muusikale ka kaunis toimumispaik, kvaliteetne söök-jook ning mõnus ja turvaline õhkkond. Esinejate valikul on peetud silmas, et ka vähem tuntud nimede taga peituks miskit uut ja huvitavat ning mis peamine - kõrge muusikaline tase.
Kaparocki lavadelt on läbi käinud suurem osa Eesti muusika paremikust ning hulgaliselt noori ja andekaid artiste. (Alates käesolevast aastast korraldab festivali senine korraldustiim koostöös LAG Muusikaagentuuriga, mille meeskonnal on kogemusi ka festivalide Rabarock ja Augustibluus korraldamisel.)

Marilyn Jurman avaldas video loole „Back to Saturn“

Marilyn Jurmani aprilli lõpus filmilinti võetud lugu "Back to Saturn'" on nüüd kõigile nähtav. Video filmiti Ameerikas Los Angeleses, kus Jurman on pesitsenud juba kuid. Muusikavideo autoriks on ameeriklane Steve Gute, kellega Marilyn on varemgi koostööd teinud. Gute on filminud ka muusikavideo loole "This too shall pass." (www.delfi.ee)
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar