Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 24
10.06.2013
Metro Luminal esineb festivalil Schilling

6. juulil Kilingi-Nõmmel toimuval muusikafestivalil Schilling astub üles ka Eesti üks legendaarsemaid bände Metro Luminal.
Metro Luminali asutasid 1988. aastal kitarrist Rainer Jancis, laulja Allan Vainola ning luuletaja ja muusik Mait Vaik.
Schillingul tulevad põhiliselt esitusele Metro Luminali lood nende esimeselt ja teiselt kassetilt. 1994. aastal ilmus kassett "Ainult rottidele" ja 1995. aastal kassett "Coca-Cola".
Metro Luminal astub lavale koosseisus: Allan Vainola, Rainer Jancis, Kalle Nettan ja Rasmus Merivoo.
Schillingul esinevad teiste seas veel Pia Fraus, Junk Riot, Badass Yuki ja Kurjam. (www.err.ee)

Vanemuises esietendus kontsert-tantsuetendus „Thriller – Tribute To Michael Jackson“

Reedel esietendus Vanemuise suures majas kontsert-tantsuetendus „Thriller – Tribute To Michael Jackson“. Sellega jätkab Vanemuine muusikalavastuste traditsiooni, mis sai alguse 2009. aastal lavastusest "Queen - The Doors of Time".

Hittidest koosnevat muusikavalikut esitavad Gerli Padar, Tanja Mihhailova, Sergei Morgun (Semy), ansambel Noorkuu ja taustajõududena Lauri Pihlap, Kaire Vilgats, Dagmar Oja ja Susan Lilleväli. Lavastuses osalevad bänd ja Vanemuise balletitrupp.

„Thrilleri“ koreograaf-lavastaja Cedric Lee Bradley sõnul on „Thriller“ tema lavastajakarjääri suurim ja silmapaistvaim professionaalne väljakutse. See on austuseavaldus kunstnikule, kes on mõjutanud kogu tema karjääri ja peaaegu iga artisti ning inimest üldisemalt. Etendust saab vaatama minna nii täna, homme kui ka terve juunikuu jooksul. Lisaks Tartus toimuvatele etendustele saab „Thrillerit“ näha ka Tallinnas Nokia Kontserdimajas 15. ja 16. juunil. (www.vanemuine.ee)


Ansambel Dagö üllatab kõiki muusikasõpru suve eel uue looga "Kevad à la carte"

Tänavu möödub kümme aastat ansambel Dagö albumi "Hiired tuules" ilmumisest, mille puhul antakse suve teisel poolel ka mõned kontserdid. Juulis ja augustis esinetakse Padisel, Tallinnas, Palmses, Pärnus, Otepääl, Tartus ja Kõuel.
Uus lugu Dagölt on aga igas mõttes filmilik. Muusikaidee tekkis improvisatsioonist filmivõtetel Pöides, kui Pelle Vellevoog võttis üles dokfilmi "Pöide – vaikiv tunnistaja". Lugu ise on inspireeritud Balti Filmi- ja Meediakooli kursusetööks valminud muusikalisest lühifilmist "Kevad à la carte", režissööriks Doris Tääker ja produtsendiks Maria Kljukina. (www.ohtuleht.ee)

Ansamblil Zetod ilmus uus plaat ja täitus 10 tegutsemisaastat

5. juunil tähistasid uue plaadi ilmumise ja kontserdiga Värska staadionil oma 10. sünnipäeva ansambel Zetod. Setomaa folkrokkpunt alustas loomingulist tegevust 2003. aastal. Uus plaat „Lätsi kõrtsu“ on bändil järjekorras juba neljas. Enne seda on üllitatud albumid: "Lätsi vällä kaema" (2005), "Lätsi tarrõ tagasi" (2008) ja "Lätsi sanna" (2010).
Uuel plaadil, kus peal on 11 värsket lugu, laulavad mehed jõulistes seadetes kolmehäälseid seto meestelaule, kontrastiks aga näitavad nad esmakordselt oma loomingu alustalaks kujunenud arhailist leelot kõige ehedamal kujul ehk a capella. Plaadilt võib leida ka pärimusliku taustata setokeelse sõjalaulu. Lood jutustavad läbivalt kõrtsist, viinavõtmisest, aga laiemas plaanis ka ikka armastusest.
Jalmar Vabarnale meeldib muusikas kihilisus, mis uuelt plaadilt ka välja kostub. Plaadil on palju ka karmimat joont ja mitu eepilist kitarrisoolot. Paar lugu on pärit ka suvelavastusest „Peko“. Plaat on üdini leelopõhine.

Ansambel Põhja-Tallinn läheb tuurile

Põhja-Tallinn tuuritab sel suvel 11.-16. juunini mööda Eestimaad. Lisaks regulaarsele külalisbändile Black Velvetile, on tuuril kaasas mitmeid erinevaid külalisartiste.
Bändi sõnul on kontsertprogrammis spetsiaalselt suvetuuriks ette valmistatud erinevaid põnevaid elemente. Kuulajateni tuuakse nii armastatud hitte kui ka seniavaldamata lugusid. Tuuril löövad kaasa eesti rahvale tuntud artistid Artjom Savitski, Getter Jaani, Genka, Metsakutsu ja legendaarne Ivo Linna. (www.ohtuleht.ee)

Ansambel HU? teeb uut plaati

Ansambel Hu? plaanib varasügisel välja anda uue plaadi. Oma Facebooki seinal kirjutab ansambel nii: „Elektrosünoptikud ennustavad varasügiseks magnettormi. Septembris ja oktoobris raputab Eesti elektroonilise popmuusika taevast HU? kolmas kauamängiv. Uus tsüklon sisaldab nii lõõskavalt kuumi biite kui jahutavalt vihmaseid riime, äkilisi vokaali-iile ja sumedalt päikeselisi sounde.“ HU?-l ilmus ka singel nimega „Raju“.

Maestro Eri Klasile tehti eriline kingitus

Eesti Kontserdi toetajad eesotsas autopartneri AS Silberautoga tegid armastatud dirigendile Eri Klasile erakordse kingituse – maestro kasutusse anti kõigi mugavustega Mercedes-Benz E-klassi sõiduauto. Tumekuldne majesteetlik sõiduk hakkab kandma sõiduki küljel märget „Maestro E-klass“.

Maestro Klas, kes peagi tähistab oma 74. Sünnipäeva, tänas toetajaid kingituse eest ning kinnitas, et auto on talle kui tegusale inimesele suureks abiks – kui muidu tuli tal palju lähemaid otsi ebamugavalt lennukiga sõita, pääseb maestro nüüd Riiga, Vilniusse ja Peterburgi vaevata oma autoga.

Eesti Kontserdi direktori Jüri Leiteni sõnul on tegemist erakordse sündmusega. Tema sõnul väärivad kultuuris ilma teinud inimesed suurt lugupidamist ja see on suur kultuurilugu. (www.postimees.ee)

Frankie Animalil valmis video loole Loveless Man

Vaatamata lühikesele tegutsemisajale on bänd leidnud väga sooja vastuvõtu ja äratanud ka juba rahvusvaheliselt huvi. Sel põhjusel võeti video tegemist eriti tõsiselt ning ettevalmistustega alustati pea pool aastat tagasi.
Õhtulehe muusikablogi andmetel mõjub "Loveless Man" vaatajatele muinasjutuliselt, kuid samas värskendavalt oma Eestis unikaalse visuaaliga.
Bändi sõnul jutustab video loo nooruslikust energiast, mis tihtilugu vanas eas raugeb. Siiski jäävad meile alles me mälestused, mida keegi meilt ära võtta ei saa.
Video režissöörid on Sander Allikmäe ja Thomas Hefferon. Produktsioonifirmaks Widescreen Studios. Bändi video on Youtube`is nähtav kõigile huvilistele. (www.ohtuleht.ee)

Ansamblil Külalised ilmus uus lugu „Hea peo saladus“

Ansambel Külalised plaanib õige pea täiesti uute lugudega kuulajate ette ilmuda. Bänd tegeleb suve jooksul oma teise stuudioalbumiga, mis on plaanis sügiseks valmis saada. Enamik lugusid on juba sisse mängitud ja tegeletakse viimase lihvi andmisega. Võrreldes eelmise albumiga on helikeel ja suund veidi muutunud. Ansambli trummar Tarmo Kiuru sõnul võib see esimese albumi kuulajatele isegi pisut ehmatav tunduda.
Vahepeal on bändis toimunud palju muudatusi ja on vahetunud ka liikmeid. Ansambli eesmärgiks on teha koostööd paljude erinevate inimestega, sellele viitab ka ansambli nimi Külalised. Samuti soovib bänd teha muusikat erinevates žanrites, et põnevust jätkuks. Külalised on välja andnud ka uue suvise laulu „Hea peo saladus“. „Hea peo saladus“ sündis sellest, kui bändi esiräppar Tommyboy tuli laulusõnadega proovi ning saadi aru, et sellest saab ühe hea reggae pala. Mis peost loos juttu on, jääb igaühe enda tõlgendada. Põhiline on nii loo kui ka peo puhul meeleolu.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar