Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 25
17.06.2013

Silver Sepp ja Kristiina Ehin seilavad „Loomelaeval“

Valmis on saanud Silver Sepa debüütplaat "Mis asi see on?" ja Kristiina Ehini autobiograafiliste sugemetega raamatut "Paleontoloogi Päevaraamat", mida nad koos „Loomelaeva“ nime all mööda Eesti kauneid paiku ringi liikudes esitlevad.

Ürituse Facebooki seinal on Silver Sepp ja Kristiina Ehin kirjutanud nii: „Talvel helistuudios ja kirjutuslaua taga hakkasime unistama aasta kõige lõhnavamast ja rohelisemast eeljaanipäeva-aegsest rännakust, mis oleks täis laule ja lugusid ning kaasmaalasi, kellega oleme ühte ja sedasama talve jaganud ja keda ühendab seesama kevadtung, mis viib meid nelja seina vahelt väja loodusesse talvel valminud loomingut jagama.“

"Loomelaev" on trubaduurlik plaadiesitluskontsert fantaasiapillidega, lugude jutustamine täis poeetilisi väljakaevamisi, ettearvamatu lõkkeäärne vabalava saabuvas polaaröös. Tuleb üllatuskülalisi lähedalt ja kaugelt ning pärast kontserti on vabalava avatud kõigile.

„Loomelaev“ on juba käinud Viljandis, Põhjaka mõisa õuel, Koeru mõisas, Türi linnapargis, Loone linnuses, Obinitsas ja Ranna rantšos.

19. juunil  saab "Loomelaeva" näha Sännas.

 

Paides avati suviste katusekontsertide hooaeg

15. juunil avati Paides suviste katusekonsertide hooaeg. Hooaja avapaugu andsid legendaarsed ansamblid Tuberkuloited ja Vennaskond, keda suve jooksul nii mitmeski paigas veel koos esinemas võib näha. 
Katusekontsertite sarja korraldatakse Paide linnas teist hooaega järjest ja suve jooksul leiab aset 3 kontserti ajavahemikus juunist-augustini.
Eelmisel aastal esinesid Katusekontsertite sarja raames CHALICE, ORELIPOISS, NEVESIS, ANS. ANDUR ja BLINKING LIGHTS.
Katusekontserte viib läbi AMBIFUNK MTÜ koostöös Paide Kultuurikeskusega. (
www.rada7.ee)

 

Vennaskonnal ilmus uus singel nimega Helsinki“

Ansambel Vennaskond andis aga nädala algul teada nii uue singli kui ka plaadi ilmumisest. Neljapäeval ilmus bändilt uus CD-singel nimega "Helsinki", mis kujutab endast järge eelmisele aprillis ilmunud rockabilly singlile "Kaarlilinna õhtud". Singlil lööb kaasa Eesti vanakooli  pungi «raskekahurvägi»: Anti Pathique, Allan Vainola, Ed Edinburgh, Tõnu Trubetsky jt. Singli näol on tegemist aga hoopis glam-rock looga.  Vennaskond annab kodulehel ka teada, et singli tiraaž on vaid 100 eksemplari.

Lähitulevikus on stuudios tegutsevalt Vennaskonnalt oodata ka uut albumit, mis võib valmida käesoleva aasta lõpuks.

 

Võru folkloorifestivalil esineb vokiorkester

11.-15. juulini toimub Võrus folkloorifestival, kus astub esimest korda maailmas üles vokiorkester. Võru folkloorifestivali tegevjuht Kadri Valner ütleb, et mõte sellise orkestri kokkupanekuks tuli sellest, et vanasti istusid naised pimedatel õhtutel koos voki ümber, ketrasid ja ajasid juttu. Voki vurinas on mingi salapära ja ketramises oma rütm. Tahetaksegi tuua naised, mehed ja noored lavale ja panna 10-20 vokki laval koos vurisema, et vaadata, mis sellest välja tuleb. Selleaastase festivali teema on „Teljed“ ning ka vokk väljendab telge erinevate kultuuride vahel.

Vokiorkester veel koos pole ning igaüks, kellel kodus on vokk, saab orkestrisse kandideerida. Oluline pole vanus ega sugu, tähtis on, et inimene saaks voki tallamise või ketramisega hakkama.

Avakontserdil vokid lihtsalt vurisevad, andes festivalile alguse, lõppkontserdil aga tulevad lavale ka professionaalsed lauljad Laura Põldvere ja Ivi Rausi ja vokivurinast inspireerituna teevad täiesti enneolematu muusikalise teose.

Vokiorkestrisse soovijad võivad kontakteeruda aadressil info@vorufolkloor.ee

 

Meelis Leis avaldas loo „Võib-olla homme“

Loo sõnade autoriks on Owe Petersell ning muusika on kirjutanud Meelis Leis. Loo tegemist alustati juba eelmise aasta sügisel, kui Owe Petersell andis Meelis Leisile teksti ja pakkus välja võimaluse teha sellele muusika. Lugu räägib emotsionaalsest kahevahelolekust ja segastest tunnetest. Meelis Leisi sõnul sobib tekst nagu valatult muusikaga kokku. Tegu on päris esimese lauluga, mis välja antud Meelis Leisi nime alt. "Võib-olla homme" on vana hea estraadilugu, milles on vihjeid ja meloodiakäike erinevatest ajastutest. Meelis Leis ütleb, et paljude autorite, nii ka tema puhul kehtib seaduspära, et luuakse 3-4 tuumlugu ja edasi tulevad nende variatsioonid. Ta usub, et kuulajad võivad sellestki loost erinevaid variatsioone ära tunda.

 

Tartu elektropopduo NimmerSchmidt avaldas uue loo "Eelmise suve saladus"

NimmerSchmidti debüütsingel "Öisel järvel" on kohalikes raadiojaamades saanud sooja vastuvõtu. Ka oma teise lauluga jätkab ansambel suvisel joonel.

Õhtulehe muusikablogi kirjutab, et Duo ühe liikme, klahvpillimängija Andero Nimmeri sõnul saavad teise singliga samastuda kõik, kes soovivad suvel linnast eemale saada. Laulu võib pidada omamoodi Bonnie ja Clyde`i looks.

Loo nimi on salapärane – „Eelmise suve saladus“. Mis saladusest täpselt jutt käib, jääb aga iga kuulaja enda avastada.

Andero Nimmer ja Fredy Schmidt tegid varem koostööd ansamblis Laika Virgin. (www.ohtuleht.ee)

 

Pet Shop Boys kasutab Õllesummeril erilist lava

Pet Shop Boys toob 5. juuli Õllesummeri esinemiseks kaasa oma värske tuuri Electric lavatehnika, mis on uus kontsertlavade atribuutika tipptase.  Londoni 2012. aasta olümpiamängude lõputseremoonia autori poolt loodud show ühendab reaalsuse filmi- ja laserkunstiga. Tervet lavaseina katvast ekraanist tehakse omamoodi film-reaalsus. Pet Shop Boysi mehed saavad osaks filmist ja laserinstallatsioonidest. Electric tuuril ei kasutata tavapärasteks saanud kahte kõrvalekraani lava külgedel. Show kontsetptsiooni taga olev Es Devlin on muuhulgas töötanud välja ka Take Thati ja Lady Gaga viimaste maailmatuuride lavad.

Superlava transpordiks on kogu atribuutika jaotatud nelja ossa, millest igaüks kaalub neli tonni. Lisaks uutele elektrilistele visuaalidele on tuuriks loodud ka uued kostüümid. Muuhulgas on kautusel ka pullikoljuga maskid.

Pet Shop Boys astub Õllesummeri pealaval üles 5. juuli õhtul. (
www.err.ee)

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket