Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 26
25.06.2013
Eesti kooriühingu esimeheks sai dirigent Raul Talmar

Eesti kooriühingu esimeheks valiti suurte kogemustega koorijuht ja laulupidude dirigent Raul Talmar.
Eesti on tugev koorilaulumaa ning kooriühing on oma 37 000 liikmega Eesti suurimate mittetulundusühingute hulgas. Talmari sõnul usaldati tema kätte suur ja hästitoimiv organisatsiooni, mille arengu mootoriks saavad olla ainult avatus ja koostöö. Talmar loodab väga, et muu hulgas kasvab meie koorimuusika nähtavus maailmas veelgi. Ta tõdeb, et meil on, mille üle uhkust tunda.
Senine esimees Veronika Portsmuth, kes on toonud kooriliikumisse mitmel eri tasandil nooruslikku julgust ja värskeid mõtteid, soovis pühenduda senisest suuremal määral muusikale ja loometööle. Teda tänati tehtud töö eest. (www.err.ee)

Green Day kontserdi avalöögi annab Eesti bänd Blinking Lights

25. juunil esinevad Tallinna Lauluväljakul maailmas rohkem kui 70 miljonit albumit müünud ja 5 Grammy auhinda võitnud superbänd Green Day ja Kanadast pärit Billy Talent. Kontserdi avajaks on aga kodumaine The Blinking Lights, kes pole Eestis kontserte andnud alates eelmise aasta augustist.
The Blinking Lights tõusis Eesti muusikataevasse konkursi Noortebänd 2011 finaalis. The Blinking Lightsi loomingus on tunda mõjutusi ansamblitelt Led Zeppelin, Audioslave, The Black Keys ja Nirvana. Trio keerab hard rockile juurde grungelikku vinti ja esitab oma loomingut pöörase impulsiivsusega.
Ansambli The Blinking Lights kitarrist-vokalist Aleksander Seeman lausus, et kuuldes pakkumisest olla Green Day kontserdi avajaks, ei uskunud ta alguses kuuldut. Tema sõnul on Green Day näol tegemist ühe tema lemmikbändiga ning seetõttu võttis pakkumine algul põlved nõrgaks. Bänd lubab kontserdil aastaga kogunenud energia plahvatumist. (www.rada7.ee)

Tallinn Star Weekendi raames esinevad nii Elton John kui Jose Carreras

27.– 29. juunini toimub kultuuri- ja muusikafestival Tallinn Star Weekend , millest võtavad osa nii maailmanimed kui ka kohalikud muusika- ja disainikuulsused. Festivalil on arvukalt esinemispaiku: Eesti vabaõhumuuseum, populaarsed klubid ja muidugi vanalinna tänavad. Peaesinejad astuvad üles spetsiaalselt selleks ehitatud vabaõhu-kontserdilaval Tallinna lauluväljakul. Festivali raames astuvad 28. juunil üles tenor José Carreras, kellega jagab lava Viini ooperi solist, eestlanna Annely Peebo.
29. juunil esineb Söör Elton John, kes esitab oma ansambliga mälestusprogrammi „40 Years of Rocket Man". Kontserdi erikülaline on Eesti publiku lemmik Tõnis Mägi, sellele järgneb võluva tantsupõrandakuninganna Sophie Ellis-Bextori esinemine.
Lisaks neile kahele suurkontserdile toimub veel mitmeid põnevaid kultuurisündmusi ning festivali saadab värvikas ööelu Tallinna klubides. (www.delfi.ee)

Alen Vezikol algab 4. juulil suvetuur

Akustilise suvetuuri esinemispaikadeks on mõisad, kirikud, lossid. Tegemist on jätkutuuriga kevadel toimunud plaadiesitlustuurile. Esitusele tulevad lood, mille Alen Veziko on viimase 10-15 aasta jooksul kirjutanud. Näiteks „Vala veini“ „Ei ole öeldud tuulde“, „Ainult tänaseks ööks“, „Vastu müüri“. Akustilise kontserdi eeliseks on Alen Veziko sõnul vahetu kontakt. Inimesed istuvad artistile lähedal ja silmside ja kontakt, mis tekib on väga intensiivne.

Lauri Õunapuu annab välja lauliku

Lauri Õunapuu ansamblist Metsatöll on aastaid kogunud vanu rahva- ja külalaule ja nende käsikirju. Kuna neid oli kogunenud juba sadu, otsustas ta koondada need kokku ühte laulikusse, kuna neil on lisaks muusikalisele väärtusele ka kirjanduslik väärtus. Neid laule on huvitav lugeda, sest nii saab rohkem teada oma vanaemade, vanaisade, vanavanaemade ja vanavanaisade kohta.
Lauri Õunapuu on lasknud need laulud noodistada ja illustreerda. Laulik on juba küljendatud ja sel suvel plaanitakse see ka välja anda. Laulikusse on kokku kogutud 156 laulu, mille teemad on täpselt samad, mis praegusel ajalgi. Seal on meremeeste laule ja lugusid inimestest, kes midagi kuskil korda on saatnud, on tunde- ja armastuslaule, lugusid talutöödest, külaelust, kõrtsiskäimisest ja kõigest, mis alati on inimesega koos käinud.
Lauliku väljaandmisele saavad inimesed kaasa aidata leheküljel www.hooandja.ee, kus on võimalik laulikut ette tellida. Tellimisrahaga saab lauliku ära trükkida. Kõik, kes lauliku on tellinud saavad selle kätte kohe, kui see trükikojast saabunud on.

Lauris Reiniks on valmis saanud uue ingliskeelse loo, mille pealkirjaks on "Can't Get Over You"

Lugu ja video räägivad kaotusest ja depressioonis mehest, kes põgeneb linnast maale iseendaga rahu tegema ja ennast leidma. Videot filmiti kolm päeva Ida-Lätis, riigi suurima järve Rāzna ääres.

Ott Lepland näitab oma erinevaid nägusid

Ott Lepland annab Õllesummeri avapäeval, 3. juulil oma senise karjääri suurima live-esinemise „Kolm maailma”. Suure pöördlavaga lahendatud eri maailmade vaheldumine annab võimaluse muuta kolm korda täielikult kontserdi meeleolu ja stiili.
„See on rännak läbi minu erinevate pooluste – minu kui laulukirjutaja, minu kui artisti ja minu kui lüüriku,” kommenteerib Ott Lepland oma kontserdi põhimõtet. Tema sõnul annab kontsert pöördlava lahendusega ja lisamuusikutega võimaluse panna kokku ühte esinemisse paljud artisti sees elavad maailmad.
Spetsiaalselt Rakvere teatrist transporditav eridekoratsioonidega pöördlava täidab muusikastiilide selge ja efektse eristamise rolli. Suurimaks väljakutseks osutub suure tõenäosusega kontserdi teine plokk, kus Ott Lepland astub üles soliidse svingikavaga.
Lisaks ootamatule svingikavale esitab Ott Lepland kontserdil ka uue loo „Hüüa mind”, mille on produtseerinud helilooja Sven Grünberg. (www.ollesummer.ee)

Marju Länikul on ilmunud uus laul „On üks meil hing“

Marju Länik ennustab uuele laulule head käekäiku. Võrreldes eelmise looga „Ma lähen jälle tulle“ on uus lugu poprokilikum.
Suve jooksul on Marju Länikul ees mitmeid esinemisi. Näiteks astub laulja üles Õllesummeril, kus tuleb kindlasti esitusele ka uus lugu „On üks meil hing“. Samuti esineb Marju Länik 3. augustil Lohusalu sadamas ning 24. augustil Sakus.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge