Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 27
01.07.2013
Mait Vaik annab välja sooloplaadi

Luuletaja ja muusik Mait Vaik plaanib sügisel välja anda sooloplaadi, kuhu peale tulevad lood, millele ta ise on nii tekstid kui viisid kirjutanud. Lisaks esineb ta plaadil ka lauljana. Album sünnib koostöös Rainer Jancisega ning see salvestatakse kirikus. Sooloalbumi soovitasid muusikul välja anda sõbrad, kellele Vaik lugusid ette oli mänginud. Mait Vaigu sõnul on uued lood nukrad, ent mitte lootusetud.
Albumi antakse välja portaali www.hooandja.ee abil, kus inimesed saavad teha annetusi, mille vastu saavad kingitusi.
Mait Vaigu kirjutatud tekste on kasutanud ansamblid Sõpruse Puiestee, Vennaskond, Kosmikud, Metro Luminal, Unenäopüüdjad.

Kairit Tuhkanenil on valmis uus lugu nimega „Jõuluvana“

Kairit Tuhkanen on valmis saanud uue laulu, mille pealkiri on „Jõuluvana“. Tegemist on aga siiski suvise lauluga, mis äägib ühest keskealisest blondist daamist ja tema unistustest, mis hõlmavad endas ka soovi saada endale Jõuluvana. Lugu sobib ideaalselt suveõhtusse tantsimiseks ja Tuhkanen loodab, et kuulajad soovivad seda kuulata ka jõuluajal. Sõnad on lihtsad, kuid lauljatari sõnul on nende taga alati peidus midagi enamat, kui esialgu tundub. Loole on valmimas ka video, mis on tehtud rannas. Tuhkaneni sõnul on see video väga lihtne ja temalik.
Kuna Kairit Tuhkanenil pole ammu midagi uut ilmunud, siis on lugu hetkel ainsana saadetud raadiole Elmar. Juulikuus kavatseb laulja puhata, kuid sügisest ootavad teda juba uued projektid.

Tartus toimus popkooripidu

Laupäeva õhtul toimus Tartu laululaval Popkooripidu. Esimene Popkooripidu pidu toimus möödunud suvel. Siis esitati tuntud laule Eesti estraadi-, pop- ja rokkmuusika varasalvest, solistidena astusid üles Eesti parimad lauljad.

Tänavusel peol osalesid laulukaare all kooride koosseisus lisaks noorte kollektiividele ka täiskasvanute koorid. Solistide seas olid tänavu näiteks Pearu Paulus, Voldemar Kuslap, Ines, Maarja, Blacky ja mitmed teised Eesti armastatud lauljad. Eelmise aasta kordamisele läinud lugudest oli sel aastalgi esindatud "Palmisaar". Selle aasta kavast korrati näiteks lugusid "Helinälg" ja "Isamaa ilu hoieldes".

Winny Puhhi esinemine Pariisis võttis inimestel suu lahti

Eesti bänd Winny Puhh oli Pariisi moenädalal hinnatud disaineri Rick Owensi moeetenduse hästi saladuses hoitud üllatus, millega publikut šokeeriti.
Rick Owens on väga omanäoline disainer ning omamoodi alternatiivmoe ebajumal, kes nägi videot Winny Puhhi esinemisest Eesti laulu konkursil ja otsustas, et sellest bändist saab tema kevadise sõu põhiosa.
Moesõul viibinud ETV meelelahutustoimetuse juht Mart Normet rääkis portaalile Menu, et Winny Puhhi esinemist hoiti moešõul suures saladuses, et publikut šokeerida ja üllatada. Tema sõnul olid inimesed positiivses šokis, bänd ehmatas publikul sõna otseses mõttes suud lahti.
Lisaks efektsele sõule lae all ning keerlevale trummimehele olid Winny Puhhi poisid ka üleni karvasteks grimeeritud, mille tarvis oli kohale toodud NO teatri grimeerijad, kuna taolisi erifekte mujal ei tehta.
Winny Puhhi esinemisest Pariisi moenädalal valmib ka dokfilm, mida saab ETV eetris näha suvel lõpul. (www.err.ee)

Mait Maltisel on koos poegadega valminud uus laul

Laulu nimi on „Ka täna kõik nii kaunis näib“. Loo teksti on korrastanud Maltise filoloogist abikaasa. Lugu on mõtisklev ja räägib sellest, miks inimene võib üksi jääda ning kuidas aastate tagant näib kõik olnu kaunis.
Mait Maltisel suvel aega puhkamiseks ei jää, kuna suvi on muusikutel kõige kibedam töötegemisaeg. Ning ka temalgi tuleb sel ajal ohtralt tööd teha. Puhkus algab tema sõnul septembris, kui saab rohkem ka lastega tegeleda.

Koit Toome lubab Õllesummeril kõik pea peale keerata

Vahetult enne Pet Shop Boysi kontserti astub Õllesummeri pealaval üles Koit Toome seninägemata rollides. Nii haarab Koit Toome trummid ja astub lavale koos ühe oma suure lemmikartistiga, kellega ei ole olnud enne võimalust koostööd teha.
Toome sõnul teevad nad endast kõik oleneva, et reedene festivalituju saaks lakke köetud juba varakult. Tavakontserdi struktuur keeratakse peapeale ja sellele lähenetakse loominguliselt, kuna artistide käes on nii suur lava, millele pärast neid astub Pet Shop Boys.
Spetsiaalselt Koit Toome kontserdiks ehitatakse rahva keskele ka väike minilava, millelt esitatakse koos kitarrist Jorma Puusaagiga paar akustilist lugu. Kuna vahetult enne kontserdi algust on kaamerad lava taga, näeb rahvas väljakul artistide valmistumist lavaletulekuks. (www.ollesummer.ee)

Tallinnas esineb Ameerika lauljatar Regina Spektor

4. augustil esineb Tallinnas Kadrioru lossi Lilleaias omanäoliste popi-tõlgenduste, osava klaverimängu ja laia häälekasutuse poolest tuntud vene taustaga Ameerika laulja-lugudekirjutaja Regina Spektor.

9-aastasena Moskvast New Yorki emigreerinud juudi juurtega lauljatar esineb Tallinnas tema viimase, järjekorras kuuenda stuudioalbumi "What We Saw from the Cheap Seats" tutvustava turnee raames, mis algas möödunud aasta lõpus väljamüüdud esinemistega New Yorgis, Bostonis ja Philadelphias. Rolling Stone ajakiri tituleerib Spektori oma põlvkonna Joni Mitchelliks ja albumi "What We Saw from the Cheap Seats" Spektori parimaks. New Yorgi veebiajakirja Slant Magazine'i sõnul saavutab Spektor viimasel albumil täiusliku tasakaalu raadio-popi ja muusikalise omanäolisuse skaalal.
Tuuril on Spektori kontserdi erikülaliseks New Yorgist pärit laulja-lugudekirjutaja Only Son ehk Jack Dishel, kes on ühtlasi ka Regina Spektori abikaasa. (www.delfi.ee)


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap