Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 28
08.07.2013
Jaan Sööt esitab Valgre loomingut

Alates 8. juulist tuuritab Jaan Sööt üheskoos näitlejast sõbra Rain Simmuli ja Allan Jakobiga Raimond Valgre 100. sünniaastaks pühendatud muusikalise etendusega „Minu elu lugu“ mööda Eestit. Mehed räägivad läbi teksti ja muusika Raimond Valgre elust.
Raimond Valgre sünnist möödub käesoleval aastal 100 aastat. Tema looming on Jaan Söödi elus olnud lapsepõlvest peale ning laulja on seda aja jooksul ka palju esitanud.
Üheks põhjuseks võib olla, et Jaan Söödi vanaisa Ferdinand Sööt mängis koos Valgrega Eesti Laskurkorpuseorkestris. (www.publik.ee)


Rolf Roosalu alustab sügisest õpinguid Eesti Muusikaakadeemias elektronmuusika erialal

Rolfi sõnul proovis ta samale erialale ka kümme aastat tagasi, aga siis jäi joone alla ja pakuti võimalust minna tasulisse õppesse. „Aastamaks oli vist 14 000 krooni ning tol hetkel mul seda raha polnud ja ei tahtnud õppelaenu ka võtta,“ meenutab laulja Õhtulehele.
Rolf selgitab, et see, mida ta õppima läheb, on üks heliloomingu valdkond, mis tegeleb helide sünteesimisega ja kõigega, mis puudutab stuudiotööd – helirežiid ja muusikat läbi tehnoloogia. Laulja sõnul tahab ta oma muusikalist põhja arendada, õppida arranžeerimist, kuidas komponeerida suurteoseid ja kas või orkestrile muusikat kirjutada. (www.ohtuleht.ee)

Luisa Värgil ja Uku Suvistel algab kontserttuur „Armastuse ilmad“

Luisa Värk ja Uku Suviste tuuritavad suvel mööda Eestit. Esimene kontsert on juba teisipäeval Saka mõisas, tuur kestab 28. juulini. Kontsertkava „Armastuse ilmad“ kätkeb endas Luisa ja Uku tuntumaid laule ning nende endi lemmikuid, mida igal pool esitada ei ole saanud. Kava pealkiri annab vabaduse esitada erinevaid laule vastavalt tujule ja emotsioonile, nii nagu on ka ilmad ja armastus. Kord pilvisem, siis jälle helgem ja selgem. Lauljad loodavad selle kontserdiga pakkuda kuulajatele palju südamesoojust ja rahu. Üllatusesinejana lööb kontsertidel kaasa Luisa väike tütar Miina.

Rasmus Rändvee bändil Facelift Deer ilmus uus lugu

Rasmus Rändveel on koos tema bändiga Facelift Deer valminud uus singel „You got me“.
„You got me“ on Rasmuse sõnul energiline ja hoogne suvelugu. Sisult võiks seda pidada järjeks nende eelmisele loole „Dance“, mis osales ka konkursil Eesti Laul 2013. Ka uus lugu peaks kutsuma inimesi tantsupõrandale mõnusalt aega veetma.
Laulja sõnul sünnivad tema bändi lood koostöös kõigi bändiliikmete vahel, nii ka see lugu.
Rasmus on ka „Eesti otsib superstaari“ viimase hooaja võitja. Küsimuse peale, kas saade teda ja tema elu kuidagi muutnud on, vastas ta, et kui enne vaadati tema peale veidi viltu, kui ta liiga palju aega prooviruumis muusikat tehes veetis, siis nüüd seda aktsepteeritakse ning temaga arvestatakse selles osas rohkem.
Esinemisi bändil suve jooksul jagub. Näiteks astuti äsja üles ka Õllesummeril.

Violina annab kontserte välismaal

Tüdrukuteansambel Violina postitas hiljuti oma Facebooki lehele video, kus kolm Eesti viiuldajat võluvad rahvast Red Bulli esitluspeol Itaalias. Tegelikult on Violina Itaalias juba tihe külaline - paari aasta jooksul on seal antud rohkem kui 15 kontserti.
Tüdrukute esindaja Indrek Sarrap tunnistas portaalile Menu, et viimasel neljal aastal on tüdrukud esinenud näiteks Hispaanias, Norras, Itaalias, Küprosel, Rootsis, Gibraltaril, Inglismaal, Iirimaal, Saksamaal, Soomes jne. Eksootilisematest kohtadest on Violina kontserte andnud Tais ja Indias.

Sarrapi sõnul on lähematest plaanidest kõige põnevam see, et juba 11. juulil esineb Violina esmakordselt peomekas Ibizal.

Violina põhituruks ja sihtgrupiks ongi kujunenud suuremad esimese klassi rannabaarid või rannakontserdid suveajal üle Euroopa. Väljaspool Euroopat esinetakse siis, kui siinne kliima õues esinemist ei soosi," rääkis ta.

Hiljuti andis Violina välja ka uue singli "Sea of life". (www.err.ee)

Seitsmendat korda Viljandis toimuv rockifestival Rock Ramp kinnitas artistide kava

Festival toimub 1.-3. augustini Viljandi Lossimägedes ja Viljandi Tudengiklubis. Festivali Rock Ramp eestvedaja Juhan Nöps tunnistas, et esinejatenimistu on taaskord esinduslik nagu möödunud aastatel. Tema sõnul peaks Eestis suvel üks korralik rockfestival ka olema ja seda ongi korraldustoimkond esinejaid valides igal aastal silmas pidanud.
Rock Rampi teeb eriliseks Eesti erinevate rokistiilide esindajate lai ampluaa, mis peaks andma hea ülevaate Eesti rokkmuusika hetkeseisust ning pakkuma midagi igale maitsele. Keskendutakse kodumaistele artistidele ning esindatud on nii tuntud tegijad kui ka Eesti rokkmuusika järelkasv. Teiste seas astuvad üles näiteks Ott Lepland, Shanon, HU?, Winny Puhh jpt.
Eelmisel aastal oli Rock Ramp rohkem kui 3500 külastajaga üks suurimaid rockfestivale Eestis. Sel aastal on prognoositav külastajate arv ligi 4000 inimest. (www.rada7.ee)

Jaan Lehepuul on valmis uus lugu „Vaid meile“

DJ TT ja Jaan Lehepuu on valmis saanud uue loo „Vaid meile“. Uue looga soovitakse anda positiivseid emotsioone suveajast. Stuudios oli sel korral meeste sõnul raskem kui eelmise looga, kuna laulus osalejaid oli rohkem kui eelmise singli puhul. Juures on naislaulja vokaal ja kaasatud on ka rohkem instrumente. Seega on lugu detailselt täiuslikum kui eelmine. Kuna eelmise suve hitiga „Suveöö“ aeti latt kõrgele, soovitakse sel aastal mullu seatud latist üle hüpata. Enamiku sõnadest on kirja pannud Tanel (DJ TT), kuid Jaan Lehepuu sõnul iseloomustavad need ka teda. Juba selle aastanumbri sees võivad fännid oodata DJ TT-lt ja Jaan Lehepuult ka plaati. „Vaid meile“ on aga lugu kõigile meile, kellele meeldivad soe suvi ja positiivsed elamused.

Ansamblil Kõrsikud ilmus uus plaat

Kõrsikutel ilmus teine plaat „Sinu südames“. Meeste endi sõnul on tegemist väga hea plaadiga. Seal peal on 10 lugu, mille seas on bändiliikmete kirjutatud lugusid ning laule, mis kuulvad klassika valdkonda – need on tuntud välismaa laulud, millele on varem või hiljem eestikeelsed tekstid tehtud. Näiteks biitlite „Blackbird“, mis Kõrsikute esituses kannab pealkirja „Must lind“ või lugu „Raindrops keep falling on my head“, pealkirjaga „Vihmapiisad“.
Kõrsikud vihjasid, et mõtlevad juba ka järgmisele plaadile, kuid pikemalt sellest veel rääkida ei soovinud. Bänd annab suve jooksul kontserte erinevates Eestimaa kaunites paikades.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket