Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 29
15.07.2013
Seni raadiotes looga "Päästke noored hinged" laineid löönud Grete Paial on väljas uus singel, mis kannab pealkirja "San Sebastiano".
"San Sebastiano", mille nimi on tuletatud itaallaste kaitsepühakust ning pühast San Sebastiano mäest, räägib kahest noorest ja nendevahelistest suhetest.
"Selle looga on nii, et igaühe jaoks tähendab see midagi erinevat ja igaüks saab mõista seda, nagu ta ise heaks arvab. Grete Paia sõnul on sellel lool tema jaoks veidi sügavam tähendus. “San Sebastiano” on Grete teine singel, mis ilmub koostöös Moonwalk agentuuriga ja loo autoriks on Sven Lõhmus. 
Võrumaal toimus Linnuse Rock
13. ja 14. juulil toimus Võrumaal ajaloolises Kirumpää odrulinnuses üritus nimega Linnuse Rock. Lisaks muusikale sai üritusel näha erinevaid näidislahinguid, muuhulgas tutvustati ka Haapsalu ja Kuressaare linnuseid. Üritusel astusid üles Tanel Padar & The Sun, No Big Silence, Vennaskond, Tuberkuloited, Sõpruse Puiestee ja mitmed teised.
Tartus toimus pungifestival
Tartus Raadi mõisapargis toimus 12. ja 13. juulil Eesti suurim pungifestival Punk`N´Roll. Kahe päeva jooksul astus üles 16 esinejat nii Eestist kui ka mujalt. Punki on leebemat, mida kuulab ka see inimene, kes ei pruugi selle subkultuuri sees olla, kuid on ka agressiivsemat punki. Festivalil võis kohata punki igale maitsele. Eesti artistidest olid kohal J.M.K.E., Psühhoterror, Kurjam, Nyrock City, Punkensefaliit jne. Oma luulekava muusika saatel esitas Marko Mägi. 
Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoor võitis Austrias esimese koha
Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoor võitis Austrias Viinis toimunud rahvusvahelisel noorte muusikafestivalil Summa Cum Laude esimese koha koos kõige kõrgema tiitliga – outstanding success. Võisteldi segakooride kategoorias.
Tallinna Muusikakeskkooli dirigendi Janne Fridolini sõnul tõi festival kokku üle 1300 noore muusiku üle maailma, konkureerisid nii koorid kui ka orkestrid.
Fridolin ütles, et Muusikakeskkooli kammerkoorile, kes antud koosseisus on laulnud vaid kaks aastat, oli see suurepärane tunnustus ning kahtlemata ka edasine motivaator.
Konkursil esitas Tallinna Muusikakeskkooli kammerkoor Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Anton Bruckneri, Morten Lauridseni jt loomingut, lisaks anti kaks konkursivälist kontserti Bratislava Kaputsiinide kirikus ja Viini Poistekoori uues kontserdimajas. (www.postimees.ee)
Riho Sibul ja Heini Vaikmaa tähistavad üheskoos oma 55.sünnipäeva
Sel suvel tähistavad Riho Sibul ja Heini Vaikmaa üheskoos oma 55. sünnipäeva kahe kontserdiga Padise kloostris. Viis aastat tagasi pidasid mehed samas oma juubelikontserte, mis osutusid väga menukateks ning jätsid ka muusikuile endile unustamatu elamuse nii Padise kloostri iidse kirikusaali akustika kui ka publiku kaasaelamise poolest. Kui eelmisel kontserdil kõlasid enamasti ammu loodud lood, siis tänavu koosneb kava valdavalt uuest muusikast, mida mõlemad muusikud ohtrasti loonud on. Mõistagi ei jää kõlamata ka Riho ja Heini tuntuimad lood läbi aegade. Muusikat ilmestab videograafika, kasutatakse ruumilist surround heli.
Lisaks sünnipäevalastele Rihole ja Heinile esinevad kontserdil Mahavok, Raul Vaigla, Toomas Rull jpt tuntud muusikud. Kontserdid toimuvad 24. ja 25. juulil. (rada7.ee)
Ansamblil Hellad Velled valmis uus lugu „Ütle mulle ema“
Märt Loddes ansamblist rääkis, et „Ütle mulle ema“ ei ole kindlasti tüüpiline suve popplugu ning seda, kas laul hitiks läheb, ei oska ta öelda. Samuti ütleb ta, et Hellad Velled varem sellist lugusid teinud pole. Mehe sõnul on tegemist kurva lauluga, mida kuulates igaüks võiks hetkeks enda sisse vaadata. Suvi on ansamblil Hellad Velled olnud suurepärane, kuna satutud on väga suurtele lavadele suurte artistidega kõrvuti. Näiteks toob ta välja ansamblid The Belka, Kukerpillid, Põhja-Tallinn, Meie Mees. Esineda koos selliste artistidega on bändile olnud tõeline nauding. Augustis läheb bänd ka suvetuurile ning sõidab Eestile ringi peale.
Dagmar Ojal on suvel käed-jalad tööd täis
Hiljuti 32. sünnipäeva tähistanud Dagmar Ojal on suvekuudel käed-jalad tööd täis nagu teistelgi Eesti muusikutel. Tema sõnul kujuneb suvi tegelikult päev päeva järel. Mõned plaanid on küll teada, aga mõni tuleb väga väikese etteteatamisega. Kuid kiire tempo ja suur hulk esinemisi ära ei väsita. Laulja sõnul on muusika sees olemine iseenesest tore, samuti see, et tal on võimalus eri muusikastiile teha.
Vaatamata tihedale esinemisgraafikule, leiab ta aega ka puhkuseks. Kas puhkuse ajal õnnestub lauljannal muu hulgas näiteks mõnd raamatut lugeda, ei oska ta veel öelda. Suvel ootavad Dagmarit ees juubelituur „2 Quick Start´ 20“ ja hulk väikseimaid esinemisi ning sügisel võib teda juba näha teatrilaval: kontsert-tantsuetendusel "Thriller – Tribute to Michael Jackson". (www.ohtuleht.ee)
Boogie Company avaldas uue loo „Arm on võitnud“
Ansambel Boogie Company on valmis saanud uue loo „ Arm on võitnud“. Bändi solisti ja bassimängija Andrus Kasesalu sõnul tegeleb bänd pidevalt salvestamisega, kuna neil on väike stuudio, kus nad muuhulgas dubleerivad ka multifilme. Uus lugu „Arm on võitnud“ tõestab, et rock´n´roll pole ainult kiire muusika, mis väsitab. Kasesalu sõnul mängivad nad igati vastuvõetavat muusikat ning ta loodab, et see lugu kinnistab seda mõtet. Loo muusika on kirjutanud Andrus Kasesalu, sõnade autor on Aapo Ilves. Kasesalu sõnul ei oska ta ise romantilisi laulutekste kirjutada, kuid kuna see lugu just romantiline on, palus ta Aapo Ilvest. Lähimal ajal ilmub ka uus album. Bänd annab kontserte nii Eestis kui ka Soomes.
Põhja Tallinn annab suvel rohkelt kontserte ja salvestab plaati
Ansambel Põhja-Tallinn annab suvel rohkelt kontserte ning tegeleb samal ajal ka uue plaadi salvestamisega. Plaati on oodata sügise keskpaigaks. Jaanus Saks sõnab, et heade lugude kirjutamiseks neil valemit pole, bänd lihtsalt teeb seda, mis meeldib ning naudib üksteise head seltskonda. Õige pea, juba augustis, on bändilt oodata aga uut singlit.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap