Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 30
22.07.2013
Birgit avaldas suvise singli

Pühapäeval andis meie “Muusikauudistele” Pärnust intervjuu Birgit Õigemeel. Elmarisse jõudis Birgiti uus lugu "Nii täiuslik see", mis on tema esimene soolosingel pärast Eurovisiooni. Loo autor on Mihkel Mattisen, kes sai inspiratsiooni oma suvekodust Võsul. "Lugu on tempokas, positiivne ja väga rõõmsameelne. See räägib sellest, et meil kõigil on olemas koht, kuhu igal suvel tagasi minna, elust rõõmu tunda ja suve nautida. Minul on omad kohad ja kindlasti kuulajatel omad. Samas on lugu ka veidi nostalgiahõnguline, sest näiteks mulle meenutab see mu lapespõlvekodukohta Kohilat" räägib Birgit. Selle aasta jõuludel ilmub ka lauljatari uus plaat. "Albumiga töö käib ja loodame selle valmis saada selle aasta lõpuks," kinnitas ta.Meie küsimuse peale, mis saab pärast lapse sündi, vastas Birgit, et kindlasti leiab ta aega ka esinemisteks. Pisut rohkem puhkuseaega muusikast jääb sügisesse.

Kuslap käis üle 15 aasta taas stuudios

Voldemar Kuslap on üle väga pika aja avaldanud uue loo. Raadiole Elmar antud intervjuus rääkis mees, et tervelt 15 aastat pole tal stuudiosse asja olnud. Kuslap võttis kaverdada Frank Sinatra laulu ning eestikeelseks pealkirjaks on "Nagu võõrad öös". Mees tunneb rõõmu, et teda unustatud pole ning oli tõeliselt meelitatud kutsest osaleda „Popkooripeol“. Kutseid tuleb aga teisigi. Voldemar Kuslap astub üles juba 16. juulil alanud kontsert-tantsuõhtu suvetuuril "Selle Suve Suveniir 2013". Lisaks Kuslapile teevad tuuril oma etteasted Ervin Lillepea, RAM-i Lõbusate Poiste Bänd, Tauri Anni, Ciizud, Elumees, Anmatino ja erikülalisena Toivo Asmer.
 
Paha Polly paneb pillid kotti

Tänavu augustis täitub ansamblil Paha Polly kaheksas tegutsemisaasta. Kaheksa aastat on bändi kohta juba üsna pikk iga. Tegevusaja sisse on jäänud palju mõnusaid hetki ja välja anti kolm plaati: „Ei jäägi üle muud...“, „Killud“ ja „Kosmos ootab“. Selja taga on 164 kontserti. Bändi tegevusse on oma panuse andnud paljud inimesed - Paha Polly koosseis on olnud kirev ja aastate lõikes muutunud. Viimases koosseisus on tegevad Liana, Ervin, Kaur, Taavet ja Mari. „Põhjuseid, miks me otsustasime lõpetada, on mitmeid. Olulisim neist on see, et iga bändi jaoks saab kunagi aeg ümber. Meiega on see juhtunud nüüd,“ teatas bänd oma pressiteates. Viimane võimalus bändi laval näha on 2. augustil Viljandi tudengiklubis. Viimase singlina avaldab bänd plaadi lõpuloo „Vihm“. Rohkem infot bändiliikmete tulevikuplaanide kohta: www.facebook.com/pahapolly.

Eneseimetlejad jõudsid plaadini

Maarius Pärn saatis raadiosse Elmar ühe toreda suvise kingituse. Eneseimetlejate Klubi jõudis oma tegevuses märkimisväärse tähiseni - bänd avaldas oma debüütplaadi, mille diraaž on 500. Suur osa tööst tehti oma jõududega. Lugusid mahutati plaadile 14, mille hulgas mäiteks “Egoistide klubi”, “Kõik mis paistab ja ei paista”, “Spordimehe elu”, “Maasikad”, “Kristiine on karjanaine” ja “Tartu bussijaam”. Plaate saab osta ka Eneseimetlejate Klubi esinemistel.

Eesti osaleb Eurovisioonil

ERR kinnitas, et Eesti osaleb 2014. aasta Eurovisiooni lauluvõistlusel Taanis. Eestit esindava laulu valimise süsteem pole veel teada, kuid eelmisel aastal selgus võistluslaul „Eesti Laulu“ konkursil pärast kaht poolfinaali ja finaali, kirjutab esctoday.com  Tänaseks on osalemistest teatanud Rootsi, Taani, Soome, Norra, Albaania, Island, Iirimaa, San Marino, Gruusia, Šveits, Holland ja Belgia..

Kerli kirub oma plaadifirmat

Ameerikas popstaarikarjääri tegeva Kerli Kõivu loominguline tee on kuuldavasti hakanud minema teises suunas kui tema plaadifirma Island sooviks ning tema Facebooki postituste kohaselt plaanib Kerli oma teed minna. Lauljatar postitas Facebooki pildi, kus salvestab muusikat koos oma lemmikprodutsendi PJ Biancoga ning lisab, et pole ammu sellist loomingulist vabadust tundnud, vahendab Publik. Pildi all vastab Kerli ühe oma fänni kommentaarile, et lauljatar pidevalt uut muusikat teeb, aga keegi seda kuulda ei saa: "See muutub peagi. Mu plaadifirma on kõigest energia välja imenud ja ma püüan sealt minema saada." Teine fänn naljatab, et Kerli fännid ehk "kuulapsed" ei usu vihkamisse, kui Island välja arvata, ning leiavad, et tal on aeg plaadifirma hüljata. "Ma tean. See rokiks! Mul on oma poole albumi jagu (Kerli valmistab parasjagu ette oma kolmandat stuudioalbumit) materjali olemas. Olen seda vaikselt viimastel kuudel teinud koos mu enda produtsentidega, kes saavad asjale pihta," lisas ta.

Laura seilab abieluranda

Lauljanna Laura Põldvere (24) süda pole enam vaba. Tema südame on võitnud tunnustatud noor jazz-pianist Joel-Rasmus Remmel (25), vahendab Naisteleht. Joel-Rasmus pälvis 2011. aasta kevadel noore jazzi-talendi tiitli ja on muuseas kontrabassisti Taavo Remmeli poeg. Laura ja Joel-Rasmus avalikustasid oma kihluse juuni alguses ning juba sügisel plaanitakse ka abielluda. Laura kinnitab, et pulmad on plaanitud septembriks.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge