Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 31
29.07.2013
Ott Lepland andis Vormsil eksklusiivse kontserdi

27. juuli õhtul astus Vormsi saarel lavale Ott Lepland, et tuua publikuni eksklusiivne unplugged kontsert. Vormsi Olavipäevade raames toimunud kontsert pani tavapärase praamiliikluse eriolukorda.

AS Kihnu Veeteede graafikus oli hommikust kuni südaööni tihedamalt praamireise, kui tavapärasel laupäeval. Suurem osa Vormsile väljuvaid praame oli välja müüdud.

Vormsi Olavipäevadel tähistati Püha Olavi kiriku taaspühitsemise 23. aastapäeva ja õnnistati valla uus lipp. Olavipäevad on saare tähtsündmus, mida eelmisel aastal külastas üle 2000 inimese. Selle aasta olavipäevade üheks tähtsündmuseks oligi Ott Leplandi akustiline kontsert. (www.delfi.ee)

Vanemuise teater andis tasuta suvekontserdi

Vanemuise teater taastas 2010. aastal sümfooniaorkestri tasuta suvekontsertide traditsiooni. Juba kahel suvel on saanud linnarahvas kaunis Kassitoome orus nautida klassikalise muusika pärle ning kontsert toimus ka sel aastal.
28. juulil toimunud kontserti dirigeeris Vanemuise muusikajuht ja peadirigent Paul Mägi, konfereeris Hannes Kaljujärv, solistidena astusid üles Pirjo Püvi, Karmen Puis, Merle Jalakas, Valentina Kremen ja Jaan Willem Sibul.

Ettekandele tulid: Pjotr Tšaikovski - Polonees ooperist "Jevgeni Onegin", Giacomo Rossini - Avamäng ooperile "Varastaja harakas", Wolfgang Amadeus Mozart - Avamäng ooperile "Figaro pulm" ja mitmed teised tuntud teosed. (www.err.ee)

Ansambel Dagöl täitub 10 aastat albumi „Hiired tuules“ ilmumisest

„Hiired tuules“ on 2003. aasta sügisel ilmunud kogumik, mille nimi laenati ametlikult Mihkel Mutilt ning plaat sai omal ajal rõõmustavalt sooja vastuvõtu osaliseks.
"Hiired tuules" on üks armastatumaid Dagö albumeid. 2003. aasta Eesti Muusikaauhindade galal valiti see parimaks bändialbumiks. Albumil leiduvad näiteks lood "Teine Kadriorg", „Isaga draakonil“, „Vaadake paremalt poolt“.
Ümmarguse tähtpäeva puhul annab Dagö selle suve teisel poolel mõned kontserdid, mida saab kuulata lähiajal näiteks 1. augustil Palmse mõisas ja 8. augustil Pärnu Ammende villas.
Kontsertidel tuleb „Hiired tuules“ plaat täielikult ettekandele. Loomulikult mängitakse pärast seda veel teisigi lugusid.

Biffy Clyro taas Eestis!

Pärast edukat kontserti Eestis 2010. aastal, astub alternatiivrocki sensatsioon Biffy Clyro 10. novembril taas Rock Cafe lavale. Bänd võtab ette seni suurima turnee Euroopas ning ootab väga kohtumist oma vanade ja uute fännidega.
Biffy Clyro alustas tegevust 90ndate keskel. Bänd on tuntud varieeruva kõla ja rütmilisuse poolest. Alustades vaikselt, lausa sosistava kitarrisaundiga, võib lugu lõppeda massiivse heliseina ja trummimüraga. Samas on alati kuulda selget meloodiat. Seetõttu on iga nende live-kontsert kõigi jaoks oodatud elamus. Pühendumus ja kirg paistab silma publikule nii klubides kui ka staadionitel.
Oma karjääri jooksul on Biffy Clyro olnud soojendusartistiks sellistele staaridele nagu näiteks Muse, Red Hot Chili Peppers ja The Rolling Stones.
Bändi solist Simon Neil nendib, et inimesed, kes neid kuulevad, armuvad nende muusikasse. Ja see on oluline. Meeste peamine eesmärk on siiski olla iseenda lemmikbänd ja sellega on nad seni ka hakkama saanud. (www.rada7.ee)

Armastusfilmide festival tARTuFF kulmineerub Tartu muusikanädalaga

5. - 10. augustini toimub Tartus armastusfilmide festival tARTuFF. Kaheksandat aastat toimuv festival toimub Tartu Raekoja platsil ning on Baltimaade suurim 1500 istekoha ja 22-meetrise ekraaniga vabaõhukino, kus nädala jooksul saab nautida filme, mille kõigi üks iseloomustav joon on armastus selle eri vormides. Festival kulmineerub 8.-10. augustil Tartu muusikanädalaga, pakkudes kõigile filmisõpradele võimalust lisaks filmidele saada osa 23 põneva artisti ja bändi kontsertidest. Üles astuvad teiste seas Mari Kalkun, Frankie Animal, Odd Hugo ja Aapo Ilves koos Alar Kriisaga. Programm ja ajakava: http://www.tartumuusika.ee

Augustibluus tähistab juubelit

2. ja 3. augustil toimub Haapsalus Augustibluus. Festivali peakorraldaja Indrek Ditmanni sõnul toimus esimene festival 20 aastat tagasi – 1994. aastal. Tol ajal sai seda nimetada veel väikeseks bluusiõhtuks, nüüdseks on sellest välja kasvanud aga kahepäevane festival, kus astub üles nii Eesti artiste kui ka kuulsaid välismaiseid tegijad. Esimesel Augustibluusil rõõmustasid inimesi Kolumbus Kris, Compromise Blue ja Ultima Thule. Kõik need bändid on ka järgnevatel aastatel Augustibluusil üles astunud.
Festivali üheks peaesinejaks on kuulus suupillimängija Jimmy Z. Tegemist on ühe maailma tunnustatuima suupillimängijaga, kes tuuritab koos Rod Stuarti, Pinki, Eurythmicsi ja Ringo Starriga
Augustibluusi näol on tegemist festivaliga, kuhu tulevad kokku väga positiivsed ja rõõmsad inimesed. Muusikat on seinast seina, kuna bluus on üsna lai mõiste. Üles astub kahe päeva jooksul 27 artisti. Eesti tegijatest väärivad ära mainimist Andres Roots Roundabout, spetsiaalselt festivaliks kokku pandud bänd Fankadelik, mida veab Reigo Ahven ning mille solistideks on Liis Lemsalu, Chalice ja Rasmus Rändvee. Teisel päeval peab oma 25. juubelit Compromise Blue. Kahe päeva jooksul astuvad üles veel ka Tanel Padar, Tõnis Mägi, Riho Sibul ja mitmed teised. Rohkem infot saab ürituse kodulehelt www.augustibluus.ee.

Tätte tuuritab

23. juulist 4. augustini käib Jaan Tätte "Ilmavalgust" jagamas erinevates Eestimaa paikades, kus jagab Matverega tehtud pikal reisil kogetut ning on kaasa võtnud ka sõbrad Liisi Koiksoni, Maarja-Liis Ilusa ja Orelipoisi, kes tema sõnul esmasest esinemiskohmetusest üle aitavad saada.
Tätte sõnul on pikast ilmareisist aasta möödas ja hea on tunda, kuidas kogetud emotsioonidest hakkab välja sõeluma just see, milleks sai reisile mindud. Kõik vintsutused on muutunud lõbusateks meenutusteks ja kõik nähtu ja kuuldu on muutunud peas ilusaks üldistuseks meie maamuna kohta. Mees nendib, et see, mida purjede all kogetud sai, oli kindlasti ilmavalgus, mida soovib nüüd eesti rahvaga jagada. Sellest tulebki tuuri nimi.
Esimene tuurikontsert Paides kujunes väga menukaks ning selge on, et rahvas ei ole romatikamuusikut pika eemaloldud ajaga unustanud! (www.delfi.ee)

Toimus XXI Viljandi pärimusmuusikafestival

25. – 28. juulil toimus XXI Viljandi pärimusmuusikafestival. Väga suur osa pärimusmuusikast meil ja mujal maailmas on tugevalt seotud pühade tähistamise rituaalidega. Erinevatel kultuuridel on erinevaid pidude pidamise kombed, mille tutvustamine oligi seekordsel festivalil eesmärgiks võetud.
Kõlaritest kõlas mürisev muusika ja lavalaudadel näidati ette, mismoodi üks õige pidutsemine käib. Õpitubades ja loengutes tutvustati põhjalikumalt erinevate kultuuride pühaderituaale ja nende juurde kuuluvat helikeelt. Toiduhoovis valmisid eri rahvuste piduroad ja toimus palju muud, mis ikka on pärimusmuusikafestivalile omane olnud.
Selle aasta festival alapealkirjaks oli „Püha müristus“, mis viitab pühade pidamisele, rituaalidele ja muusikale. Taheti rõhutada, et pühade pidamisel võiks rohkem keskenduda muusikale.

Karl-Erik Taukar läheb tuurile

31. juulil algab Karl-Erik Taukari esimene soolotuur. Ettekandele tulevad noormehele südamelähedased lood, mida Karl-Erik viimase poole aasta jooksul sagedamini esitanud on. Karl-Erik ütleb, et sellel tuuril jätab ta osade lugudega oma repertuaarist hüvasti, et teha teed uuele materjalile. Kannapööret tal siiski plaanis teha pole. Muutuste all peab laulja silmas kaverite hülgamist - kavas on hakata tegema päris omi lugusid. Karl-Eriku sõnul avaldab ta augusti alguses ka oma esimese singli, millele ilmselt peagi ka lisa tuleb.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap