Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 32
30.07.2013

Liis Lemsalu esindas Eestit rahvusvahelisel laulukonkursil

Liis Lemsalu esindas Eestit rahvusvahelisel Baltic Song Contestil Rootsis, kus ta astus võistlustulle koos lauljatega üheksast erinevast riigist.
Lemsalu selgitas portaalile Menu, et läks sinna tööd tegema ja palju eeluurimist ei teinud. Tema sõnul võttis ta võistlust nagu iga esinemist, tuleb lihtsalt endast anda parim, ükskõik, kui palju konkurente on.
Võistlusel auhinnatakse vaid kolme parimat, mistõttu pole ka kindel, mis koha Liis lõppkokkuvõttes saavutas.
Üritusele sattus lauljatar läbi oma mänedžeri Danel Pandre ning kuigi iga maa valib enda esindaja erinevalt, siis Eestis võistlusele otsest konkurssi polegi.
Liis ise jäi Baltic Song Contestiga rahule. Koos Liisiga astusid võistlusel üles ka Suurbritannia, Itaalia, Läti, Montenegro, Norra, Poola, Slovakkia ja Rootsi esindajad. Läti eest astus välja Lauris Reiniks, kes on koostööd teinud ka Eesti lauljatega.
Esikolmikusse kuulusid kaks Rootsi esitajat, kes said vastavalt esimese ja kolmanda koha ning Poola lauljatar, kes platseerus teisele kohale. (menu.err.ee)Smilers vahetas kitarristi
Kümnendijagu Smilersi kuulajaid-vaatajaid rõõmustanud kitarrist Martin Jürman lahkus bändist. Henrik Sal-Salleri sõnul on bändi jaoks sellised olukorrad rasked, sest lahkuja pole mitte ainult bändiliige, vaid ka hea sõber.
Uueks kitarristiks sai Erko Laurimaa, kes on bändiga juba 12 esinemist teinud. Hendrik Sal-Saller rääkis Õhtulehele, et uue liikme valik polnud lihtne, kuna lisaks sellele, et uus mees Smilersi lood suudaks ära mängida, oli oluline ka see, et tegemist oleks väga toreda inimesega. Uueks kitarristiks saanud Erko Laurimaa tunnistab, et väiksena oli just Smilers tema lemmikbänd. Seda, et ta võiks saada ühel päeval selle täieõiguslikuks liikmeks, poleks ta aga kunagi osanud unistadagi. (www.ohtuleht.ee)

Toimus Intsikurmu Muusikafestival

Nädalavahetusel toimus mitmeid festivale. Viljandis oli Rock Ramp, Põlvas aga Intsikurmu Muusikafestival, mis koorus välja Põlvas (2010st 2012 aastani) toimunud Uue Ajastu Festivalist. Uue Ajastu Festivali külastas kolme aasta jooksul 6000 inimest ning festivalil esines rohkem kui 60 artisti. Uue Ajastu Festival oli üks Lõuna-Eesti suurim muusikafestival, mille korraldamiskogemuse ning kaasnenud rahvusvahelise koostöövõrgustiku baasilt, tekkis sobiv pinnas Intsikurmu Muusikafestivali ellukutsumiseks.
Intsikurmu Muusikafestival kutsus inimesi pöörduma tagasi metsapõue, et leida sealt ennast ja meie esivanemaid läbi muusika. Uskumatult ürgne, tugeva energiaga peokoht taevasse kõrguvate puude all pakkus esteetilist ilu silmale. Festivali iseloomustasid videoinstallatsioonid, rahvusvahelised esinejad ning mõttega muusika. (www.kurmu.com)

Veriora Rock Stroganoff pakub rokki mitmele maitsele

9. augustil toimub Põlvamaal üritus Veriora Rock Stroganoff 4. Tegemist ühepäevase muusikafestivaliga, mille põhieesmärk on pakkuda noortele Lõuna-Eesti bändidele põnevat võimalust jagada lava juba tuntud tegijatega. Samuti kuuleb üritusel seinast-seina rockmuusikat. Külastajatele pakub festival võimalust looduskaunis kohas head muusikat kuulata ja ennast Lõuna-Eestis tehtava rockmuusikaga kurssi viia. Sel aastal on peaesinejateks ansambel Vennaskond ning Aapo Ilves.


Regina Spektor puhkas lapsena Pärnus

04. augustil andis Tallinnas Kadrioru lossi Lilleaias kontserdi lauljatar Regina Spektor. Moskvast pärit lauljatar on Eestit lapsepõlves korduvalt külastanud - 8. eluaastani veetis Regina Spektor kõik oma suved perega Pärnus ning lauljanna on öelnud, et sealt pärinevad ka tema lapsepõlve helgeimad mälestused.

Kadrioru lossi Lilleaias toimunud kontsert oli Regina Spektori esimene esinemine Baltimaades. Ameerika lauljatar saatis end Steinway Grand Piano klaveril, mis igaks kontserdiks spetsiaalselt kohale tuuakse.
(www.public.ee)

Tartus toimus 9. rahvusvaheline puhkpillifestival „Mürtsub pill“

Neli päeva kestnud festivalil tutvustati orkestrimuusikat, puhkpilliorkestreid, puhkpilliansambleid, soliste meilt ja mujalt. Harjutasid ja esinesid festivali lasteorkester ja festivali ühisorkester. Toimusid festivali mažorettide ja rivitrummarite suvekool, tantsuõhtud, orkestrite pidulik paraad ja galakontsert. Esinejaid oli Lätist, Ungarist, Rootsist, loomulikult astusid üles ka kohalikud muusikud sealhulgas ka lapsed.

Ansambel Ultimaatum – kes nad on?

Raadio Elmar stuudios käis külas Tartu ansambel Ultimaatum. Bändiliikmete sõnul on nad täiesti tavalised Eesti poisid, kes päeval teevad tööd ning pilli mängivad pühapäeviti. Nimi Ultimaatum pandi pika vaidlemise tulemusel, kuid Ultimaatum tundus piisavalt põrutav, et tekitada publiku huvi. Bändiliikmed ütlevad, et otsivad veel oma „kodusadamat“, kindlasti on nende looming aga eestikeelne ja eestimeelne. Konkreetset stiili nad paika pole pannud, mõni lugu võib olla tantsulisem, mõni ballaadilikumgi. Lugude sõnad ja muusika kirjutavad bändiliikmed ise ning oma muusika sihtgrupiks peavad nad eakaaslaseid.
Tegutsenud ollakse juba 2 aastat. Algul mängiti kavereid maailmamuusikast, hiljem hakati aga tegema juba omaloomingut. Esimese loo nimeks on „Must ega valge“. Bändiliikmete sõnul on see lugu nagu üks pikk vanasõna, mis manitseb, et olemas pole äärmusi.


Tartu Indiefest toob indie õue

8. ja 9. augustil toob sel kevadel esmakordselt toimunud Tartu Indiefest indiekultuuri õue. Uues Õues ja Genialistide klubis hakkavad kõlama parimad indie-muusika palad, armastusest inspireeritud arutelud ja kevadiselt festivalilt tuntud bändid.
Suvise programmiga Tartu armastusfilmide festivali tARTuFFi raames tähistab Indiefest ka oma esimest sünnipäeva - just aasta tagasi toimusid esimesed Indiefesti tutvustavad üritused ehk oma lavaga oldi tARTuFFi ning Tartu Muusikanädala kavas.
Mida põnevat indifest veel kaasa toob saab lugeda nende kodulehelt www.indifest.eu
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

SÕNUMISOOVID/
INTERNETISOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket