Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 33
12.08.2013

Indigolaste kitarrist pani Janika Sillamaa kassilikult kräunuma

Indigolaste kitarrist Priit Jääger on valmis saanud riukaliku singliga, milles solist Janika Sillamaa kehastub saatanlikult kavalaks kaslaseks. 
Mitmekülgselt põnev muusikapala sisaldab endas nii rollimängu, meisterlikku pillimängu, mõtlikku kõnet, kaunist laulu kui ka sünget kangekaelasust.

Loo sündimislugu on omajagu iseloomukas, sest kui kassid kõnnivad omapead, siis otsustaski hetkel mitte tegutsevate Indigolaste muusik valada sahtlisse kirjutatud loo täiesti mitte konkreetsesse vormi ja kinkida selle nautimiseks nii oma varasematele kui tulevastele fännidele. Enda sõnul on Priidul varuks veel mitmeid palasid, mis ta peatselt kuuldavale toob. (www.public.ee)

Elmar kutsub taas Palamusele suvepeole

Raadio Elmar kutsub juba kuuendat korda Palamuse suvepeole pidutsema! Seekord toimub perepidu reedel, 16. augustil. See on aasta ainus Eesti Disko vabas õhus ja traditsiooniliselt koos kuulajate suurte lemmikutega. Sel aastal suhtlevad publikuga ning esitavad oma hitiparemiku Mait Maltis ja ansambel Smilers. Õhtut juhib ja rohkelt kingitusi jagab raadio Elmar saatejuht Lauri Hermann. Pidu on kujunenud mõnusaks suviseks traditsiooniks, mille kohta uurivad kuulajad juba varakevadel. Saab nautida palju head kodumaist tantsumuusikat, süüa jäätist, hüpata batuutidel jpm. Nagu ikka on programmi ametlik algus kell 21, kuid väravad avatakse juba kell 20. Priipääsmeid loosime Elmari soovisaadetes ja raadioürituste veebikodus starmusic.ee. Eesti Disko fännidega on võimalik liituda  ka Facebookis.

Tõrva Loits tõi lavale sajad inimesed

10. augustil toimus Valgamaal Tõrva linnas Veskijärve veerel suur vabaõhuüritus "Tõrva Loits 2013". Esinesid Jaan Tätte ja ansambel Udupasun, Tanel Padar & The Sun ning Tõrva Neidudekoor. Õhtu lõpetas vabaõhu-vaatemäng "The Greatest Hits Of Kalevipoeg“, mille lavastajaks oli Mart Koldits ning koreograafiks Märt Agu.

Menulavastaja Mart Kolditsa sõnul pole "Tõrva Loitsu" näol tegemist tavalise rokk-kontserdiga, vaid suurejoonelise lavastusega, kuhu on kaasatud sajad inimesed. 

Tanel Padar tunnistas, et ei ole veel nii paljude lauljatega koostööd teinud ning lisas, et inimeste hulk annab üritusele juurde massiivsuse ja võimsuse. (menu.err.ee)


Viru folk keskendus sel aastal Rootsi kultuurile

9. - 11. augustini toimus muusikafestival Viru Folk Käsmus, mis keskendus sel korral Rootsi kultuurile.
Rootsi päritolu esinejaid ning rootsi temaatikat jätkus festivali igasse päeva. Kõlas eripalgelist rootsi muusikat, tantsida sai rootsi tantse ning ka filmi-, foto- ja keskkonnaprogramm ei jätnud tänavust põhiteemat puudutamata.
Festivali mahukas muusikaprogramm  sisaldas arvukalt esinejaid ennekõike siiski Eestimaalt, aga ka USA-st, Venemaalt ja mujaltki. Rohkem kui kunagi varem oli seekord laval ka virumaalasi, sest festival kulmineerus mahuka kontsertlavastusega Virumaa Laul, käsitledes läbi aastasadade erinevate kultuuride ristumisteeks olnud maa kultuurilugu.
Eesti artistidest astusid üles Henri Laks, Paabel, Tenfold Rabbit, Folkmill, Metsatöll, Mari Pokinen, Zetod, Marko Matvere, Vaiko Eplik ja paljud paljud teised.

Hannah teeb muusikas kannapöörde

Lauljatar Hannah on juba 2008. aastast regulaarselt Inglismaal. Lisaks Eestimaa tutvustamisele kuulub tema saavutuste hulka ka koostöö maailma tippprodutsentidega, kelle hulgas on näiteks Bimbo Jones ja Armin van Buuren. Hannah andis eksklusiivintervjuu raadio Elmar tegijale Lauri Hermannile. Kahetunnine portreesaade „Tähetee“ avaldas nii mõnegi  põneva fakti eduka lauljatari muusikuelust. Selgus, et Hanna on tegelikkuses tagasihoidlik ega kibele punasevaibaüritustele. Koostööst staaridega - uskumatu, aga tõsi – ka ettepanek koostööks tuli hoopiski Armin van Buureni poolt, mitte vastupidi! Selgus ka tõsiasi, et lauljatar on tegemas oma muusikuteel kannapööret. „Back to the roots“ väljendab edasist kõige paremini. Balladid pole just õige sõna uue muusika kirjeldamiseks, ent mäng helide
ja emotsioonidega, loodusega üheks saamine ja ärkamine seevastu ilmestavad
uut laulu „Awakening“ väga hästi. Lugu tuleb kuulata ilma segava taustsüsteemita, tuleb sellesse hetkeks ära uppuda ning see ei saa jätta külmaks mitte kedagi.

Öölaulupeol saab kuulda kuutkümmend laulu

19. augustil vallutab Tartu lauluväljaku öölaulupidu Järjepidevus ning üritusele on kõik inimesed oodatud kaasa laulma.

Tegemist on viie aasta taguse Märkamisaja kontserdi väiksema vennaga. 
Põhiline sarnasus Märkamisajaga on see, et see on riigi kingitus oma kodanikele sünnipäeval. Viis aastat tagasi prooviti  meenutada 20 aasta taguseid sündmusi, nüüd 25 aasta taguseid.

Üritusel löövad kaasa näiteks Lenna Kuurmaa, Mari Pokinen, Liisi Koikson, Ott Lepland, Sandra Nurmsalu, Peeter Volkonski, Hardi Volmer ja Tõnis Mägi.

Üles astuvad ka erinevad koorid ja inimestele jagatakse kaasalaulmiseks tekstiraamatuid. Kokku saab kuulda pea 60 laulu. (menu.err.ee)

Euroopa Eesti lastekoor pürgib üldlaulupeole

Noarootsis on koos ligi 80 Luksemburgis, Belgias, Saksamaal, Prantsusmaal ja Hispaanias elavat Eesti või segaperede last. Lapsed harjutavad laulmist, et osaleda järgmisel aastal Euroopa Eesti lastekoori koosseisus üldlaulupeol.

Mitmes Euroopa riigis laiali elavad eesti lapsed saavad nii suure seltskonnana kokku harva ja seepärast tuleb võtta lühikesest koosolemisest viimast.

Noarootsi laager pole aga ainult laulmiseks, vaid ka eesti kultuuri- ja keeleruumis olemiseks. Seal jätkub rohkesti ka muid tegevusi.

Euroopa Eesti lastekoor on aga nii noor koor, et on varem kokku saanud vaid ühes laagris.

Lastekoori pääs üldlaulupeole pole veel teada. Kõik väliskoorid peavad 1. oktoobriks esitama laulupeo korraldajatele salvestused. Nende põhjal tehakse valik. (menu.err.ee)

 

 

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket