Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 34
19.08.2013
"Su nägu kõlab tuttavalt" esimesed osalejad on teada

Saabuva sügise oodatuima teleshow "Su nägu kõlab tuttavalt" esimesed osalejad on teada – nendeks on lauljanna Nele-Liis Vaiksoo ja superstaarisaate, Eesti Laulu ning Laulupealinna võitja Ott Lepland.

Ott Lepland kinnitab, et on väljakutseid alati edasiviivaks jõuks pidanud. Ta lisab, et saade on osaleja jaoks arendav, viib mugavustsoonist välja ning annab võimaluse publikut üllatades ka iseend mõnest täiesti uuest küljest tundma õppida.
Lepland tõdeb, et kuna eelmise hooaja osalejad olid andekad, on latt kõrgele seatud. "Oli näha, kuidas kõik pingutasid, mitte keegi ei läinud mütsiga lööma. Nüüd tuleb vähemalt sama kõrgele hüpata," tunnistab laulja, kelle isiklikud lemmikud avahooajast olid Tanel Padar, Evelin Võigemast ja Peeter Oja.
Otile pole parodeerimine sugugi täiesti võõras, sest sõpradele on ta varemgi nalja visanud. Ennast hinnata ta aga ei oska ning jätab selle töö teistele.
"Su nägu kõlab tuttavalt" alustab TV3s juba sügishooajal. Kevadel esmahooajal ülimenukaks ostunud saate esimene võitja oli Evelin Võigemast.

Karavan ja Fix tähistavad koos juubelit

Käesoleval aastal tähistab armastatud ansambel Karavan oma 30. tegutsemisaasta täitumist. Juubeli puhul esinetakse 22. augustil Tartu laululaval, kus üheskoos Karavaniga tähistab juubelit ka teine Eesti legendaarne ansambel – FIX, kellel täitub juba 45 aastat tegevust.

Alates Karavani asutamisest on bändis paljud liikmed vahetunud, kuid Karl Madis on olnud solist juba bändi loomisest alates. Karl Madise sõnul on originaalkoosseisust alles vaid tema ja mänedzer Toivo Lend. Algusaegadel oli Karavani eeskujuks ansambel FIX, kus olid suurepärased vokalistid ja kõrgel tasemel instrumentalistid, kes moodustasid kokku väga hea koosluse.
Eesootaval juubelikontserdil lubab Karl Madis publikule nii Karavani vanu hitte kui ka uuemaid laule.
Ansambel Fixiga koos teevad mõned laulud kaasa ka Hendrik Sal-Saller ning Karl-Erik Taukar.
Ainukordset kontserti, kus esinevad Eesti legendaarsed ansamblid Karavan ja FIX, saab kuulata juba 22. augustil Tartus, kell 19.00. (www.public.ee)

Lauljatar Els Himma soovitab noortel laulda eesti keeles

Lauljatar Els Himma on eesti muusikataevas säranud üle 50 aasta. Praegugi astub Els meelsasti lavale, kuid hoiab silma ja kõrva peal ka noortel ja lootustandvatel lauljatel.
Els Himma muusikutee sai hoo sisse 1960. aastatel ning alates sellest ajast on ta viljelenud äärmiselt palju erinevat muusikat. Tema repertuaaris leidub nii jazzi, svingi, estraadi, tangot kui ka diskot.
Praegugi laulab Els Himma nii palju kui vähegi võimalik. Seejuures põimib ta enda muusikakavad alati selliseks, kus leiduks nii ammu tuntud ja armastatud laule kui ka uusi üllatusi. Els usub, et laulmine ja hea vorm tuleneb nii geenidest kui ka põhjalikust tööst. Tema sõnul on põnevaid uusi artiste palju ja ta usub, et on nende aeg särada ning neile tuleb ruumi anda. Küll aga ei pea Els Himma õigeks seda, kui kiputakse liialt muutma laulu meloodilist ülesehitust. Ta ütleb, et improvisatsiooni ja muutmisega tasub olla ettevaatlik. Seda tuleb teha kindla mõõdutundega, sest muidu võib pahatihti kogu laulu hoopis ära rikkuda. Lisaks sellele on Els Himmal noortele lauljatele veel üks siiras soovitus: "Laulge ikka eesti keeles, inglise keeles on küll tore laulda, aga eesti keel on niivõrd ilus!" (menu.err.ee)

Nädalavahetusel rokiti Haapsalu raudteejaamas

16. ja 17. augustil toimus Haapsalu raudteejaamas rockfestival "Rock Nektar 2013". Festivalil astusid üles Taavi Peterson & Üdi, J.M.K.E, Elephants From Neptune, Metsatöll, Sibyl Vane, Foo Fighters Tribute Band ja mitmed teised.
1905. aastal ehitatud Haapsalu raudteejaamas asub Euroopa pikim katusealune perroon. Rock Nektar toetas Läänemaa Puuetega Laste Vanemate Ühendust ratsutamisteraapia korraldamisel. (menu.err.ee)

Plaadipoed muutuvad nišiäriks

Veel eelmisel aastal müüdi nii Tartu kui Tallinna Kaubamajas helikandjaid, praegu tegutseb aga Tallinnas Kaubamaja muusikapoe viimases asukohas sokikauplus ning Tartus neelas linna ainukese suurema muusikapoe alla lasteosakonna laiendus. Aasta alguses sulges pealinnas Kristiine keskuses esinduse Lasering, mille ainsaks füüsiliseks poeks on jäänud Viru keskuses asuv kauplus. Muusika on kadumas ka Kaubamaja kontserni kuuluvast Selverist, kus praegu plaate siiski veel müüakse.
Kaubamaja Kodumaailma ostujuhi Siim Tammesalu sõnul põhjustas muusikaärist lahkumise ettevõtte pikemaajaline strateegiline plaan, millega sooviti keskenduda senisest enam oma tugevatele kaubagruppidele.
Muusikaosakondade sulgemist põhjendas ta sellega, et muusika- ja filmihuviliste võimalused on varasema ajaga võrreldes oluliselt täienenud. See on tinginud olukorra, kus klientide soovid on muutunud palju spetsiifilisemaks ning füüsilises formaadis pole reaalne kogu soovitud valikut pakkuda.
Muusikamüüjatele helikandjaid tarniva Pedrobeati juht Sven Aabreldaali sõnul põhineb Muusikamüük 70 protsenti impulssostudel. Ta lisab, et Madonnat Eesti müük ei mõjuta, kuid kohalikele artistidele võib müügikohtade kadumine üsna tõsiselt mõjuda. (menu.err.ee)


Ansambel Nimmerschmidt avaldas loo „Pilvelõhkuja“

Ansambel Nimmerschmidt avaldas kolmanda singli „Pilvelõhkuja“. Bändi kuuluvad Andero Nimmer ja Fredy Schmidt, kes varem mängisid koos ansamblis Laika Virgin. Kuna nende huvid läksid lahku ülejäänud bändi omadest, otsustasid Fredy ja Andero, et neil on lihtsam teha kahekesi muusikat, mis neile meeldib. Nimi Nimmerschmidt koosnebki noormeeste perekonnanimedest.
Lugu „Pilvelõhkuja“ on eriline selle poolest, et sündis ainult nädala ajaga, alates ideest, kuni selleni, et lugu juba raadios oli. Koosseisu ühe osapoole, Fredy Schmidti sõnul tuleb senistele singlitele aga peagi lisa, sest plaanis on järjest välja anda seitse singlit, misjärel kavatsetakse avaldada album.
Nimmerschmidti augustikuu möödub Saaremaal, kus bänd on üürinud metsa sisse maja, et seal vaikselt muusikaga tegeleda.

Robbie Williams esineb katuseta laval

20. augustil toimub Tallinna Lauluväljakul Robbie Williamsi kontsert. Kontsertikorraldaja Eva Palm andis reedel raadiole Elmar ka intervjuu. Tema sõnul ei ole artiste kerge Eestisse esinema saada, tihti on staaridel aga ka endil huvi käia riikides, kus nad varem esinenud pole.
Eva Palmi sõnul Robbie Williams midagi erilist ei nõua. Nii öelda terve elu on artistil endal kaasas. Valmistatakse lihtsalt ruumid ette, kohale tuleb 80 rekkat, mis on täis kõikvõimalikku lava-, heli-, valgustehnikat, LED-ekraani, riietusruume, kööki.
Kontserdi korraldamise põhirisk on see, et kunagi ei tea ette, kui palju pileteid müüakse. Hetkel on müüdud üle 50 000 pileti ja müügiga ollakse rahul.
Kontserdikorraldaja soovitab inimestel jätta koju autod, kuna parkimiskohta võib olla keeruline saada, samuti soovitab ta kohale tulla varakult. Vihmavarjud tuleks koju jätta ja nende asemel kaasa võtta hoopis vihmamantlid. Vihma aga ei tasu külastajatel karta, sest saju korral saab märjaks ka arstist ise, kuna Robbie Williamsi lava on ilma katuseta.

Shanoni solist Taavi Immato on senisaavutatud eduga rahul

Taavi sõnul tulevad edu ja populaarsus täpselt nii, kuidas ise asja ajad. Ta tõdeb, et teisalt oleks kurb olnud rapsida aastaid ilma eeldamata, et see kuhugi viib.
Lisaks suurele populaarsusele on Taavi suutnud meedias hoida korrektse kuvandi: Kui "pahad poisid" laamendavad, joovad ja loobivad hotelliaknast televiisoreid alla, siis Taavi Immato kohta see kindlasti ei käi. Noormees üritab oma käitumise ja suhtumisega olla pigem noorematele eeskujuks ning tema arvates tuleb korrektse kuvandi säilitamiseks ka vaeva näha.
Populaarsust Taavi suureks probleemiks ei pea, kuid tõdeb, et ette tuleb paremaid ja ka natuke ebameeldivamaid hetki.
Taavi Immato ja Shanon andsid 15. augustil kontserti Tartu laululaval, kuid nii augustis kui ka septembris on neil ees mitmeidki teisi esinemisi.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

SÕNUMISOOVID/
INTERNETISOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket