Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 35
26.08.2013
Põhja-Tallinn annab Menus kontserdi

Ansambel Põhja-Tallinn annab 29. augustil Menu lugejatele enneolematu live-kontserdi, mida on võimalik otsepildis jälgida Menu.err.ee lehel ning paljud õnnelikud soovijad mahutatakse ka stuudiosse muusikat kohapeale nautima.
Kontsert algab kell 14:00 ning kestab ligikaudu tund aega. Esitamisele tulevad kõik parimad Põhja-Tallinna palad.
Kõik, kes soovivad bändi tasuta kontserti telemajja koha peale nautima minna, peavad selleks liituma Menu Facebooki lehega ning teatama seal oma osalemissoovist. Sellega tuleks kiirustada, sest tasuta kontserdielamusi jagub vaid paarisajale kiiremale! (menu.err.ee)

"Su nägu kõlab tuttavalt" avaldas uusi osalejaid

Eelmisel nädalal teatati esimesed saates „Su nägu kõlab tuttavalt“ osalejad, kelleks on Ott Lepland ja Nele-Liis Vaiksoo.
Nüüd on nimekiri aga lisa saanud. Teada on, et oma parodeerimisoskused panevad proovile veel Koit Toome, Kaire Vilgats, Gerli Padar ning Tallinna linnateatri näitleja Andero Ermel. Aga ka Põhja-Tallinna endine solist Maia Vahtramäe, kes on lubanud, et teine hooaeg tuleb vähemalt sama hea või paremgi kui eelmine. Maia tunnistas, et saade on talle suur väljakutse ning ta mõtles üsna pikalt, kas pakkumine vastu võtta või mitte, kuid positiivse otsuse langetamisele aitas kaasa heategevuslik eesmärk.
Maia arvates on tema trump teiste saates osalejate ees see, et temalt ei osata midagi oodata. Teised on juba pikalt areenil olnud ja publikul on neile teatud ootused, tema saab aga ise oma lati seada.
"Su nägu kõlab tuttavalt" teine hooaeg alustab juba oktoobris Mart Sanderi eestvedamisel. (menu.err.ee)

Noortemessil saab tasuta Grete Paiat, Ott Leplandi ja Tenfold Rabbitit kuulata

Laupäeval, 31. augustil toimub Nokia Kontserdimajas Tallinna Spordi- ja Noorsooameti ning Tallinna Haridusameti poolt korraldatava noorte vaba aja messi No Vaata raames pidulik suurkontsert, kus esinevad Tenfold Rabbit, Grete Paia ja Ott Lepland.

Kontserdile on huvilistel vaba pääs. Küll aga tuleb piiratud kohtade arvu tõttu oma lemmikute kuulamiseks lunastada Solarise keskuse Ticketpro kassast endale 0-eurone pilet.
Lisaks suurkontserdile esinevad päeval noortele Nokia Kontserdimaja ees ka Marten Kuningas, Teele Viira ja Sounds of September.
No Vaata ehk NOorte VAba Aeg Tallinnas messi eesmärk on edastada noortele infot Tallinnas toimuva huvitegevuse kohta. Üritus toimub sel aastal 11. korda. (www.delfi.ee)

Rasmus Rändvee & Facelift Deer avaldab septembri esimestel päevadel debüütplaadi

Saate „Eesti otsib superstaari“ võitja Rasmus Rändvee ansambel Facelift Deer teatas reedel oma Facebooki lehel, et bändi debüütalbumi salvestamine lõppenud ning plaat on tehases. Ansambli esikalbum ilmub 02. septembril. Digikanalites nagu Spotify ja iTunes on album kättesaadav aga alates 06. septembrist. Juulis avaldas bänd ka tantsulise loo „You Got Me“.

Iirisel ilmus uus EP „Chinaberry Girl“

Iirisel ilmus EP “Chinaberry Girl”. Esitluskontsert toimub 5. septembril klubis Sinilind, kus külalisesinejana astub üles Faun Racket.
Iirisel on seljataga väga tegus suvi – mai lõpus ilmus singel “Tigerhead”, mis sai kiiresti palju positiivset tagasisidet. Läbi Spotify on lugu praeguseks hetkeks kuulatud üle 320 000 korra. Juunikuus jagas Iiris Riias lava Lana Del Rey’ga ning juulis astus üles Positivus festivali pealaval. Lõunanaabrite publik võttis Iirise väga soojalt vastu ning viimast kontserti käis nautimas ka Eesti president Toomas Hendrik Ilves.
Pärast EP esitluskontserti võtab Iiris aga suuna Londoni poole, kus alustab õpinguid Londoni Ülikooli Goldsmiths kolledžis, mille on muuseas lõpetanud ka näiteks Chris Cornell ja James Blake. (menu.err.ee)

Telliskivi kirbufestivalil kõlas muusika ja kaubeldi vanakraamiga

24. augustil toimus Telliskivi loomelinnakus aset iga-aastane müügi- ja muusikaüritus Telliskivi kirbufestival. Üritusel osales sadu antiigi- ja vanavara kaupmehi, mööbli ja rõivastega kauplejaid, käsitöölisi ning kunstnikke. Toimus ka mängu- ja kooliasjade ning raamatute vahetusturg.
Terve päeva mängis kauplemise taustaks elav Eesti muusika. Üles astusid Chalice, Mari Pokinen, Sten-Olle Moldau, Aivar Surva, Neljapäev, Misteerium, Luna Vulgaris, Zebra Island, Fuxx ja State Of Zoe. Muusika vahele lugesid luuletusi Asko Künnap, Wimberg ja Veiko Märka.

Tartus toimus öölaulupidu Järjepidevus

Laulupeol osales ka president Toomas Hendrik Ilves. Oma kõnes rääkis president, et meie inimestes on tohutult jõudu, palju lootust ja sihikindlust, sitkust ja hoolivust, usku ja armastust, vaba tahet ja soovi pürgida parima poole, et teha kõik paremaks.
Järjepidevusel astusid üles paljud tuntud lauljad ja muusikud - Lenna Kuurmaa, Siiri Sisask, Peeter Volkonski, Hardi Volmer, Tõnis Mägi, Toomas Lunge, Mari Pokinen, Liisi Koikson, Ott Lepland, Riho Sibul, Laura Põldvere, Rain Simmul, Jaan Sööt, Gerli Padar, Sandra Nurmsalu jpt. Ansamblitest osalevad The Sun, Ultima Thule, Pantokraator, Justament, Jäääär, Mahavok, Rosta Aknad, Singer Vinger, Jääboiler jt.
Laulupeoga tähistati nii Eesti Vabariigi 95. sünnipäeva kui ka 25 aasta möödumist Tartu X Muusikapäevadest – hilisemate laulva revolutsiooni öölaulupidude ava-akordist – just seal kõlasid esmakordselt terviktsüklina Alo Mattiiseni viis isamaalist laulu. (www.postimees.ee)


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Mari-Liis Männik

EESTI LUGUDE
EDETABEL

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Kingitus Inga ja Toomas Lunge