Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 36
02.09.2013
"Klassikatähed" ja konkurss "Eesti laul" pakuvad huvi ka Euroopas

ETV, Klassikaraadio ja Eesti Kontserdi koostöös valminud muusikasari "Klassikatähed" kandideerib Euroopa parima uue teleformaadi nimetusele - eelvalik Eurovision Creative Forumil võistlemiseks läbiti edukalt.
Eurovision Creative Forum, mis tänavu toimub Berliinis, on avalik-õiguslike meediaorganisatsioonide uute loominguliste ideede esitluslava ja suunanäitaja. Seal kogunevad oma ala tunnustatumad tegijad ja programmide tellijad ning parimaiks tunnistatud formaadid saavad võimaluse rahvusvaheliseks leviks. "Klassikatähtede" formaati esitleb Helen Valkna, kes on sarja üks autoritest.
Portaal Menu vahendab, et samal ajal kogunevad Berliinis teisedki Euroopa Ringhäälingute Liidu töörühmad, sealhulgas Eurovisiooni lauluvõistluse korraldajad, et arutleda konkursi tuleviku ja arenguvõimaluste üle. Esinevad nende ringhäälingute esindajad, kes on oma kodumaiste eelkonkurssidega suutnud ettevõtmisele värsket vaimu ja väärikust lisada.
Konkurssi "Eesti laul", mis on juba eeskujuks võetud naabermaades Soomes ja Lätis, on tutvustama kutsutud ETV meelelahutustoimetuse juhataja Mart Normet. (menu.err.ee)

Viljandi kutsub muusikalisele jalutuskäigule

21. septembril algab Viljandis uus väike muusikafestival Viljandi Music Walk, millega soovitakse tuua muutusi tavapärastesse festivalikavadesse.
Kogu muusikalise päeva vältel oodatakse külastajaid jalutuskäigule, mis on palistatud kontsertide, kohvikute ja ebatavaliste vaatamisväärsustega.
Festivalipäev algab kell 14.00 Fellini kohviku hoovis Marten Kuninga soolokontserdiga ja lõppeb hilisöösel Lennukitehases. Sinna vahele mahuvad sel aastal plaadi üllitanud Wolfredt’i tasuta kontsert Viljandi Linnaraamatukogus ja Kondase Keskuse hoovis toimuv indiepiknik, kus esinevad Imandra Lake ja Galaktlan. Samasse pannakse püsti ka plaadifirma Seksound pop-upvegankohvik.
Hilisõhtusel Lennukitehases toimuval üritusel astuvad üles Galvanic Elephants, Kurjam ja Wrupk Urei. Tantsulise plaadimuusika eest kannavad hoolt legendaarse indie-disko bändi Popidiot liikmed.
Lennukitehas saab üheks õhtuks ka spetsiaalse sisekujunduse ja seintele nii sisse kui välja projekteeritakse kunstnik Martin Rästa poolt visuaalne programm. Lisaks saab vaadata ka vanu dokkfilme ja avatakse Fellini suupistekohvik ja baar. (menu.err.ee)

Põhja-Tallinnal ilmus uus lugu "Kallis

Bändi liige Jaanus Saks rääkis Menule, et "Kallis" räägib suhetest ning on esimene omalaadne Põhja-Tallinna repertuaaris.

Eriliseks teeb selle asjaolu, et see on suhteliselt rahulik lugu, kuid mitte päris ballaad, samuti on lugu positiivne, midagi negatiivset ei ole.

Kuigi bänd on laulnud ka muudest suhetest, on varasemad lood olnud Saksi sõnul pigem negatiivses võtmes. Ta lisab, et nii armsat, nunnut ja lahedat lugu pole Põhja-Tallinn varem kirjutanud. Lugu räägibki sellest, kui kallis võib teine inimene olla.

Loo autoriteks on Jaanus Saks, kaasa lõid ka Antti ja Eric Kammiste. "Kallis" on teine singel sügisel ilmuvalt Põhja-Tallinna stuudioalbumilt ning ühtlasi ka teine lugu, kus lööb kaasa lauljatar Kerli Kivilaan. (menu.err.ee)

Rock Cafe kümnes hooaeg saab laupäeval massiivse avapaugu The Suni ja Smilersiga!

Sel nädalavahetusel anndis kümnendale hooajale avapaugu kontsertklubi Rock Cafe. Laupäeval, 31. augustil astusid ühele lavale kodumaised tipud Smilers, Tanel Padar & The Sun ja Shanon.
Rock Cafe juubelihõngulise kümnenda hooaja programmi koostamisel on lähtutud laiemast muusikalisest skaalast, aga kõiki sündmuseid ühendab siiski see, et tegemist on elava esitusega. Lähiaja programmist võib leida väga eriilmelisi esinejaid. Septembrikuu jooksul tallavad lavalaudu Jäääär, The Tuberkuloited, kultusbänd Metro Luminal, skandaalide meister Winny Puhh jpt.
Loomulikult ei puudu kavast ka välismaised esinejad. Ürituste kava on täispikkuses nähtav aadressil www.rockcafe.ee (www.delfi.ee)

Winny Puhhist valmis dokumentaalfilm

3. septembril näitab Eesti Televisioon dokumentaalfilmi "Winny Puhh: maailma veidraim bänd", mis räägib ansambli Winny Puhh Pariisis käigust.
See on dokumentaalfilm sellest, kuidas 20 aastat tegutsenud Põlva sõpruskonna bänd Winny Puhh üleöö maailmakuulsaks sai ja kuidas Eesti Laulu konkursil esitatud "Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti" tõi neile kutse Pariisi moeshow peaesineja olla.
Filmis näeb eksklusiivseid intervjuusid ning kaadreid sellest, kuidas Põlva poisid suures linnas hakkama saavad ja mida arvab nende esinemisest maailma moepress.
Dokumentaalfilmi tootjateks on Eesti Rahvusringhääling ja Downtown Pictures. (menu.err.ee)

Indigolapsed andsid üle tüki aja kontserdi

Indigolapsed andsid üle pika aja kontserdi Okupatsioonide muuseumis. Bändile meeldib kasutada kontsertideks erilisi kohti. Näiteks on esinetud veel Katariina kirikus ja Kodulinna Maja Pööningul. Põhjus, miks kontserte hõredalt antakse, on see, et bändiliikmed armastavad väga reisida. Tom Valsbergi sõnul saavad aga Indigolapsed tänu reisimisele üldse eksisteerida, kuna tänu reisidele on võimalik vaadata maailma erinevate nurkade alt ning seetõttu on sündinud ka terve hulk bändi imelisi lugusid. Parimal juhul järgmisel sügisel on oodata ka uut plaati, kuna sahtlis on ootamas terve hulk lugusid.

Maarja-Liis Ilus esitab Eesti–Hollandi MM-valikmängul Eesti hümni

Pakkumise mängul Eesti hümni laulda sai lauljatar oma healt sõbralt Tomi Rahulalt. Kutseid spordiüritustel esinemiseks on talle tulnud varemgi, siiani on laulja need aga tagasi lükanud. Nõusse jäi Maarja-Liis tänu sellele, et tegemist on suure ja eestlaste jaoks kindlasti väga olulise mänguga. Maarja-Liis ise suur jalgpallifänn pole, siiski on ta sattunud seda sageli tänu sõpradele vaatama.
Enne jah-sõna andmist mõtles laulja pikalt, sest hümni laulmine on päris suur vastutus. Tegu on tähtsa mänguga. Maarja sõnul on see talle kindlasti aasta kõige närvesöövam kogemus.

6. septembril toimuval Eesti–Holland mängul avatakse A. Le Coq Arena publikule kell 19:30, Maarja esitab hümni orienteeruvalt kell 21:20 ning matši avavile kõlab kell 21:30. (menu.err.ee)

Uus bänd NYmark tutvustas esimest lugu „Koos on hea“

Uut bändi ja nende esimest singlit tutvustas ansambli NYmark bassimees Andrus Uuspõld. Tallinna lähedal tegutsevas koosseisus vastutavad loomingulise poole eest kitarrist Peep Baum, kelle eestvedamisel bänd loodi ning lauljatar Ave Smirnov. Bändi kuuluvad veel trummar Jaanur Tüli ja klahvimängija Erki-Andres Nuut, kes on tuntud ka lehepillimängijana. Bändi suund on pungilik ning põnevaks teeb nende muusika just see, et sellele lähenetakse ebatraditsiooniliselt. Ansambli esimene lugu on „Koos on hea“, mille üle Uuspõllu sõnul peaks igaüks ise otsustama, sest see mis ühele meeldib, ei pruugi teisele meele järele olla.
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar