Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 37
09.09.2013
"Valjult ja valesti" - Marten Kuninga uus singel!

Valjult ja valesti" on esimene singel Marten Kuninga uuelt kauamängivalt, mille kallal laulja hetkel bändiga töötab. Lugu on inspireeritud ümbritsevast elust. Marteni sõnul on inimesed sageli miskipärast kinnised ning võtavad oma elu ja asju liiga tõsiselt. Selle asemel võiks rohkem elust rõõmu tunda - laulda ja tantsida. Marteni esimene album "Janu" oli väga menukas, noormees usub ja loodab, et uus album osutub vähemalt sama populaarseks või isegi edukamaks kui eelmine.
"Valjult ja valesti" puhul aitasid Martenit kitarrist Raul Ojamaa, produtsent Sten Sheripov, kes on loosse mänginud kruuvi bassiosa ja Valter Soosalu, kelle mängitud on klaveripartiid.

Teele Viira ümber koondunud bänd Sounds of September käis minituuril

Ansamblid Sounds of September ja The Princes andsid 5.- 8. septembrini üle Eesti kontserte minituuri "Back to School" raames.
Sounds Of September on Teele Viira ümber koondunud alternatiivbänd, kelle mitmekihilised arranžeeringud ja täpne kokkumäng kõlavad vähemalt sama meeliülendavalt kui septembrikuine lehtede sahin, vahendas Publik.

The Princes on aga dramaatiline ja kaasakiskuv progerockbänd, kelle laulja Edward Krimm teeb veel kõrgemat häält kui Teele Viira.

Tuuri viimasel kontserdil astus Tallinnas külalisesinejana lavalaudadele ka Liqui Fuzz. (www.delfi.ee)

Sibyl Vane astub üles Rootsis Live At Heart festivalil

Rootsi ühel suurimal muusikafestivalil Live At Heart astus ainsa Baltikumi bändina üles ka Sibyl Vane.
Muusikafestivalil osalesid lisaks esinejatele ja tavakülastajatele ka olulisemad muusikatööstuse esindajad Skandinaaviast ja kaugemalt. Eesti alternatiivroki trio Sibyl Vane astus lavale kahel päeval ning kokku kolmel korral.
Bändi bassisti Heiko Leesmenti sõnul on bändi jaoks äärmiselt oluline, et selline võimalus avanes. Ta lisab, et tänu sellel aastal sõlmitud lepingule Rootsi kitarritootjaga Hagström on jõutud ka rootslastele lähemale. Bändi vastu tuntakse huvi ja oodatakse Rootsi tagasi juba oktoobris.

Sibyl Vane sai Eestis laiema avalikkuse ees tuntuks peale Noortebänd 2011 võitu. Bänd avaldas möödunud aastal koostöös Läti plaadifirmaga I Love You Records kauamängiva "Love, Holy Water and TV". Käesoleva aasta kevadel valis Rootsi kitarritootja Hagström Sibyl Vane’i laulva kitarristi Helena Randlahe oma kaubamärgi esindusartistiks.

Live At Heart toimus 4.–7. septembrini Örebro linnas.(menu.err.ee)

Ansambel Smilers võtab sügise vastu uue singliga "Unistajad"

Ansambel Smilers avaldas uue loo "Unistajad". Bändi teatel jõuab eelmisel nädalal avaldatud singel ka bändi kogumikplaadile, mis näeb ilmavalgust novembrikuus.
Smilersile on tänavune sügis tähenduslik - novembri teises pooles tähistab bänd 20. sünnipäeva ja korraldab Eesti kaunites esinemispaikades ka kontserdisarja. (menu.err.ee)

Karl-Erik Taukar avaldas kuuma suvelõpusingli

Laulja ja kitarrist Karl-Erik Taukar avaldas augusti viimastel päevadel oma esimese singli, mis kannab nime "Seitsme tuule poole" ja räägib Taukari sõnul sellest, mis juhtub siis, kui auto paak pannakse täis ja asutakse teele, et igapäevased mured unustada.
Loo autoriteks on Stig Rästa, Fred Krieger, Karl-Erik Taukar ja Heiti Kender. Lõviosa pillidest on salvestanud Taukar ise. "Töötasime loo kallal nädalaid, trummidel tuli appi Mikk Simson ja elektrikitarril Elmar Liitmaa," räägib Taukar singli sünniloost.
Taukari sõnul on tegemist mõnusalt astuva akustilise looga, mis ei pinguta liiga sügava mõttega sõnumi poole. Taukar loodab, et igal kuulajal meenub lõppevast suvest mõni sarnane elamus. (www.delfi.ee)

Liis Lemsalul ilmus eestikeelne laul „Rohkem värve“

Tavaliselt inglise keeles laulev neiu avaldas emakeelse pala "Rohkem värve". Algselt oli lugu inglise keeles, kuid kuna TV3 soovis seda oma tunnuslooks, tehti laulust ka eestikeelne versioon. Kaasa aitas Aapo Ilves, kes kirjutas laulu teksti.
Liisil ilmub kohe ka esimene muusikavideo, mida lauljatar väga-väga ootab. Video on tehtud „Rohkem värve“ inglise keelsele variandile.

Vanemuise Sümfooniaorkester avab hooaja Riia Toomkirikus

Vanemuise Sümfooniaorkester, mitmed koorid ning tunnustatud solistid Eestist, Lätist, Leedust ja Saksamaalt kannavad järgmisel laupäeval Riia Toomkirikus ette Felix Mendelssohni oratooriumi "Elias“, millega avatakse ühtlasi ka Vanemuise Sümfooniaorkestri uus hooaeg.
Oratooriumit dirigeerib Paul Mägi ning ühtlasi on see esimene kord, mil Vanemuise sümfooniaorkestri avakontsert toimub väljaspool Eestit.
Paul Mägi, kes on kolmandat hooaega Vanemuise teatri muusikajuht ja peadirigent, on ka Läti muusikasõpradele juba ammu tuttav. Aastatel 1990–1994 oli ta Läti Riikliku Sümfooniaorkestri peadirigent ja kunstiline juht, samuti Läti Muusikaakadeemia orkestridirigeerimise professor.
Ühtekokku osaleb Felix Mendelssohni oratooriumi "Elias“ettekandel 160 orkestranti ja koorilauljat. Osalevad Vanemuise ooperikoor ja Tartu Noortekoor. See on üle 20 aasta esimene kord, mil Riia Toomkirikus nii arvukas interpreetide kooslus musitseerib.
13. septembril algusega kell 19.00 annab Vanemuise Sümfooniaorkester hooaja avakontserdi ka Vanemuise kontserdimajas (menu.err.ee)

Robbie Williamsi kontsert jõuab septembris Eesti kinolinadele

Robbie Williamsi Tallinna kontserdi ülekanne, mida jälgisid Eesti taasiseseisvumispäeval arvukad fännid ligi 750 kinos üle maailma, jõuab septembri keskel kinoekraanidele Tallinnas, Tartus ja Narvas.
Williamsi Tallinna kontsert oli ainus, millele fännid üle maailma kinolina vahedusel kaasa elada said ning millest valmis ka tuuri ametlik kontsertsalvestus ja dokumentaalfilm. Filmi toob 18. septembril kinolinale Forum Cinemas.
Tallinnas 20. augustil aset leidnud kontserti külastas lauluväljakul üle 60 000 fänni ning kinolina vahendusel elasid sellele kaasa huvilised nii lähiriikides kui ka kaugemates paikades nagu Hong-Kong, Uus-Meremaa, Brasiilia, Argentiina, Mehhiko ja teised. (www.delfi.ee)

7. Septembril andis oma karjääri esimese kontserdi Eestis laulja-laulukirjutaja Sophie Zelmani

Tänaseks 12 albumit välja andnud Sophie, kes on muuseas võitnud Rootsi Grammy auhinna parima uustulnuka kategoorias ja kelle lood on kõlanud filmides "Iseseisvuspäev", "My best friends wedding", "Buffy the vampire slayer" ning "Dawsons creek", esines 7. septembri õhtul Padise kloostris.
Sophie oli Padisel laval koos suurepärase muusiku ja oma pikaaegse produtsendi Lars Halap'iga. Peale selle, et Zelmani esimest korda Eestis esines, oli tema kontsert eriline juba ka seetõttu, et kogu oma karjääri jooksul on ta üldse andnud äärmiselt vähe kontserte.
"Ühe lossi hääled ..." nime kandva kontserdi juhatas sisse Margus Vaher koos Rain Rämmal'iga. (menu.err.ee)Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap