Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 38
16.09.2013
Ansambel Eneseimetlejate Klubi andis välja plaadi
Ansambel Eneseimetlejate Klubi andis äsja välja plaadi, mida on võimalik osta Rahva Raamatust. Bändi kuuluvad Tarmo Kesküll, Maarius Pärn, Imre Õunapuu ja Riivo Torstenberg. Tarmo Kesküll bändist andis raadio Elmarile sel nädalal intervjuu. Ansambli nimevalikut põjendab ta sellega, et kuna enamik bände varjab oma edevust kõlavate nimede taha, otsustasid Eneseimetlejate Klubi liikmed seda mitte varjata, vaid ausalt tunnistada pundi edevust. Keskülli sõnul on ka publik, kes kontsertidele koguneb, samasugune.
Lugudes kiidab bänd ennast, kuulajaid ning neid, kes bändile inspireerivaid elamusi pakuvad. Enamus lugudest on omalooming, kuid kasutatud on ka sõnaseadjaid, nagu Tungal, Arder ja Runnel.
Ansamblil, mille liikmed on väljaspool bänditegemist enamasti teatri ja lavaga seotud, võttis plaadini jõudmine kolm aastat. Eneseimetlejate Klubi plaanib ka väikest plaati tutvustavat tuuri. Rohkem infot saab bändi facebooki lehelt.
Ansamblil Sinine ilmus koos Liina Rätsepaga raadiosingel „Vaata“
Sinise uue loo „Vaata“ muusika ja sõnade autoriks on Sinine ehk Mauno Meesit ja lauluhääle on loole andnud Liina Rätsep, kes teeb ühtlasi kaasa ka Sinise live-bändis. 
Sinine on Saksamaal populaarne ning seal on tema sõnul ka väga palju võimalusi, mida tasub ära kasutada.
Sinine, kes on Saksamaal välja andnud kaks täispikka albumit, kolis äsja elama Berliini, et teha seal algust juba kolmanda albumi kirjutamisega. Plaat on veel algusjärgus, Mauno tegeleb loo sõnade ja kontseptsiooniga. Uus raadiosingel "Vaata" on pärit Sinise viimaselt albumilt "Dreams Come True", olles üks kahest eestikeelsest loost muidu ingliskeelsel plaadil. Lugu sai algselt tehtud ühe filmiprojekti jaoks, mis pole aga veel lõpule jõudnud ning pala jõudis enne Sinise plaadile.
Esimene eestikeelne singel "Sel Teel" koostöös Sandra Nurmsaluga pälvis positiivset tähelepanu nii Eestis kui mujal maailmas.
Mailaul tuleb uhke sügisfestivaliga
Autorilaulufestival Mailaul korraldab 28. septembril Tartus ühepäevase minifestivali, kus traditsioonilise autorilaulu kõrval on ausse tõstetud ka pärimusmuusika.
Korraldajate teatel on sügisfestival üks osa 10. juubelit tähistava Mailaulu programmiuuendusest, mille eesmärk on autorilaulu kui erilise loomežanri laiem teadvustamine.
Festivali avab Siiri Sisaski kontsert “Hetkeis muutuvad värvid” Tartu Jaani kirikus. Tuttavate palade kõrval tulevad autori sõnul ettekandele ka laulud, mida varem publiku ees esitatud ei ole.
Kontserti Tartu Jazziklubis tähistab märksõna “industriaalfolk”. Üles astuvad reaalse ja unenäolise piirimail balansseeriv Allan Vainola & Unenäopüüdjad ning indie-rock'i taustaga Arles Kangus.
Festivali lõpetab koostöös Tartu Ülikooli Keelekeskusega sündiv suurejooneline folgi- ja luuleõhtu Genialistide klubis. Õhtu esimeses pooles astuvad lavale Baltimaade noored luuletajad, kontserdi teine pool on aga pärimusmuusika päralt. (menu.err.ee)
Kadriorg täitub lummava valguse ja mitmekülgse kultuuriga
19. septembril süttivad rahulikus Kadrioru pargis taas tuhanded küünlad ja tõrvikud, pakkudes linlastele ja teistele huvilistele õhtust silmailu.
Nüüdseks juba iga-aastase suursündmuse jooksul on võimalik näha erinevaid valguslahendusi, elavat tuld ja kõrgetasemelist kultuuriprogrammi.
Mitmekülgse programmi "Valgus kõnnib Kadriorus" alguse puhul annab Corelli kuninglik Barokkorkester kontserdi. Luigetiigil musitseerivad Hedvig Hanson ja Uku Suviste. Kadrioru Lilleaias teeb õhtul muusikat ansambel Külalised, näha saab ka Iiri tantsutruppi Solas.
Õhtu tippsündmuseks kujuneb aga muusikaline etendus Barokist tänapäeva, koos üllatuste, valguse, muusika, liikumise ja ilutulestikuga.
Programm "Valgus kõnnib Kadriorus" on kõikidele huvilistele tasuta. (menu.err.ee)
Karl Madis sõitis pojaga Ameerikasse kontserdireisile
Karl Madis sõitis koos poja Carl Philip Madisega New Yorki paarinädalasele kontserdireisile.
Kõigepealt esinetakse New Yorgi Eesti Majas, seejärel juba teise ookeani rannikul, Los Angelese Eesti Majas, vahendas Õhtuleht.
Muusikariistadest on Karlil kaasas suupill ja saksofoni huulik.

Muusiku sõnul, loodab ta nende kahega hakkama saada, sest ülejäänud vajalikud instrumendid peaks teda juba kokkuleppe kohaselt juba ees ootama. (www.ohtuleht.ee)
Lauljatar Liis Lemsalu sai valmis kiiksuga video
Eelmisel nädalal valmis Liis Lemsalul esimene eestikeelne lugu, sel nädalal on aga  põhjust koos Liisiga rõõmustada tema esimese muusikavideo valmimise pärast. Värskelt valminud video on tehtud Liisi loole "Got to be", mille eestikeelse versiooniga "Rohkem värve" sai laiem avalikkus teha tutvust esmakordselt eelmisel nädalal.
Kahe loo erinevusest rääkides rõhutab Liis, et kuigi mõlema loo muusikaline taust on sama, kannab eestikeelse loo sõnum endas üdini positiivset alatooni, samas kui ingliskeelse loo sõnad on pigem keerukast armastusest ja iseendaks olemisest.
Video režisöör Anne Vetik ütleb, et video idee tuli koos Liisiga: „Algusest peale oli plaan teha midagi ilusat, lõbusat aga samas veidi kiiksuga. Videovõtete käigus, mis kestsid kaks õhtut, ükski mannekeen kannatada ei saanud.“
Nii lood "Got to be" kui ka "Rohkem värve" on saadaval digitaalselt läbi Spotify ja iTunes'i. (www.delfi.ee)
Ott Leplandi loost „Kuula“ on olemas ka udmurdikeelne versioon
Augusti lõpus postitati Youtube’i video, kus kõlab udmurdikeelne duett Ott Leplandi laulust „Kuula“.
Leplandi arvates on  tore, et ka kaugemates paikades seda lugu meeles hoitakse.
Ühtlasi on ta näinud samalaadset videot venekeelses variandis, kus lauldi samuti duetti laulust "Kuula".
Seda, mis kontekstis laulu esitati, Lepland öelda ei oska. Video leidis internetiavarustest aga Aapo Ilves, kes saatis selle edasi Leplandile. Udmurdikeelset laulu "Кылзы" esitavad Natalja ja Ruslan. (menu.err.ee)
Ansambel Sibyl Vane vallutab Euroopat
Ansambli Sibyl Vane laulja ja kitarrist Helena Randlaht rääkis raadio Elmarile, et lähiajal on bändil kavas anda rohkelt kontserte välisriikides. Suvel tuuritas ansambel Baltikumis, äsja esineti Rootsis suurel festivalil „Live at Heart“, kust Helena sõnul saadi palju positiivseid muljeid, kontakte ja kogemusi. Rootsis annab Sibyl Vane sel aastal veel kontserte, samuti esineb bänd Soomes, Ukrainas ning mitmel pool Euroopas. Seda, kas Eestis selle aastanumbri sees kontsere antakse, Helena öelda ei julgenud. Ta lisas, et hetkel on bändi jaoks oluline tutvustada välisriikides oma esimest plaati „Love, Holy Water and TV“.
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Liana Kolodinskaja

Õhtusumin

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket