Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 39
23.09.2013
Uus bänd Melomorfoos sai oma nime Kafka teose järgi

Eesti muusikamaastikule on tekkinud uus ansambel nimega Melomorfoos. Tegemist on Tallinna bändiga, kes tegutseb Kalamaja kandis ning teeb regulaarselt igal nädalal proove. Kõigil bändiliikmetel on muusikaline taust olemas ning bänd saadigi kokku tutvuste kaudu.
Raadio Elmarile andis intervjuu Märt Loite, kes on tuntud ka vokaalmuusikat tegevast bändist UR2KAM, mis enam aktiivselt ei tegutse. Igal aastal on bänd siiski mõne kontserdi andnud.
Uue bändi nimi Melomorfoos on saadud kirjanduslike mõjude kaudu – Kafka teos „Metamorfoos“ oli nimele aluseks, selle mõttega mängiti edasi ja nii tuligi Melomorfoos.
Kolm aastat tagasi tegevust alustanud bänd püüab nüüd ennast rohkem ka avalikkusele näidata. Esimese singli nimi on „Taevane kohvik“, mis on kirjutatud bändi kitarristi Rasmus Kattai poolt, kes tegi selle loo Amsterdamis elades.
Ansambli ridadesse kuuluvad Karl Taklaja, Priit Lätt, Rasmus Kattai, Egon Reiljan ja Märt Loite.

Merlyn Uuskülal ilmus koostöös Jaanu Saksiga lugu "Võidu poole"

Merlyn Uusküla, kes vahepeal õppis Prantsusmaal, on nüüd tagasi Eestis. Õpingud Prantsusmaal on läbi ning jälle Eestis olla on laulja sõnul väga rahulik ja mõnus. Merlynil on valminud ka uus lugu ja sellega seoses on plaanis ka hakata üle Eesti tuuritama ja rohkesti kontserte andma. Uus lugu on valminud koostöös Põhja-Tallinna räppari Jaanus Saksi sooloprojektiga Wild Disease.
Merlyni sõnul teevad Eestis artistid omavahel väga vähe koostööd ning tema arvates võiks rohkem šnitti võtta lääne artistidest ja aru saada sellest, et koostöös sündinud lood on sageli väga edukad. Varem on Merlyn teinud koostööd näiteks Cool D-ga, kellega valminud lugu “Miks alles nüüd” sai väga populaarseks. Lauljatar soovibki ka edaspidi jõud ühendada mitmete erinevate huvitavate artistidega.
Wild Diseasega salvestatud loo nimi on “Võidu poole” ja see on pühendatud Eesti spordile ja Eesti edukatele spordialadele. Merca sõnul on see väga võidukas ja edasiviiva sõnumiga laul, samas ei ole lugu mitte ühegi konkreetse spordialaga seotud. Rohkem infot Merlyn Uusküla tegemiste kohta saab aadressil: www.merlynofficial.com

Leslie Da Bass avaldab albumi

21. oktoobril näeb ilmavalgust Leslie Laasneri ehk Leslie Da Bassi esimene kauamängiv "Times New Roman".
Leslie Da Bassi uus album ilmub nii vinüüli kui ka CD kujul ning seda saab ka internetist alla laadida.
Multitalent Leslie Laasner on viimastel aastatel kirjutanud laule ansamblile HU? ning varasemalt olnud seotud bändidega Pedigree, Borax ja Holmes. (menu.err.ee)

Septembri lõpuni kestab Noortebänd 2013 demovoor

Alanud on bändikonkurss Noortebänd 2013. Demosid saab esitada septembri lõpuni, eelvoorud toimuvad oktoobris ning Noortebänd 2013 tiitli omanik selgub novembri lõpus.

Konkursist saavad osa võtta kõik kuni 26-aastastest noortest koosnevad ning omaloomingut viljelevad kollektiivid. Osalemiseks tuleb oma bänd registreerida Noortebändi Facebooki lehel.
Demovoorus osalenud bändide seast valib žürii välja 25 kollektiivi, kes võistlevad edasi Tartu ja Tallinna eelvoorudes.

Konkursi parimad bändid saavad ka väärikalt premeeritud - auhindadeks on muuhulgas salvestusajad ja esinemised mitmetele erinevatele muusikaüritustele jne.

Noortebändi konkursilt on tuule tiibadesse saanud näiteks ansamblid Ursula, Animal Drama, Bedwetters, Sibyl Vane ja Tenfold Rabbit.
Noortebänd toimub tänavu juba 13. korda ning on pikima traditsiooniga noorte bändide konkurss Eestis.
(www.rada7.ee)

Tanel Padar & The Sun astub esmakordselt Brüsseli publiku ette

Oktoobris esineb Tanel Padar & The Sun esmakordselt Brüsselis ning bänd on kontserdi eel põnevil, sest täiesti uus publik pakub ka uusi võimalusi.
Tanel Padari sõnul õnnestub bändil esineda kahe kontserdi raames inimestele, kes The Suni materjaliga veel tuttavad ei ole, ja juba see on tegelikult rahvusvahelise karjääri edendamine.Ta lisas, et kui bändiliikmed suurelt ei mõtleks, ei juhtuks kindlasti kunagi midagi.

Padar rääkis, et bändiliikmed ootavad pikisilmi võimalust esineda Brüsselis, kus siiani pole kontserti antud. Oma etteastega tahetakse rõõmu teha sealmail elavatele eestlastele ja teistele eurooplastest fännidele.
Enne reisi on The Sunil käsil töine puhkus, mil kõik oma enda asja saavad ajada. Uute lugudega tahetakse kuulajaid rõõmustada kindlasti veel selle aastanumbri sees ja plaat tuleb siis, kui selleks on põhjust. (menu.err.ee)

Lauljatar Eda-Ines Ettit näeb taas teleekraanil saatejuhina

11-aastase saatejuhi staažiga Ines juhib kanalil TV3 uut mälumängu saadet "Me armastame Eestit".
Eda-Ines Etti räägib, et saatejuhitöö on olnud mõnus vaheldus tema muusikalistele tegemistele. Ta tunnistab, et pole näinud piisavalt põhjuseid teletöödele ei öelda, kuna tunneb ennast ka saatejuhi rollis hästi.
Ines on varem juhtinud saatesarju "Guinnessi rekordid", "Tenerife", "Laulud tähtedega", "Eesti talent", "Usu või ära usu!" ja "Kodusaade" ning olnud eurolauluvõistluse ja Eesti muusikaauhindade jagamise õhtujuht.
Lauljatar nendib, et enesekindlust on aastatega juurde tulnud, aga seda mitte niivõrd teletöös kui elus üldse, teisest küljest on enesekriitika võrreldes varasemate aastatega samuti tugevamaks muutunud.
Päris teiseks ametiks Ines saatejuhtimist aga nimetada ei taha. Ta leiab, et pole tarvilik asju sildistada, teletööd on siiski kõik seni olnud vaid projektid, mis tulevad ja lähevad, muusika on aga see, mis jääb alati. (www.othuleht.ee)

Jana Kask & Mai Skizo ilmutavad oktoobris debüütalbumi

Jana Kask & Mai Skizo on lõpetanud enam kui aasta kestnud stuudiotöö ning oktoobri lõpus jõuab poelettidele nende debüütalbum, mis kannab pealkirja "Skizo Fairytale".
Elektroonilist rockmuusikat viljelev bänd on varem loonud ka emakeelset muusikat, kuid alates 2012. aastast, mil lauljaks sai varem soolokarjääri teinud Jana Kask, on bändi muusika ingliskeelne.

Ilmunud on ka värske singel, mis kannab pealkirja "Shooting Star". Sarnaselt teistelegi uue plaadi lugudele on muusika bändi ühislooming, sõnade autoriks aga lauljatar Jana Kask. Varem on albumilt ilmunud raadiosinglid "Beyond Good & Evil", "Heroes" ning "Sleep My Little Angel", mida on võimalik leida Youtube'ist. Värske album "Skizo Fairytale" jõuab poodidesse oktoobri viimasel nädalal ning juba 8. novembril alustab ansambel albumituuri Eestimaa klubides. Esimene avalik kontsert antakse reedel, 8. novembril Tallinnas Rock Cafes. (www.delfi.ee)

Aasta naisartist Maarja-Liis Ilus läheb Eesti tuurile!

Juba järgmisel kuul alustab aasta naisartist Maarja-Liis Ilus oma lugude paremiku esitamist Eesti tuuril, mis saab alguse 9. oktoobril Mooste mõisast ning liigub sealt edasi järgmisel päeval Põltsamaa Kultuurikeskusesse.
Samuti annab ta kontserdi Tori Sõjameeste ja Viimsi Püha Jaakobi kirikus, Vihula Mõisas, Viljandi Sakala Keskuses, Nõmme Kultuurikeskuses ning Mustvee Kultuurikeskuses. Maarja-Liisi saadab kitarril Peeter Rebane. (www.delfi.ee)
Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar