Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 40
30.09.2013
DND-l algab plaadi „Tulede säras“ esitlustuur

4. oktoobril saab Tartus Genklubis alguse ansambli DND plaadiesitlustuur. Bändi bassimees Rainer Rob Sirel rääkis raadio Elmarile, et album „Tulede säras“ ilmus tegelikult juba mitu kuud tagasi, kuid kuna suvi tuli vahele ja rokkbändide jaoks on õige tuuritamise aeg ikkagi sügisel ja talvel, siis jäidki esitluskontserdid sügisesse.
Tuuri avakontserdil Genklubis astuvad DNDga koos üles ka nende head sõbrad - ansamblid Sibyl Vane ja uus põnev bänd Cathouse Radio. Tuuri raames esineb bänd veel Narvas, Võrus, Tallinnas, Viljandis ja Pärnus.
19. oktoobril Tallinnas Rock Cafes toimuval kontserdil astub üles ka Sõpruse Puiestee, kes tähistab samal üritusel 10 aasta möödumist albumist „Mustale merele“. Viljandi Tudengiklubis ja Pärnu Kuursaalis esinetakse oktoobri lõpus aga koos ansambliga Legshaker.
Kava, mille DND kontsertidel ette kannab, koosneb peamiselt plaadi „Tulede säras“ lugudest, siiski eksivad kavva ka mõned venekeelsed lood ning paar kaveritki.
Hiljuti avaldas bänd ka video loole „Rubiin“.

Muusikapäev paneb Eestimaa helisema

1. oktoobril tähistatakse rahvusvahelist muusikapäeva ning sel puhul antakse üle Eesti ühtekokku üle 100 tasuta kontserdi.
Kontserdipaikadena seatakse sisse mitmekülgsed kohad - muusikat saab kuulata nii kohvikutes, koolides, kontorites, bussijaamades kui ka ostukeskustes.
Muusikapäevade korraldajad usuvad, et oma kontserdi ja esineja leiab mahukast programmist igaüks.
Ainuüksi Tallinnas toimub üle 30 kontserdi. Näiteks esinevad Liiklusregistri Tallinna büroos Jaak Sooäär ja Raul Vaigla. Tallinna Jaani kirikus astub üles aga Filharmoonia kammerkoor, Tallinna bussijaamas sopran Pirjo Püvi ja pianist Piia Paemurru, DNB pangas Mati Palm, Pavlo Balakin ja Helin Kapten. Ülemiste keskuses saab aga kuulata Tallinna Ülikooli kammerkoori ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Kadri Voorandit. Rohkesti kontserte jagub Tallinna teistessegi paikadesse.
Õhtul toimub Estonia kontserdisaalis muusikapreemiate üleandmine, mida saab jälgida otseülekandes ka ETVst.
Rahvusvaheline muusikapäev algatati 1975. aastal ja seda tähistatakse üleilmselt 1. oktoobril. Sel päeval pööratakse muusikale tavapärasest rohkem tähelepanu. (menu.err.ee)

Annely Peebo ja Marko Matvere annavad koos aastalõpukontserte

Annely Peebot ja Marko Matveret on taas võimalik koos laulmas kuulda, neid saadab telesaatest "Perepidu" publikule tuttavaks saanus Aivar Vassiljevi ansambel.
Kontserdid toimuvad 19.-29. detsembrini Viljandis, Jõhvis, Paides, Moostes, Tallinnas, Pärnus ja Tartus.
Peebo ja Matvere astusid esmakordselt laval koos üles 2002. aastal, mil Tallinnas toimus Eurovisiooni lauluvõistlus.
Annely Peebo sõnul on Marko väga mitmekülgne ja andekas artist, kellega tal on laval alati koostöö sobinud ning ta usub, et kindlasti saab see üks lõbus aeg olema. Matvere aga kujutleb end koos Annelyga raukadena ikka ja jälle lavale komberdamas, et kunsthammaste klobinal ja närtsinud huulte vahelt "Muinaslugu muusikas" susistada. (menu.err.ee)

HU? avaldas teise singli peatselt ilmuvalt albumilt

Ansambel HU? on valmis saanud uue singli "Made in China", mis on teine lugu nende juba sel sügisel ilmuvalt albumilt.
Esimene singel "Raju" jõudis oma 168 löögiga minutis kuulajateni juba sel suvel ja HU? kolmanda albumi ilmumiseni on jäänud loetud päevad.
HU?-s teevad ilma endiselt Hannaliisa Uusma, Bert Brikenfeld ja Leslie Laasner. (menu.err.ee)

Ott Lepland kontsakingi ei pelga

Ott Lepland rääkis raadio Elmarile, et on laulnud ka keeltes, mida ta ei valda – näiteks Eurovisiooni lauluvõistluse tarbeks, kus lugu “Kuula” salvestati lisaks eesti keelele ka hispaania ja vene keeles. Veenvalt mõjus ta osaliselt aga tänu sellele, et stuudios võõrkeelseid laule sisse laudes, seisis tema kõrval spetsialist, kes eksimuse korral teda kohe parandas.
Saate “Su nägu kõlab tuttavalt“ proovid juba käivad ja Oti sõnul kulgevad need ning ka saadete salvestused väga edukalt. Küsimusele, kas ta kardab rohkem mehe või naise matkimist, ei oska Ott vastata. Tema jaoks oleneb kõik rohkem sellest artistist, keda matkida. Kui artistil on olemas nö oma nägu, oma laulustiil või tämber, millest parodeerija saab hästi kinni haarata, on jäljendamine lihtsam.
Ott Lepland on valmis kehastama ka miniseelikus naist, tema sõnul sõltub kõik loosirattast. Ta lisab, et parodeerijal on kaks varianti – kas läheneda parodeeritavale huumoriga või püüda matkida tõsiselt. Ta ütleb, et tema ei suudaks mitmeid Eesti artiste läbi huumoriprisma jäljendada. Näiteks toob ta vanameistrid Tõnis Mägi või Ivo Linna.
Saate kõrvalt tegeleb laulja ka oma tavapäraste esinemistega ning plaanis on hakata vaikselt salvestama ka uut materjali. Oktoobris läheb Ott aga esinema Ameerika Ühendriikide ja Kanada eestlastele.

Eesti Pank annab välja Raimond Valgre muusikale pühendatud hõbemündid

Eesti Pank annab 7. oktoobril välja Raimond Valgre muusikale pühendatud hõbedast 7-eurose väärtusega meenemündi.
7. oktoobril möödub 100 aastat Eesti helilooja ja muusiku Raimond Valgre sünnist. Valgre muusikale pühendatud meenemündil on kujutatud käsikirjaline fragment "Saaremaa valsi“ noodist, helilooja originaalallkiri ja nimiväärtus 7 eurot. Mündil on kujutatud ka Eesti Vabariigi riigivapp ja aastaarv 2013.
Meenemündi on kujundanud kunstnik Berbel Lätt. Münt kaalub 28,28 grammi ja selle läbimõõt on 38,61 mm. Müntide tiraaž on 7500.
Valgre muusika meenemünti saab osta Eesti Panga muuseumis, e-poest http://www.post.ee/9508 või SEB kontorites üle Eesti. Münt maksab 35 eurot. (menu.err.ee)

Mikk Tammepõld avaldas uue singli "Kummardamas kuud"

Ansambel Dramamama solist Mikk Tammepõld on valmis saanud uue loo, millel nimeks "Kummardamas kuud".
Nii muusika kui ka sõnad on kirjutanud Tammepõld ise, taustavokaal on Marvi Vallastelt.
Loos kõlavat mandoliini, ukulelet, linnuvilet ja kitarre mängib samuti Tammepõld ise, kuid cojoni, trummide ja perkussiooniga on abikäe ulatanud ka Mikk Simson.
Tammepõllu eelmine singel kandis pealkirja "Puudel õitsevad leevikesed" ning oli kirjutatud Paul-Erik Rummo luuletusele.
Mikk Tammepõllu sooloplaadile saab hoogu lisada ka Hooandjas. (www.delfi.ee)

Koit Toome soovitab sügismasenduses vaevlejatel vanni minna

Koit Toome sügis läheb töiselt. Esinemisi ja projekte on küllaga. Viimasest plaadist on möödas juba 3 ja pool aastat ning algselt oli plaanis jõuludeks uus plaat välja anda. Kuna aga saade “Su nägu kõlab tuttavalt” võtab kogu aja ära, siis lükkub plaadi tegemine edasi.
Uue albumi iseloomu kohta Koit veel midagi konkreetset öelda ei taha, ta tõdeb, et kõik oleneb meeleolust, sellest, kuidas koostöö tekstide kirjutajatega välja kukub ja veel mitmestki muust asjaolust. Lähiajal plaanib ta välja anda uue loo.
Näosaate konkuretsi hindab Koit väga tugevaks. Ise pole ta varem parodeerimisega tegelenud, seepärast ei oska ta veel öelda, kuidas tal see välja tuleb. Samuti ei oska ta öelda, keda ta sooviks parodeerida, sest tihtilugu on nii, et see, keda parodeerimas end kunagi ette ei kujuta, võib kõige paremini välja tulla ning see, kelle sarnasena ennast ise heameelega nähakse, ei pruugigi nii huvitav olla. Eelmise aasta osalejatest üllatasid teda kõik millegagi.
Sügismasenduses vaevlejatel soovitab Koit aga vanni minna.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap