Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 41
07.10.2013
Ansambel Vennaskond salvestab uut plaati

Tõnu Trubetsky ansamblist Vennaskond rääkis raadiole Elmar, et bänd salvestab hetkel uut albumit ning mõned lood on juba valmiski.

Trubetsky sõnul tuleb veel selle aastanumbri sees ilmuv plaat mõneti traditsioonilisem kui 2011. aastal välja antud „Anarhia agentuur“, samas lisas ta, et selle albumi puhul katsetab bänd erinevate stiilidega. Näiteks tuleb plaadile mõni rockabilly lugu.

Kasutatakse peamiselt Tõnu Trubetsky tekste, kuid esindatud on teisigi autoreid nt Arvi Siig.

Vennaskonna koosseisu kuuluvad praegu lisaks Tõnu Trubetskyle Allan Vainola, Anti Patique, Ed Edinburgh, Annely Kadakas ja Hedwig Allika.

11. oktoobril annab bänd kontserdi Tartu muusikabaaris Feel Good Music Cafe. 18. oktoobril astutakse lavale Tartus Püssirohukeldris.

Lauljatar Sofia Rubina uus plaat on kui kosmiline armastus

Menu andmetel tunnistab Sofia, et "Dreams of Tomorrow" on kaua oodatud kaunike - plaadi ettevalmistamine, laulude salvestamine ja teised muusikalised toimingud on võtnud aega ligi kaks aastat. Nüüd, sügise alguses on plaat aga ahjusoe ja lubab mitmekülgset muusikalist üllatust.
Laulja kirjeldab plaati kui kosmilist armastust, ja selgitab, et püüab muusikaga edastada justkui silmapilgutusi kõikidele oma kuulajatele.
Nüüd, mil plaat valmis ja õige pea ka kuulajate ees, ei jää Sofia puhkama, vaid mõlgutab mõtteid juba uutest salvestistest ja mine tea, ehk ka uuest albumist.
Sofia Rubina uue plaadi "Dreams of Tomorrow" esitluskontserdid toimuvad 10. oktoobril Tartus ning 11. ja 12. oktoobril Tallinnas.
Plaadil kõlavad vähem tuntud laulude seas ka juba praegu kuulajate seas oma koha leidnud "My Melody" ja nimilugu "Dreams of Tomorrow". (menu.err.ee)

"Eesti Laul 2014" ootab uusi lugusid

Sel nädalal kuulutati välja konkurss "Eesti Laul 2014", kuhu oodatakse taas võistlema uut Eesti muusikat. Eelvooru saab laule saata kuni 9. detsembrini, suurejooneline finaal toimub 1. märtsil.
Eesti Laulu produtsendi Heidy Purga sõnul on viiel järjestikusel sügisel konkursile esitatud 721 uut kodumaist laulu.
Purga sõnul pakub võistlus kõigile muusikutele võimalust tutvustada oma loomingut laiemale avalikkusele. Eesti Laul on selles vallas suurima kõlapinnaga sündmus, mis on pannud aluse mitmele eduloole.
ETV meelelahutussaadete toimetuse juhataja Mart Normeti sõnul võivad eelvoorust edasi pääsenud artistid seada kõrgeid sihte. Ta ütleb, et möödunud hooaeg näitas, et Eesti Laulul osalemine võib tuua auhinna ka nendele muusikutele, kes ei tule esimesele kohale. Näiteks Winny Puhh pääses Pariisi moenädalale esinema just tänu Eesti Laulu fantastilisele šõule.
Heliteosed tuleb konkursile esitada 9. detsembriks, žürii valib nende hulgast 20 parimat ning avalikustab need hiljemalt 13. detsembril 2013; esimene poolfinaal toimub 14. veebruaril 2014; teine poolfinaal toimub 21. veebruaril 2014; Eesti Laulu finaal toimub 1. märtsil 2014. (menu.err.ee)

Rolf Roosalu sel aastal Eesti Laulust osa võtta ei plaani

Kuuel järjestikusel aastal Eesti Laulu lõppkonkursile pääsenud laulja Rolf Roosalu sel aastal võistlusest suure tõenäosusega osa ei võta.
Rolf rääkis Õhtulehele, et kui ta veel kunagi sel võistlusel laulma peaks, siis ainult võiduni välja. Võiduks on tal enda sõnul vaja väga head ja sobivat lugu.
Hetkel pole laulja sellele aga mõelnud ja midagi silmapaistvat pakutud ka pole. Rolf keskendub koolile ja õpib hoolega, et hiljem oma uusi oskusi ja kogemusi muusikas väljendada.
Küll aga ei välista Rolf kellelegi teisele loo kirjutamist. (www.ohtuleht.ee)

Youtube tunnustab menukamaid muusikuid

Videokeskkond Youtube otsustas tunnustada edukamaid ja kõige populaarsemaid muusikuid ning korraldab ka autasustamise tseremoonia.
Üritusega soovib Youtube tunnustada neid muusikuid, keda lehekülje kasutajad peavad kõige populaarsemaks. Oma panuse saavad valikul anda ka kõik Youtube'i kasutajad.
Selleks, et anda oma panus popimate muusikute nimistusse, tuleb lihtsalt oma lemmikartisti videosid Youtube'is jagada.
Suurejoonelisest galast teeb Youtube ka ülekande ning see toimub 3. novembril. Populaarsemate artistide valimine läheb aga lukku juba 17. oktoobril. (menu.err.ee)

Merlyn Uusküla värskele singlile 'Võidu poole' valmis muusikavideo

Merlyn uusküla sõnul on „Võidu poole“ sõnumi poolest väga eriline laul ning see on pühendatud Eesti spordile. Ta lisab, et oleks vahva, kui lugu hakatase tulevikus erinevatel spordisündmustel kasutama ja tähistama sellega edu ja võite.

Lauljatar ütleb täpsustuseks, et kuigi osa video kaadreid on filmitud A Le Coq Arenal, ei tähenda see, et lugu oleks otseselt seotud jalgpalliga. Sooviti mastaapset võttepaika videosse, mis sümboliseeriks sporti üldiselt, kuid see ei viita, et tegemist oleks pelgalt jalgpalli looga.

Laulus teeb kaasa ka Põhja-Tallinna räppar Jaanus Saks alias Wild Disease. Tegemist on Merlyn Uusküla esimese singliga tema teiselt sooloalbumilt. Video autoriks on Kenneth Rüütli.


Nele-Liis Vaiksoo plaadile tulevad laulud kuulsatest muusikalidest

Aastaid Eesti muusikalimaastikul tegutsenud Nele-Liis Vaiksoo on välja andmas oma esimest albumit ning lauljatar tunnistas, et praegu on selleks just õige hetk.

Mõte plaadist on laulatari peas olnud juba ammu ning oma unistuse tahab Vaiksoo täide viia ühisrahastusplatvormi Hooandja abil.
Tänaseks on Vaiksoo algatusel Hooandjas toetajaid juba 30 ja naine tunnistas, et on tulemusega väga rahul.

Tulevase albumi nime Vaiksoo ei avalda, küll aga kergitas ta saladuseloori plaadil kõlavate lugude osas. Plaadile tulevad 12 eesti- ja ingliskeelset parimat hitti maailmakuulsatest muusikalidest nagu “Hüljatud”, “Cats”, “Jekyll & Hide”, “Funny Girl”, “Miss Saigon”, “Chess” ja paljud teised. (menu.err.ee)Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Priit Rand

ÕHTUSUMIN

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap