Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 42
14.10.2013
Regatt andis Keerise loole „Tantsi ja laula“ uue kõla

Retromuusikat viljelev tantsubänd Regatt on kaevanud plaadiriiulilt välja omaaegse Pärnu esindusbändi Keeris vinüülsingli ja andnud sealt tantsuhitile "Tantsi ja laula" uue tänapäevasema kõla.
Regati solist Marek Jürgensoni sõnul olid bändiliikmed seda lugu juba ammu näinud ja kuulnud ühest vanast telesaatest, mis tutvustas Pärnu kuurortlinna. Laulu telepilt tundus tõeliselt vanamoodne ja naiivne, kuid muusika ise mõjus ootamatult värskena ja kaasakiskuvana.
Mees lisas, et bänd üritas kaverdamisel säilitada loo tantsulisust ning anda edasi telepildi naiivsust läbi videoklipi, mille nad loole lisaks filmisid.
"Tantsi ja laula" loo autor on Jaan Laur. (www.delfi.ee)

Ewert and the Two Dragons valmistab USAs uut plaati ette

USAs kuuajase tuuri lõpetav Ewert and the Two Dragons leidis enne Ameerika avastamist aega uue produtsendi käe all uusi laule lindistada.
Septembri algusest alates mikrobussiga USA risti-rästi läbi sõitnud eesti muusikute jaoks polnud see aga esimene kord USA-s kontserte anda, küll aga oli neil terve augustikuu aega Seattle's uue plaadi materjali lindistamiseks.

Bändi liikmed Erki Pärnoja ja Ewert Sundja rääkisid, et nüüd käib töö uue plaadi järeltöötlemisega.
Mis uuel plaadil teistmoodi tuleb, seda ei osanud Pärnoja ja Sundja veel öelda.

Sundja sõnul on tegemist on kontseptuaalse albumiga. Ta ütleb, et selle plaadi puhul on perspektiiv ja sisemine kasvamine läbiv teema.

Eelmisel aastal suure plaadifirma Warneri alla läinud bänd ei saa aga täpselt öelda, millal publik saab kaua oodatud kolmandat albumit kuulata, kuna USA plaadifirma on suur organisatsioon ja plaadi väljaandmisega tegeleb palju inimesi. Bändi liikmed loodavad, et plaat ilmub 2014. aasta kevadel. (menu.err.ee)

Ansambel Indigolapsed jagab oma plaate moosipurkide eest

Ansambel Indigolapsed on otsustanud nii Tallinnas kui ka Tartus oma plaate peaaegu priilt, moosi- või meepurgi vastu jagada.
Erinevalt tavapärastest muusikasündmustest ootab Indigolaste Sügismoosikontserdile saabujaid suurem pannkoogisöömine ning igale moosi- või meepurgi toojale kingitakse CD-plaat viimase kontserdi salvestusega.
Indigolaste eestvedaja Tom Valsbergi sõnul peab iga inimene õnnelik olemiseks tegema peamiselt seda, mida ta kõige rohkem naudib ja seda teistega jagama. Bänd loob muusikat, vanaemad teevad aga moosi, mis pärast koos ära süüakse. Seega on tegemist ausa vahetusega.
Tartus esines bänd sel nädalavahetusel, Tallinna kontsert aga toimub 27. oktoobril Hopneri Majas. (menu.err.ee)

Jaanika Sillamaa sooloalbum peaks kuulajateni jõudma veel sel aastal

Jaanika Sillamaal ilmub selle aastanumbri sees sooloplaat. Kõigi plaadil kõlavate lugude autor on Jaanika Sillamaa ise, peale varem salvestatud singli „Rahutu“ on Jaanika ka kõigi seadete ja tekstide autoriks, seega on tegemist tõelise autoriplaadiga.
Varem on Jaanika aastaid teistele lugusid kirjutanud, nüüd leidis ta, et aeg on midagi ka endale teha. Kuna lauljatar on alati luuletusi kirjutanud, siis need lood ongi sündinud nii vanemate kui ka uuemate luuletuste tekstidele.
Plaadile tulevad lood on juba salvestatud, praegu tegeletakse miksimise ja masterdamisega.
Kuigi midagi täpselt veel paika pole pandud, on Jaanikal plaanis on ka plaadiesitluskontserdid, nii et tasub tema tegemistel silm peal hoida.

Yvetta Uustalul ilmus uus plaat muusikagurmaanidele

Yvetta Uustalul ilmus heliplaat "Uued tuuled". Laulja, pianisti ja helilooja Yvetta Uustalu jaoks on see esimene sooloplaat. CD-le on salvestatud 17 lugu, millest 15 on Uustalu omalooming erinevate Eesti luuletajate sõnadele.

Gourmet Duo eelmise albumi "Salaliit" ilmumisest on möödunud pea kolm aastat ning käes on "Uute tuulte" aeg.

Plaadil kõlavate laulude sõnade autoriteks on Kai-Mai Olbri, Kalle Klein, Artur Alliksaar, Hando Runnel, Kalju Kangur, Ellen Niit, Joel Sang. Kuna CD ilmumisega tähistatakse ka Tallinnas tegutseva Šoti klubi 20. tegevusaastat, on plaadil kõlavate lugude seas Yvetta Uustalu poolt viisistatud ka kahe kuulsa šotlase, Robert Louis Stevensoni ning Robert Burnsi luuletused Leelo Tungla tõlkes.

"Uued tuuled" on salvestanud ja miksinud ERRi stuudios Tanel Klesment ja Kaspar Kärner, masterdanud Siim Mäesalu. Plaadikujunduse tegi Mari Mandre.

Yvetta Uustalu võitis 1993. aastal lauluvõistlusel "Kaks takti ette" kolmanda koha. Ta on musitseerinud koos paljude tuntud Eesti džässmuusikutega nagu Aleksander Rjabov, Peeter Saul, Lembit Saarsalu, Olav Ehala, Toivo Unt, Taavo Remmel, Tiit Kalluste, Villu Veski jpt. (menu.err.ee)

Huvilised saavad Kriminaalse Elevandi uut albumit tasuta alla laadida

Reedel üllitas ansambel Kriminaalne Elevant uue kauamängiva albumi nimega Kontvõõras ning kogu albumi sisu on 2 nädalat internetis kuulajatele tasuta allalaadimiseks saadaval.
Lugude autori ja solisti Kaspar Jancise sõnul otsustas bänd jätta ära peavalu tekitava jandi trükikodade, levitajate ja muude asjaosalistega ning anda kogu loomingu otse kuulajatele.

Jancise sõnul on nende jaoks on oluline koos mängida ja rahvaga lõbutseda. Mida rohkem inimesi on bändi veidrast stiilist teadlikud, seda enam esinemisi tuleb. Mida rohkem on esinemisi, seda paremini bänd mängib. Mida paremini mängitakse, seda rohkem on muusikal võimalik kuhugi areneda.

Bänd on enda kohta öelnud, et Ansambel Kriminaalne Elevant loodi aastal 2002, et leida läbinähtamatu põhjendus bändi liikmete hulluslikule käitumisele ning kohutavatele riietumisharjumustele. (menu.err.ee)

Ansambel HU? uus album tuleb bändile omaselt eklektiline

HU? uus õige pea ilmuv album tuleb bändile omaselt eklektiline. Varasest rohkem võib plaati bändi solisti Hannaliisa Uusmaa sõnul nimetada armastuslaulude plaadiks.
Värske lugu „Made in China“ räägib aga kergesti purunevatest võltssuhetest, mis on pealtpoolt ilusad ja seestpoolt haprad.
Eelnevalt on bändil imunud albumid „Film“ (2008) ja HU2 (2010).
Lauljatar Hanaliisa Uusmaa õpib hetkel Saksamaal Nürnbergi ülikoolis, kus ta uurib popmuusikat. Saksamaal Hannaliisale meeldib ning tema arvates on see ka erialases plaanis tema jaoks väga asjalik koht, kus olla.Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Kristiina Kraus

SOOVIDE AEG

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar