Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 43
21.10.2013
Ansamblil Legshaker valmis video loole „Lombi swing“

Pärnu folk-punk ansambel Legshaker sai valmis oma esimese muusikavideo. Videolooks valiti "Lombi Swing", mis on üks peamisi rahvatantsitajaid kontsertidel. Video on tehtud vanas stiilis ning räägib ühe noormehe ja neiu armastusloo.
Legshaker esitleb muusikavideot "Lombi Swing" kontsertidel 25. okoobril Viljandis ja 26. oktoobril Pärnus. „Esitleme seda suurel ekraanil. See näitab pilti ja meie mängime samal ajal lugu," lubavad bändimehed.
Videot saab vaadata Youtube`is ja ansambli Legshaker fännilehel Facebookis.

Karl-Sander tahab teha sügava mõttega muusikat

Raadiole Elmar saatis laulu uus artist Karl-Sander. Laulnud on Karl-Sander lapsest peale, 15aastaselt hakkas ta sellega aga rohkem tegelema. Nüüd õpib noormees Georg Otsa muusikakoolis laulmist.
Karl-Sander mängib ka kitarri ja klaverit. Muusikastiilidest lähevad talle peale rock, jazz ja blues. Noormehe unistus on saada elukutseliseks muusikuks, et oleks võimalik vaid muusikaga ära elada. Eesmärk on teha muusikat, mis läheks inimestele hinge ja oleks sügava mõttega.
Varem mängis Karl-Sander ansamblis Bob Symphony ning koos vendadega käis noormees ka saates “Perepidu”. Just “Perepeo” ja Bob Symphony tõttu ongi Karl-Sander juba mitmetele kuulajatele tuttav.
Kes Karl-Sandrit aga veel ei tea, saab teda tundma õppida tema esimese loo kaudu, mis kannab pealkirja “Ei veel”.

Mikk Tammepõllu sooloalbum tuleb eestikeelne

Mikk Tammepõld kogus portaali Hooandja abil oma sooloplaadi salvestamiseks raha ning sai vajaliku summa ka kokku. Hetkel on tal käsil väga pingeline aeg, kuna iga päev tuleb stuudios käia, et plaat novembri keskpaigaks salvestatud saaks.
Album tuleb läbinisti eestikeelne. Mikk ütleb, et eesti keel on ilus keel ja ta on leidnud palju kauneid tekste, millest ta on laulud teinud. Sellel plaadil kasutabki Mikk armastatud Eesti luuletajate tekste, mis teda ühel või teisel moel kõnetavad. Näiteks on kasutatud Hando Runneli, Juhan Viidingu ja Paul-Eerik Rummo tekste, mõne laulu sõnad on Mikk Tammepõld aga ka ise kirjutanud.
Sooloplaati teeb Mikk austusest lugude vastu. Ta ütleb, et kui lood on juba kirjutatud, siis oleks kahju neid lihtsalt niisama seisma jätta.
Äsja ilmunud lugu “Kummardamas kuud” on aga ööinimeste laul, millest igaüks peaks oma sõnumi ise välja hammustama.
Plaadiesitluskontserdid peaksid toimuma detsembris. Rohkem infot saab Tammepõllu fännilehelt Facebookis.

Põhja-Tallinn avaldas värske loo “Küsin endalt nõu“

Sel nädalal avaldas ansambel Põhja-Tallinn oma Facebooki lehel fännidele tutvumiseks oma uue albumi esikaane ja tracklisti. Album nimega “Maailm meid saadab” jõuab poodidesse oktoobri lõpus. Plaadilt leiab 16 lugu, mille seas ka juba tuttavaid palasid nagu näiteks “Kallis” või “Kuula mind ära”.
Plaat tuleb esmakordselt ja suurejooneliselt ettekandele 25. oktoobril Tallinnas Rock Cafes.
Koos teatega plaadi ilmumisest avaldas bänd ka värske loo “Küsin endalt nõu.”

Ilmus Leslie Da Bassi album “Times New Roman”

Leslie Da Bassi esimene rahvusvaheline sooloalbum jõudis 14. oktoobril poelettidele. Kauamängiv koosneb kaheteistkümnest inglise keelsest palast. Läbinisti elektrooniline album lammutati laiali helistuudios ja salvestati uuesti Leslie Da Bassi livebändiga, mis muusiku enda sõnul on vaheldus, mida ta väga vajas, sest senini eksperimenteeris ta oma albumite salvestusel vaid magamistoas.

Plaadi esitluskontsert leiab aset 25. oktoobril tuntud motohullu koduses garaažis, mis lükatakse sel päeval uunikumidest puhtaks. Garaažipeole pääsevad parimad sõbrad ja peotäis fänne kutsetega. Kodus sündinud muusikat kodus esitleda tundus olevat piisavalt jabur mõte ja kui juba mõte on, siis Leslie Da Bassi puhul tegemata see ei jää.
Album on saadaval digitaalselt ka iTunesis ja Spotifys: (www.rada7.ee)

Winny Puhh pääses Itaalia Vogue'i lehekülgedele

Nüüdseks ilmselt maailma tuntuima kostüümipunkbändi Winny Puhhi mehed, kelle tähelend sai alguse 2013. aasta "Eesti Laulult", poseerisid ja andsid intervjuu Itaalia Vouge'i meesteväljaandele.
Mehed rääkisid ajakirjale oma bändi nime saamisloost, sellest, kust nad pärit on ning millest räägib lugu "Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti".

Bändi liikmete sõnul räägib lugu mehest, kes eelmises elus tegi palju halbasid otsuseid, kuid nüüd on ta hea mees, kes elab heategevuslikku elu ja aitab teisi.

Bänd lisas, et lugu on ka uuel plaadil, mille nad tahavad paisata kuulamiseks tervele maailmale. (www.delfi.ee)

Sõpruse Puiestee tähists kontserdiga albumi "Mustale merele" juubelit

Tänavu möödub kümme aastat sellest, kui ansambel Sõpruse Puiestee ilmutas albumi "Mustale merele" ning ümmargust sünnipäeva tähistas ansambel ka kontserdiga.
Albumilt pärinevad näiteks sellised lood nagu "1905", "Ma olen õnnelik, et inimesed on nii ilusad ja head", "Mustale merele" ja paljud teised. 19. oktoobril tähistas Sõpruse Puiestee kontsertklubis Rock Cafe albumi ilmumist kontserdiga, kus kanti ette kõik albumil leiduvad lood.
Mõte luua muusikaline kollektiiv Sõpruse Puiestee tekkis 1992. aastal Turu äärelinna ridaelamuboksis. Idee autor oli Andres Rooväli, kes töötas välja ka loodava ansambli identiteedi ja määras üldjoontes bändi edasise tegevuse. (menu.err.ee)

Muusikafestivali Positivus 2014 kuupäevad said paika

2014. aastal leiab festival Positivus taaskord aset kolmel järjestikusel päeval, 18.-20. juulil.
Festivali peakorraldaja Girts Majorsi sõnul kestab 2014. aasta Postivus Festival kolm päeva ning pakub veel võimsamat ning värvikamat programmi kui varem. Koostöö Lattelecomiga tõstab festivali tehnilises mõttes kindlasti uuele tasemele, näiteks võimaldab see kasutada Lattelecomi TV-võimalusi. Selle tulemusena saab uue nime ka festivali pealava - suurimad staarid esinevad edaspidi Lattelecomi laval.
Sel aastal sai Positivus rohkem välismaist tähelepanu ja kiitust kui kunagi varem. Eestlasi oli külastajate hulgas umbes 4000 ning järgmisel aastal loodetavasti veel rohkem.
Positivus on sel aastal Euroopa festivaliauhindade jagamisel nomineeritud kahes kategoorias – „Parim line-up“ ning „Parim keskmise suurusega festival“. Kandidaadid on valinud rahvusvaheline žürii ning Positivus võistleb selliste festivalidega nagu näiteks Glastonbury, Roskilde, Latitude, Primavera ja mitmed teised.
Järgmisel aastal toimub festival kaheksandat korda ning alates 21. oktoobrist saab festivalipasse esimese kolme päeva jooksul eriti soodsa hinnaga soetada. (menu.err.ee)Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Ö

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar