Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 44
28.10.2013
Pappa Lucca avaldas loo „Head teed“

Ansambel Pappa Lucca laul „Head teed“ rõõmustab juba mõnda aega raadio Elmar kuulajate kõrvu. Bändi laulja Rait Sohkini sõnul sai bänd alguse mõned aastad tagasi. Esialgne laulja Mihkel Ratt siirdus soolokarjääri tegema ning tema asemele tuligi Rait Sohkin. Bändi kuuluvad veel Elmar Liitmaa kitarril, trummi mängib ansambel Heraldi trummar Jaan Liinat, klahvpilli Jevgeni Babkin, kes kunagi ka House of Gamesis mängis, bassil on aga Peeter Metsar.
Pappa Lucca alustas kaverbändina, mis mängis tuntud välismaa bändide lugusid. Nüüd aga on bändil ilmunud ka päris oma laul.
Oma lugu oli plaanis juba suvel, kuid nüüd lõpuks sai see reaalsuseks. Loo „Head teed“ pakkus välja Elmar Liitmaa, kes on loo muusika autoriks, sõnad on kirjutanud Liis Lass.
Infot bändi kohta saab Pappa Lucca facebooki lehelt.

Ansambel Pööriöö pühendas uue laulu vanaisadele


Pööriöö koosseisus Tõnis Kark (kitarr ja vokaal) ja Reimo Va (basskitarr) avaldasid uue laulu pealkirjaga Vanaisa Laul. Laul räägib 100-aastasest mehest, kes pajatab oma lapselapsele pikkadel ja hämaratel sügisõhtutel lugusid oma pika elu kõige ilusamatest ja meeldejäävamatest hetkedest. Iseäranis tihti kõneleb ta ühest kaunist sügispäevast kunagi ammu-ammu. Laul on üks paljudest Pööriöö lugudest, mis kunagi tulevikus Pööriöö esikplaadile jõuab. Laulu sõnade ja viisi autori Tõnise sõnul on laul noorte meeste kummarduseks vanade meeste ees. Meil kõigil on oma vanaisadelt palju õppida, märgib Kark.

Villu Tamme tähistab juubelit kontserdiga

Eesti rokkmuusika ikoon Villu Tamme tähistab oma 50. sünnipäeva Rock Cafes toimuva kontserdiga. Lisaks J.M.K.E.-le astuvad lavale Lama (Fin), Psychoterror, Electrobation ja St. Cheatersburg.
Villu Tamme on kaasa teinud veel mitmetes ansamblites, nt Türann, SH Dispanser, Velikije Luki, J.M.K.E.. Villu on kirjutanud näidendi "Haned võlgu" ning ilmutanud kaks luulekogu. Lisaks on ta hinnatud ristsõnadekoostaja. Villu nime järgi on nime saanud Eesti iirisesort, 1980. aastate lõpus Heino ja Laine Lepiku aretatud madalamat kasvu hele sirelililla iiris "Punkar Villu".

Uksed Rock Cafesse avatakse teisel novembril kell 21.00 ning kontserdi vanusepiiranguks on 18 eluaastat. (menu.err.ee)

"Klassikatähed 2014" kutsub noori muusikuid osalema

Eesti Kontserdi, ETV ja Klassikaraadio ühiselt korraldatud populaarne konkurss "Klassikatähed" tuleb taas.
Võistlus noortele muusikutele toimub järgmise aasta jaanuarist aprillini, saatesari algab märtsist. Konkursile saab end registreerida alates 1. detsembrist ETV kodulehe kaudu.
ETV peatoimetaja Heidi Pruuli sõnul on nii Klassikaraadio koolikontsertide sari kui “Klassikatähtede” konkurss toonud Eesti muusikaellu värskust ja uut energiat. Mõlemad ehitavad sildu muusikute ja kuulajate vahele, tuues neid üksteisele lähemale. Neis on palju õpetlikku nii oma muusikukarjääri alustavatele noortele kui ka publikule, kes läbi klassikalise muusika ilu kogeb rütmi ja harmoonia võlujõudu – midagi, mida me oma elus otsime ja vajame.
Helen Valkna, saatesarja idee üks autoritest rääkis, et uus hooaeg toob kaasa toredaid muudatusi. "Sel aastal lisatakse saatele avaosa, kus võistlussaatele omast väljakukkumist veel ei toimu, nii et vaataja saab noorte muusikutega paremini tutvust sobitada. Tema sõnul on täienenud ka saate muusikaliste väljakutsete hulk. Valkna märkis ka, et lisaks möödunud hooajast tuttavatele ülesannetele saavad noored end proovile panna teistegi kunstiliikidega dialoogi otsides.
24. oktoobril alustab Tartus, Vanemuise kontserdimajas oma auhinnakontsertidega möödunud hooaja võitja Marcel Johannes Kits. Kontserdid toimuvad veel 30. oktoobril Pärnu kontserdimajas, 1. novembril Jõhvi kontserdimajas ja 5. novembril Estonia kontserdisaalis. (menu.err.ee)

Rock Cafe tähistas üheksandat sünnipäeva

Kontsertklubi Rock Cafet tähistas 26. oktoobril oma 9. sünnipäeva suurejoonelise kontserdiga, kus astusid üles vanameistrid Singer Vinger ja Propeller, lisaks esitles uut albumit ansambel Köömes ning lavale astusid ka Psychiatric Ward ja Ma Sulle Ehitan.
Rock Cafe on ainus kontsertklubi Eestis, kus on statsionaarselt olemas professionaalne heli- ja valgustehnika.
Läbi aastate on Rock Cafe lavalaudadel esinenud näiteks Kaiser Chiefs, Megadeth, Fear Factory, Uriah Heep, Sepultura, Overkill, Deftones, Apocalyptica, Nightwish, ja paljud teised.
Klubi laval on üles astunud ka väga suur osa Eesti rockbändidest. (menu.err.ee)

Eesti muusikud võivad tulevikus Youtube'i abil lisa teenida

Rootsis sõlmis autoriõigustega tegelev ühing äsja lepingu, mille järgi hakkavad sealsed artistid saama Youtube'i abil lisatasu, ning sarnane leping võidakse allkirjastada ka Eestis.
Muusiku tasu suurust sõltub sellest, kui palju videol vaatajaid on.

Eesti autorite ühingu osakonnajuhataja Mario Kivistiku sõnul peaksid lähiajal Rootsile lisanduma ka Soome, Norra ja Taani seejärel tõenäoliselt Eesti, Läti ja Leedu.

Kivistiku sõnul on nad läbirääkimisi Youtube’iga üritanud pidada juba ligi kolm aastat, kuid lõpusirgele hakkavad need jõudma alles nüüd. Ta lisab, et võimalik, et veel selle aastanumbri sees, kuid see pole esialgu veel kindel. (menu.err.ee)

Koit Toome avaldas loo „Võitleja“

Koit Toome tuli välja uue looga "Võitleja", mille muusika autoriks on tema ise, sõnad kirjutas produtsent Wh1teland.
Lugu on tehtud koostöös üle kolme ja poole aasta taas Vahur Valgmaaga, kellega Koit salvestas 2010. aastal oma viimase plaadi nimega "Kaugele siit".

Loole "Võitleja" järgneb uus plaat 2014. aasta kevadel.
10. - 27. detsembrini annab Koit Toome aga jõulukontserte koos Rosanna Lintsi, Luisa Värgi ja Alen Vezikoga. Esitatakse huvitavate seadetega erinevaid erinevaid lugusid nii lauljate endi repertuaarist kui ka erinevaid jõululaule. Lauljaid saadab tšellokvartet C-JAM ja kontrabassil Eduards Glotovs.

Põhja-Tallinna plaat on valmis

Põhja-Tallinna uus plaat on valmis. Info plaadiesitlustuuri kohta saab Põhja-Tallinna Facebooki lehelt. Alates 28.st oktoobrist on aga plaati võimalik osta igast plaadipoest.
Kerli Kivilaane sõnul on plaadil on rohkesti meeldejäävaid meloodiaid ning ka palju lõbusaid lugusid. Lauljatar on albumiga väga rahul. Kerlile endale ennast raadios laulmas kuulata väga ei meeldi, pigem meeldib talle Põhja-Tallinna muusikat eelkõige kodus kuulata, et saaks muusikast täieliku pildi ning sellesse rahulikult süveneda.


Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar