Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 45
04.11.2013
Metsatöll põrutas taas Ameerikasse

Pühapäeva varahommikul kloppis ansambel Metsatöll kodumaa tolmu jalgelt ja põrutas koos Soome bändi Finntrolliga Ameerikasse tuuritama.
Metsatöllu trummar Marko Atso sõnul on seekord tuuril lihtsam, kuna on täpselt teada, mis ees ootab ja kuhu minnakse. Erinevus on see, et kui eelmine kord oli bändil 24 kontserti ja rohkem vabu päevi, siis seekord antakse Põhja-Ameerikas 35 päeva jooksul 32 kontserti.
Tuuril mängitakse Põhja-Ameerika A-klassi klubides ja selleks, et kõik sujuks nagu õlitatult, saatis bänd oma tehnika kohale juba kuu aega tagasi. Klubid mahutavad 600–2000 inimest, aga tehnikapark on neis klubides Euroopaga võrreldes tunduvalt halvem.
Nagu möödunud korral, sõidetakse Ameerikas ringi suure ja uhke, 19 meetrit pika, kahekorruseline ning 16 voodikohaga tuuribussiga. (menu.err.ee)

Ansambel Smilers tähistab juubelit

Sel aastal täitub ansamblil Smilers 20. tegutsemisaasta ning muusikat tehakse samasuguse rõõmuga nagu algusaastatelgi.
Smilers annab aastas umbes 100 kontserti ning naudib muusikat ja selle tegemist täiel rinnal. Ansambli teatel otsustasid nad esimest korda oma ajaloo jooksul pidada sünnipäeva.
Olla 20 aastat pidevalt pildis ja kõrvus väärib ometigi tähistamist. Hendrik Sal-Salleri sõnul veedetakse oma kuulajate ja ka muidugi enda rõõmuks viis pidulikku ja unustamatut õhtut üle Eesti. Kogu ansambel on ootusärevuses ning plaanitakse kõik emotsioonid välja lasta.
Sünnipäevakontserdid toimuvad 19. - 23. novembrini Jõhvis, Viljandis, Pärnus, Tartus ja Tallinnas.
Sünnipäeva puhul ilmub ka 54 looga kogumikplaat, mille pealt leiab kõik Smilersi tuntud hitid ning lisaks ka uut kraami. (www.delfi.ee)


Lenna Kuurmaal ilmub peagi album

Lauljanna Lenna Kuurmaa on valmis saanud uue singli, mis kannab nime "Seal, kus jäljed kaovad maast".
Tegemist on esimese raadiosingliga Lenna peagi ilmuvalt albumilt "Teine". Plaat peaks müügile jõudma juba novembris. (www.delfi.ee)

Jana Kask & Mai Skizo said valmis debüütalbumi

Jana Kask & Mai Skizo on lõpetanud enam kui aasta kestnud stuudiotöö ning 31. oktoobril jõudis poelettidele nende debüütalbum, mis kannab pealkirja “Skizo Fairytale”.

Elektroonilist rockmuusikat viljelev bänd on varem loonud ka emakeelset muusikat, kuid alates 2012. aastast, mil lauljaks sai varem soolokarjääri teinud Jana Kask, on bändi looming inglise keelne.

Mai Skizo muusika on bändi ühislooming, sõnade autoriks lauljatar Jana Kask ise. Albumil on kokku 13 lugu, millest ühes teeb külalisesinejana kaasa ka ansambli No-Big-Silence frontman Cram.

Juba sel nädalal algab värsket albumit “Skizo Fairytale” tutvustav kontserttuur. Esimene avalik kontsert toimub reedel 8. novembril Tallinnas Rock Cafes.


Nimmerschmidt tegi loo blogipostituse põhjal

Ansambel Nimmerschmidt on saanud valmis uue loo „Sandra“. See põhineb ühel blogipostitusel, kus üks 16aastane noor ja armunud poiss rääkis, kuidas ta leidis endale armastuse Sandra. Kuna Anderole ja Fredyle läks emotsionaalselt kirjutatud tekst hinge, siis tegidki nad sellest popploo ja loodavad, et annavad siirast sõnumit sama siiralt ka edasi. Andero lisab, et kõigile tema tuttavatele Sandratele see lugu juba väga meeldib ning ta loodab, et inimesed võtavad uue laulu hästi vastu.
Bändil ilmub aasta lõpus ka debüütalbum, mille valmimiseks üritavad mehed Hooandja portaalis toetust leida. Andero kutsubki inimesi üles Nimmerschmidti esikalbumit toetama.

30aastane Karavan läheb tuurile

Karavani tuur „Ma olen noor“ algab 7. novembril ja sellest võtavad osa ka Alen Veziko ja Rosanna Lints. Proovid sujuvad hästi, Karl Madise sõnul on kokku saanud väga hea koosseis. Muu hulgas tehakse ka 30 aastat vanu Karavani lugusid. Tol ajal tegutses bändis ka Leila Miller, kelle osa täidabki nüüd Rosanna Lints.
Karl Madis ütleb, et ühestki loost muusikud pika aja jooksul ära tüdinenud pole. Ta lisab, et mis saab olla suurem rõõm, kui pakkuda rahvale lugusid, mis neile meeldivad.
Kokku toimub 10 kontserti, mis viivad bändi näiteks Türile, Tallinnasse, Valka, Moostesse, Pärnusse, Tartusse jne.
Lisaks on ilmumas Karavani värske plaat, mis koosneb kolmest CDst.

Metro Luminal esineb üle kümne aasta taas Tartus

Kultusbänd Metro Luminal annab reedel, 8. novembril Tartus Genialistide klubis Lõuna-Eesti publiku jaoks esimese täispika klubikontserdi.

Üle kümne aasta taas Tartus ning üle 17 aasta taas peaaegu klassikalises koosseisus ja koos vokalist Allan Vainolaga - bänd, kelle varamusse kuuluvad lood albumitelt “Ainult rottidele” ja “Coca Cola”, pole oma aktuaalsust tänaseni kaotanud ning annab peale septembrikuist menukat kontserti Tallinnas võimaluse neid ka Tartu lavalaudadel näha.
Kontserdi esimeses pooles astub üles Arles Kangus & Udu, kelle muusika ühendab endas sajandivanused laulutekstid ning tänapäevase melanhoolse indierock’i, luues oma maailma, helikeele ja tunnetuse, mis on köitev kontserdi esimestest nootidest viimaseni.
Peo lõpus loovad meeleolu DJ'd Chungin & Asukyl. Pileteid kontserdile saab ainult kohapealt. (menu.err.ee)

Rein Rannap: Helilooja õpib kogu elu

Rein Rannapil valmis enda 60. juubeliks uudisteos “Taevane ja maine”, mis on kirjutatud ühe 13. sajandi sufi müstiku luuletekstidele ning mida Rannap esitab koos Vox Clamantisega.
Rannapi sõnul on "Taevane ja maine" nagu tema muusika ikka ja ei erine väga tavalisest poplaulust. "Tüüpilisi kordusi seal ei ole, tekst muutub kogu aeg ja muusika koos selle tekstiga.
Ta lisab, et helilooja õpib kogu aeg. Rannap tunneb, et õpib iga päev midagi uut, õpib paremini komponeerima ja paremini muusikat mõistma. Mees usub, et see tee on vist lõputu. (menu.err.ee)


Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Kristiina Kraus ja
Tambet Ind

SÕNUMISOOVID/
INTERNETISOOVID

Top 3
1 Sinule Uudo Sepp
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Mina ka Nublu feat. Reket