Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 46
11.11.2013
Indrek Kalda pani koos pojaga kokku albumi

Muusik Indrek Kalda pani koos pojaga kokku albumi "Lihtsad lood", mida ta tutvustab novembris ja detsembris üle kogu Eesti.
Paljud laulude tekstid pärinevad Indrek Hirve sulest, kuid autorite ringis leidub ka teisi luuleloojaid.
Nii mõnedki Indrek Kalda laulud on valminud hetkega. Tavaliselt ei lähe Kaldal ühe lihtvormilise laulu kirjutamiseks üle 10 minuti. Kalda on enda sõnul sellist muusikat palju kirjutanud ning tema sõnul ei ole see keeruline. Aga kõige tähtsamaks peab Indrek Kalda siiski seda, et muusika sobiks tekstiga. Tihti ei ole viisi üldse palju vajagi. Kui tekstil on mõte ja viisiga üle pakkuda, siis ei kuule keegi mõtet sealt seest välja ning asi muutub mõttetuks.
Indrek Kalda sõnul kostitab uus album mitmekülgse muusikaga ja sealt jõuavad kuulajateni erinevad meeleolud. Mõni laul sobib kodus vaikselt omaette kuulamiseks, mõni teine on aga hoopis lõbus ja lustakas. (menu.err.ee)

Kõrsikud äratavad Heli Läätse laulud uuele elule

Ansambel Kõrsikud annab talve hakul välja uue albumi pealkirjaga "Heli jälgedes", millel kõlavad Heli Läätse poolt kuulsaks lauldud laulud uues kuues.
Kõrsikute vokalist Andrus Albrecht ehk Bonzo selgitas Õhtulehele, et idee teha austusavaldus Läätse muusikale tekkis juba 4–5 aasta eest ning määravaks said osaliselt ka nostalgilised põhjused ja lapsepõlvemälestused.
Salvestamisega on juba alustatud ning tööle loodetakse punkt panna novembri lõpus või detsembri alguses.
Heli Lääts jäi ettepanekuga kohe nõusse, kuna tema sõnul on need laulud seda väärt, et neid ellu äratada. Veel kiitis Lääts Kõrsikute omanäolist ja mõnusat interpretatsiooni. (menu.err.ee)

Ansambel Psychoterror esitles uut kauamängivat

Eesti kõigi aegade skandaalseim punkbänd Psychoterror näitas, et on kahekümne teisel tegevusaastal endiselt vormis ning esitles laupäeval Tartus Rock & Roll Heavenis oma uut kauamängivat "Vaenlaste Aeg".

Punkansambel Psyhoterror tuli kokku 1991. aasta kevadel. Bändi esimene esinemine toimus Tartus metal-festivalil "Kalapäevad" sama aasta septembris. Kuigi Psychoterrori muusika on läbi aegade kantud selgelt äratuntavast punk-vaimust, ei ole bänd pidanud paljuks lubada oma muusikasse ka ska, pscychobilly, garage-rocki, metal’i, new wave’i ja rock’n’rolli mõjusid. (www.rada7.ee)

Shanon avaldas muusikavideo loole „Eksinud hing“

Eesti üks tuntumaid rokkansambleid Shanon salvestas septembris järjekordse muusikavideo loole „Eksinud hing“, mis pärineb bändi teiselt albumilt „Tuhat ja üks ööd“. Pärast pikka järeltöötlusperioodi on video lõpuks valmis saanud ning fännide rõõmuks avalikkuse ette jõudnud.
Bändi laulja ja kitarristi Taavi Immato sõnul on bändi jaoks tegemist juba seitsmenda muusikavideoga. Kuna loo pealkiri on „Eksinud hing“, siis video räägibki inimese eksirännakutest, sisemise mina otsimisest, aja kulgemisest ning piltlikult koju naasmisest. Immato sõnul peaks videost igaüks mõtteainet leidma vastavalt oma kogemustele ning ellusuhtumisele.
Videovõtted toimusid Tallinnas Nõmmel ning Keila-Joa lähistel.
Ansambel Shanon viljeleb enda sõnul eestikeelset, meloodilist ning raadiosõbralikku pop-rokki. Kuue tegutsemisaasta jooksul on kokku antud üle 200 kontserdi nii Eestis, Soomes kui ka Ukrainas. Bändi edu tõendavad nii mitmed muusikaauhinnad kui ka raadioedetabelites aasta-aastalt kõlanud hitt-singlid „Jäätunud jäljed“, „Tuhat ja üks ööd“, „Üksinda“, „Libahunt“ ja „Draama“. (www.delfi.ee)

Ansambel Fix on keeranud taas uue lehekülje

Eesti üks vanim ja legendaarseim ansambel FIX on oma eluteel keeranud taas uue lehekülje. Lindistatakse uusi lugusid ja veel selle aastanumbri sees antakse kaks kontserti.

Bändi uuest hingamisest räägib kauaaegne FIX-i liige Priit Pihlap ainult positiivses võtmes. Ta ütleb, et bändiliikmed tahavad pilli mängida ning neid seob mingisugune suurem kooskäimise soov.

Suvel "FIX 45" üritusel mänginud Pihlap kiidab ka toonaseid FIX-i külalisesinejaid Hendrik Sal-Sallerit ja Karl-Erik Taukarit. Tema sõnul oli nende meestega väga hea koos laval olla ning nad andsid rohkelt nooruslikku värskust.
Kaheks kontserdiks liitub FIX-iga ka kunagine solist Novella Hanson, keda Pihlap ootab samuti suure huviga.
Alati naerusuist Pihlapit, külalisesinejaid Novella Hansonit ja Karl-Erik Taukarit ning ülejäänud FIX-i saab näha ja kuulata juubeliaasta kontsertide raames juba 19. novembril Estonia kontserdisaalis ning 18. detsembril Pärnu Kontserdimajas. (www.delfi.ee)

Ansambel Sonimuusikud mängib hea tuju muusikat

Alar Salurand tutvustas raadiole Elmar ansamblit Sonimuusikud. Bändi loomingut võib tema sõnul nimetada hea tuju muusikaks. See on folkmuusika, mis on rõõmsameelne ja norutamist ei kannata. Alar Salurand kirjutab laule ise. Eriti hästi tulevad need välja sügisel vihmaga. Mees komistab enda sõnul heade luuletekstide otsa ning seejärel kirjutab nendele muusika.

Kuna ansamblil Sonimuusikud kogunes lugusid kokku päris palju, otsustati välja anda plaat, millel nimeks „Provintsi unistajad“. Plaadi pealt leiab ka samanimelise loo. Albumi lood on kirjutstud Priidu Beieri luuletekstidele. Plaati „Provintsi unistajad“ esitletakse 27. novembril Tartus Feel Good Music Cafes.

Maarja-Liis Ilus annab panuse Reaalmažoori jõuluplaadi valmimisele

Maarja-Liis Ilus astub noorteorkestri Reaalmažoori jõulualbumil üles looga "Sajab lund" ning lauljatar tunnistas, et laulud ärkavad orkestri käe all hoopis teistsugusele elule.
Maarja-Liisi sõnul on albumil palju inimestele tuttavaid lugusid. Koostööd Reaalmažooriga teeb Maarja-Liis esimest korda, kuid laulja tunnistas, et väga kaua ei lasknud ta noortel oma jah-sõna oodata. Noorte plaadiidee on Maarja-Liisi arvates teretulnud, sest jõuluaeg on albumite väljaandmiseks just õige.

Plaadil laulavad ka näiteks Riho Sibul, Nele-Liis Vaiksoo ja Tõnis Mägi ning lauljatar ootab huviga, kuidas kõik koos plaadil kokku kõlama hakkavad. Samuti lisas Maarja-Liis, et tema jaoks on suur tunnustus, et noored ka temaga koostööd teha tahtsid.

Kuigi Maarja-Liis on ka ise varem jõuluteemalise plaadi välja andnud, siis sellel aastal uut materjali tema poolt oodata ei ole. Nimelt tuli lauljataril eelmisel aastal välja album "Kuldne põld". Sellega seoses tal kontserte jätkub ja tuur on praegugi veel poole peal. Laulja lisas, et nagu alati, tuleb tal ka sel aastal kontsertidetihe aastalõpp.

Reaalmažoori talveplaat peaks ilmuma selle aasta novembri lõpus. (menu.err.ee)

Ansambel Kruuv räägib armastusest keerutamata

Ansambel Kruuv andis välja uue loo nimega „Armastus“. Bändi laulja Allan Kasuk rääkis Muusikauudistele, et lugu räägib armastusest otse ning armastust võrreldakse siin loos seebiga, mis on segatud eeterlike õlidega. Loo autoriks on Allan Kasuk ise, kuid selle lõplikku valmimisse andsid siiski oma panuse kõik bändiliikmed.
Aasta tagasi albumi „Lihtsalt jee“ välja andnud Kruuv on Allani sõnul muutunud viimasel ajal produktiivsemaks. Produktiivsus väljendub loomingus, kuid ka selles, et bändi on tabanud beebibuum – aasta jooksul sündis järelkasvu kolme bändiliikme peredesse.
Uut plaati on Allani sõnul oodata aastal 2014. Kruuvi tegemistel saab silma peal hoida nende kodulehel www.kruuv.ee .Pilt


Ilusat advendiaega!

Tiiu Sommer ja
Lauri Hermann

ÄRKA, KAUNIS MAA!

Top 3
1 Loomade farm Terminaator
2 Tükike taevast Tanel Padar
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap
Küsetlus

Missugune koht kodus vajab remonti?