Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 47
19.11.2013
Zetod pühendavad oma uue singli "Viiäs väkke" ajateenistuses viibivale viiuldajale

Vahetult enne, kui Zetode viiuldaja Matis Leima ajateenistusse siirdus, lukustasid poisid end Tartus stuudiosse ja salvestasid tormilise suve kiuste tekkinud värsket materjali.

Uus singel "Viiäs väkke" on Setomaalt pärit nekrutilaul, mis salvestatud vaharullile 1901. aastal. See räägib loo tolleaegsete mehepoegade kurvast saatusest, ajast, mil viidi väkke ka vastu tahtmist ja parata polnud miskit.

Vabarna sõnul on see alati nõnda, et kui album valmis saab, hakkab bänd kiirelt loominguliselt aktiivseks.

Ta lisas, et inspiratsioon on pärast suure töö tegemist ja millegi valmis saamist alati kerge tulema ning see on ainult positiivne.
Suve hakul oma neljanda albumi "Lätsi kõrtsu" avaldanud Zetod on momendil küll sundpuhkusel, kuid juba uue aasta alguses ootab neid esinemine Soome festivalil Folklandia, mis toimub Soome lahel kruiisilaeval. (menu.err.ee)

Jana Kask esitles Tartus uut albumit

Laupäeval esitlesid Tartus Genialistide klubis oma uut albumit „Skizo Fairytale“ Jana Kask & Mai Skizo. Mai Skizo on elektroonilise muusika mõjutustega sümfoonilist rokki viljelev ansambel. Tehakse nii hard rock`i, dubstep`i, elektroonilist muusikat kui ka ooperit. Mõjutusi on saadud Nightwishilt ja Rammsteinilt.

Mai Skizo loodi 2008. aastal Tallinnas ning 2012. aastal liitus bändiga saate Eesti Otsib Superstaari teise hooaja võitja Jana Kask. Noor solist, kes saatevõidu hetkel oli vaid 16-aastane, on peatanud oma otsingud muusikas ning leidnud ennast uues loomingulises keskkonnas.

Üle aasta kestnud koostöö tulemusena valminud stuudioalbum “Skizo Fairytale” on muinasjutt rõõmust ja valust, heast ja kurjast, tavalisest ja üleloomulikust. (www.rada7.ee)

Kitarrist Kalle Vilpuu sai 50. juubeliks valmis esimese albumi

Sel suvel oma 50. sünnipäeva tähistanud kitarrigeenius Kalle Vilpuu on valmis saanud oma esimese plaadi "Silver Lining“.
Kitarristi sõnul oli plaadini jõudmine aeganõudev protsess.
Kalle Vilpuu on mänginud teiste seas ansamblites Seitsmes Meel, Magnetic Band, Pantokraator, House of Games, Ultima Thule.
Ultima Thule on tänaseni ka Kalle Vilpuu põhibänd. (menu.err.ee)

Metsatöll avaldas uhiuue loo "Lööme mesti"

Ansamblil Metsatöll ilmus uus laul "Lööme mesti". Bändi trummar Marko Atso selgitas, et bändi looming on läbi aastate muutunud, kuid samas on nende lugudel säilinud ka ühine joon. Muutunud on lugude struktuurid, saundipilt ja mõnes mõttes ka tempod.
Trummari sõnul on muutused nende loomingus teadlikud.
Uus album ilmub aasta alguses ning selle esimene lugu on just nende värske pala "Lööme mesti".

Praegu tuuritab Metsatöll aga Ameerikas ja Atso sõnul on see on kõige vingem kontserttuur, mida Metsatöll kunagi teinud on. Las Vegases annavad mehed oma 500. kontserdi. (menu.err.ee)

Mait Vaik esitleb uut plaati

Mait Vaik on saanud valmis uue heliplaadi pealkirjaga "Üksi" ning juba õige pea tutvustab ta seda ka kuulajatele.
Luuletaja ja muusik Mait Vaik on loonud 25 aasta vältel lugusid ja kirjutanud tekste sellistele ansamblitele nagu Metro Luminal, Sõpruse Puiestee, Kosmikud, Vennaskond ja Unenäopüüdjad.
Ühtekokku on lauluks saanud umbes 150 Mait Vaigu loodud teksti.
Autoriplaadi helilooming on seekord kõik Mait Vaigult. Seadete ja kitarrimänguga andis jõudu ja toetas projekti helilooja Rainer Jancis.
Ühele laulule on kinkinud oma hääle ka ooperilaulja Oliver Kuusik ning plaadil on kokku üheksa lugu.
Mait Vaik esitleb oma sooloplaati 21. novembril kell 19 Tallinnas Pühavaimu kirikus, kust muusikaline õhtu liigub edasi KUKU klubisse. (menu.err.ee)

Marek Sadama bänd Jesus Nevada võistleb Šveitsi Eurovisiooni eelvoorus

Marek Sadam on mõnda aega teinud bändi nimega Jesus Nevada. Nüüd on see bänd sattunud Šveitsi Eurovisiooni eelvooru. Sadama sõnul on eelvoorus väga palju laule ning eelvoorude süsteem seal väga keeruline. Šveitsi Eurovisiooni lehel saavad inimesed üle maailma lugude poolt hääletada. Seega on ka kõigil eestlastel võimalus anda oma hääl Jesus Nevada poolt.
Lugu, mis ei sarnane tüüpilise eurolooga kannab pealkirja „Drug Queen“ ning on ülisarkastiline ja üliirooniline ning oma olemuselt üsna karm lugu. Bänd Jesus Nevada on aga laval väga energiline, kindlasti erineb ta nagu öö ja päev Marek Sadama ansamblist Sadamasild. Enda sõnul meeldib Marekile seigelda ja elada nii kaua, kui ta seda teha saab ning mees naudib antud etappi oma elus väga.

Raadio Elmar asub otsima eestlaste lemmikpillimeest

18.-22. novembrini soovib raadio Elmar välja selgitada, kelle pillimänguoskus on eestlastele kõige hingelähedasem ning kes on eestlaste tõeline lemmikpillimees.
Valimine sai alguse esmaspäeval hommikul kell 9 ja käib sõnumi teel.
Alates 18ndast novembrist saab saata sõnumi numbril 1511 (sms-i hind 1 euro). Sõnumisse tuleb kirjutada ELMAR ja lemmikpillimehe nimi. Kõikide osalejate vahel läheb loosi imeline perepakett kahele Rakvere Aqva Hotell ja Spaas ning palju head eesti muusikat ja muid põnevaid auhindu.
Raadio Elmar kuulajate lemmikpillimees selgub 25. novembri keskpäeval!

Anne Veski salvestab uut plaati

Detsembri alguses tuleb poelettidele Anne Veski tuliuus plaat, mis peaks pakkuma äratundmisrõõmu juba tuttavate laulude näol ning kindlasti leidub seal ka päris uusi lugusid ja põnevaid üllatusi. Album kannab aasta tagasi ilmunud pala järgi nime „Kallis kuula“.
Anne Veski avaldas ka uue singli „Oled mulle vaid tuul“, mis räägib sellest, et elu läheb alati edasi, isegi kui armastusega on asjad halvasti läinud. Tuleb edasi otsida, sest kindlasti on õnn kusagil peidus.

Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Raen Väikene

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap