Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 48
25.11.2013
Kerli Kõiv alustas koostööd uue plaadifirmaga

Lauljatar Kerli Kõiv astus juba teist korda üles USA tantsusaates "Dancing With The Stars" ning paljastas, et on alustanud koostööd uue plaadifirmaga Ultra Music.
Kerli sõnul sai tema kaheksa-aastane leping lõpuks läbi. Ta lisab, et see oli pikk suhe tõusude ja mõõnadega.
Uue plaadifirmaga naaseb Kerli tujukama muusika juurde ja otsib seda, mis teda tõeliselt kõnetaks. Ta lubab, et läheb kindlasti tagasi oma introvertsema ja süngema muusika juurde, millest tema fännid on puudust tundnud.
Kerli tegi koostööd plaadifirmaga Island Def Jam kaheksa aastat ning nende käe all sündisid tantsulised hitid nagu "The Lucky Ones" või "Zero Gravity".
Lauljatari uus singel tuleb välja järgmise aasta alguses. (menu.err.ee)

Mikk Tammepõld avaldas loo „Hall laul“

Mikk Tammepõld avaldas uue loo "Hall laul", mis kõlab ka tema detsembri alguses ilmuval sooloplaadil.
Album "On asju, milles eksida ei saa" ilmub kolmandal detsembril ning see on Tammepõllu esimene stuudioalbum.

Varasemalt ansamblitest Brides in Bloom ja Dramamama tuttav laulja on oma esimesel eestikeelsel plaadil viisistanud mitmete armastatud eesti luuletajate loomingut.

Uus singel "Hall laul" on kirjutatud Ernst Enno samanimelise luuletuse ainetel. Plaadi esitluskontserdid toimuvad 5. detsembril Tallinnas Von Krahli teatri baaris, 12. detsembril Pärnu Kuursaalis, 21. detsembril Tartus Genialistide Klubis.

Jäääär täidab mõisad oma muusikaga

Ansambel Jäääär külastab novembris ja detsembris oma muusikaga Eestimaa kauneid mõisaid.
Jaan Söödi sõnul on põnev, et mõisad olid 19. sajandi lõpus kultuurikeskused, kus tehti kontserte. Nüüd on nad oma vana funktsiooni tagasi saanud.
Sööt lubas, et sombusele novembrikuule kohaselt laulavad nad pisut nostalgilisemaid laule.
Ees ootavad veel kontserdid Padise mõisas ja Mäetaguse mõisas.

Lenna Kuurmaa uus album "Teine" on rokilikum kui tema esikalbum

2010. aastal soolokarjääri alustanud lauljatari sõnul on tema värske plaat süngem kui eelmine ning see sisaldab mitmeid muusikalisi üllatusi.

Lenna töötas koos oma ansambliga uue materjali kallal ligi poolteist aastat ning tulemuseks on kaheksa loo ning kahe remiksiga album, mille kõigi laulude muusika autoriks on Mihkel Raud.

Raua sõnul on see esimene kord üle viieteistkümne aasta, mil tal on olnud võimalus kirjutada terve plaaditäis uut muusikat. Laulude tekstid on kirjutanud Mihkel Raud, Lenna Kuurmaa ja Jürgen Rooste.

Lisaks Lenna bändi põhiliikmetele – Lenna Kuurmaa (laul), Mihkel Raud (kitarr), Tõnis Kivisild (bass), Madis Muul (klahvpillid) ja Reigo Ahven (trummid) – löövad albumil külalistena kaasa Laur Joamets (kitarr), Erko Laurimaa (kitarr), Kiur Aarmaa (kitarr), Eeva Talsi (viiul), Villu Talsi (mandoliin), Mairo Marjamaa (saksofon), Indrek Tiisel (suupill).

Lenna uue albumi "Teine" esitluskontsert on neljandal detsembril Tallinnas kohvik-klubis Sinilind. (menu.err.ee)

Pärnust sai alguse Urmas Alenderi juubeli kontsertsari

22. novembril möödus 60 aastat päevast, mil sündis legendaarne eesti muusik Urmas Alender.
Selle auks jõuab Urmase tütre Yoko Alenderi eestvedamisel kontserdimajadesse kontsertsari "Urmas Alender 60", mis proovib anda Alenderi loomingut edasi aktuaalsemas võtmes. Pärnu ja Tartu kontserdid on juba välja müüdud!

Yoko Alenderi sõnul püütakse seekord läheneda hoopis teise nurga alt - luua Urmas Alenderi loomingust uus tänapäevane kvaliteet - mitte see, mis kunagi oli - vaid elamus- mis on just praegu.
Esinevad Ott Lepland, Sandra Nurmsalu, Kärt Tomingas, Tanel Padar, Riho Sibul, Taavi Peterson jt. Kunstilised juhid on Robert Jürjendal ja Aleksei Saks.
Kontserdid toimuvad veel 27. ja 28. novembril.

Ansambel NION Sai valmis oma teise kauamägiva „Tiibade jõud“

Ansamblisse NION kuuluvad solist Keit Triisa, trummar Peep Kallas, bassimees Siim Usin, klahvimees Madis Muul ja kitarrist Karl Kanter. Uued head lood on kirjutanud Karl Kanter ja Keit Triisa. Laulude sõnad on aga teinud Marilyn Jyrman. Keit Triisal on hea meel, et on saanud sel korral lugude tegemises sõna sekka öelda.
Plaat on läbinisti eestikeelne. Ingliskeelset muusikat bändiliikmed teha ei plaani, kuna paljud head artistid on suununud oma pilgud välismaale ning eestikeelset popmuusikat võiks siiski alati rohkem olla.
Kui esimese plaadi lood olid sündinud veel enne kui Keit ja Karl bändi tegema hakkasid, siis see plaat on kirjutatudki spetsiaalselt neile kahele ning on rohkem nende nägu.
Raadiotesse jõudis ka NIONi uus singel „Muud pole vaja“.


Green Christmas rõõmustab taas rokisõpru

Traditsiooniliselt aasta lõpus toimuv festival Green Christmas toimub tänavu 28. detsembril Rakvere Teatrimäel. Esinejatenimistut ehivad vanameistrid Metro Luminal ja J.M.K.E. Lisaks on festivalil üles astumas Mikk Tammepõld, Rasmus Rändvee & Facelift Deer, Who Framed Roger Moore?, Revolver, Driven, The Boondocks, Arles Kangus & Udu.

Festivali juht Märt Truman lausus, et sel aastal lastakse rockisõpradel jõuludest korralikult toibuda et siis 28. detsembril aastale korralikult joon alla tõmmata. Ühe põhiesinejana toob Truman välja kultusbändi Metro Luminali, kuna bändi viimase aja kontserdid Tartus ja Tallinnas on tekitanud bändile niivõrd hea aura, et ka virumaised fännid ootavad pikkisilmi legendi esinemist. Ta lisab, et samuti ei saanud jätta kutsumata ansamblit J.M.K.E - Villu 50. juubel vajab ju ka Rakveres tähistamist.

Kuni novembri lõpuni maksab pilet 15€, alates 1. detsembrist 17€ ning 14. detsembrist 19€. Piletid on müügil Piletilevi müügipunktides ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti. Samuti saab pileti soetada Rakveres Pätsi Pitsakohvikus.

Pilt


Mõnus jaanuarikuu...

ELMARI TANTSUÕHTU

Top 3
1 Sel ööl on tunne Liis Lemsalu
2 Loomade farm Terminaator
3 Need read Karl-Erik Taukar