Tallinn ja Harjumaa 91,5    Läänemaa 92,2    Kesk-Eesti 91,7    Saaremaa 91,5    Pärnumaa 99,0    Lõuna-Eesti 91,2   Tartu linn 88,5                    
title_gallery
Muusikauudised nädal 49
02.12.2013
Raimondo Laikre avaldas laulu „Ma teen kõik“

Raimondo Laikrel on valminud uus hoogne singel, mis kannab nime "Ma teen kõik". Loo sõnade ja muusika autor on Dr. Fankenberg. Raimondo sõnul on lugu hoogne ja astuv ning räägib sellest, kuidas armastatu jaoks ollakse valmis tegema kõike.
Noormees tegeleb hetkel ka uute laulude kirjutamisega, muuhulgas kirjutab ta laulusõnu, mis tema sõnul pole just kõige kergemate tegevuste killast.
Näha ja laulmas kuulda saab Raimondot aeg-ajalt ka reedeõhtuti TV3 telesaates „Me armastame Eestit“.
Jõuluaja plaanib mees veeta oma perega, kuna on enda sõnul väga perekeskne ning jõuluaeg on see aeg, mis tuleks kindlasti kallite inimestega koos veeta.

Terminaatori uus laul räägib inimsuhetest

Terminaator tuli välja oma uue lauluga "Metsik Orhidee", mis räägib inimsuhetest.
Jaagup Kreemi sõnul sündis bändi hittlugu "Romula" mõnekümne minutiga autosõidu jooksul, uus laul "Metsik orhidee" küpses tema mõtetes aga kolm aastat.
Lugude kirjutamine on miski, millest Kreem enda sõnul ei ole veel aru saanud, ta usub, et ei ole ühtset valemit lugude kirjutamiseks, see on tunnetuslik protsess.
Kui algselt plaanis muusik selle loo hoopis mõnele teisele Eesti artistile sokutada, siis laulu valmides ei raatsinud ta seda enam teha.
Uus lugu räägib inimsuhetest nagu paljud teised Kreemi laulud, täpsemalt sellest, et mõned tunded ja suurused on jääv väärtus. (www.delfi.ee)

Getter Jaanil ja Maia Vahtramäel on valmis ühine uus singel "Meelelahutajad“

Pop-folgi mõjutustega “Meelelahutajad” on Getter Jaani järgmise aasta esimeses pooles ilmuva albumi esiksingel. Esmapilgul ootamatu koosseisuga dueti “Meelelahutajad” viisi ja sõnade autor on Sven Lõhmus.

Maia Vahtramäe sõnul oli alguses teda ja Getterit korraga ühes loos küllalt keeruline ette kujutada, kuid täna see enam nii võimatu ei tundu.
Getteri sõnul on lugu "Meelelahutajad" nagu tükike suve südames kesk talvekargust, rõõmuvitamiin või energiasüst.
Tegemist on Maia Vahtramäe esimese singliga peale Põhja-Tallinnast lahkumist ja Getter Jaani esimese singliga peale rohkem kui pooleteiseaastast vaheaega. (www.delfi.ee)

Gunnar Grapsi auks toimus laupäeval mälestuskontsert

Laupäeval, 30. novembril toimus Rock Cafes juba kümnes Gunnar Grapsile pühendatud mälestuskontsert.
Spetsiaalselt selleks ürituseks taas kokku pandud GGB ridades astusid lavale Erki Sepp, Jüri Roosa, Laur Joamets, Indrek Tiisel, Tuuli Velling, My ning Freddy Tomingas.
Teise spetsiaalprojektina esines Madis Arro koos Magnetic Bandiga, trummidel Jaak Ahelik, kitarril Nevil Blumberg, bassil Mait Paldra ja klahvpillidel Runno “John” Tamra.
Tuntud muusikuid astus üles veelgi.
27. novembril oleks Gunnar Graps saanud 62-aastaseks. (menu.err.ee)

Hedvig Hansoni Kvartett esines Austrias

Eelmisel nädalal esines Hedvig Hansoni kvartett Bad Goiserni muusikakooli saalis Austrias.
Sooja vastuvõtuga kontserdi salvestas Austria rahvusringhäälingu (ORF) raadiojaam "Ö1", ning kontsert on sealmail eetris 23. detsembril kell 19.30. Lisaks on kontsert saadaval ka kõikidele Euroopa ringhäälingu (EBU) liikmesriikidele.

Kontserdiga pandi punkt neljale kontserdile, mis tänavu toimusid tänu Eesti Jazzliidu ja Austria jazziklubi "Jazzfreunde Bad Ischl" koostööle.

Sel aastal külastasid Austriat duo "UMA" - Aleksei Saks/Robert Jürjendal, duo Raivo Tafenau/Meelis Vind koos Paul Danieliga ning trio "Sooäär/Vaigla/Ruben". (menu.err.ee)

Kõrsikud said valmis uue albumiga

Kõrsikute uus album "Heli jälgedes“ ilmub 2. detsembril ning selle esitluskontserdid toimuvad alates 4. detsembrist üle Eesti.
Kõrsikud esitavad eestikeelseid lugusid nii eesti kui välismaistelt autoritelt ning samuti ka omaloomingut. Nende lugu “Suuda öelda ei” saavutas selle aasta ”Eesti Laulu” telesaates suure menu, olles sealjuures žürii lemmik.
Lisaks eelmisel aastal ilmunud plaadile “Kolme peale”, ilmus selle aasta suvel album "Sinu südames“, mis on selle ilmumisest alates olnud Eesti plaadimüügi edetabeli tipus.
Kuna uut loomingut tuleb järjest peale ning kolmik on hetkel väga produktiivne, siis ilmubki peagi ka juba nende kolmas plaat, pealkirjaga "Heli jälgedes“. Uuel plaadil kõlavad laulud, mille on omal ajal kuulsaks laulnud legendaarne Heli Lääts, seda muidugi Kõrsikutele omases, mahedas ja muhedas võtmes. Detsembris tutvustavad "Kõrsikud" oma uut plaati mitmete talviste kontsertidega üle Eesti. Lisaks uue plaadi lugudele tulevad kontsertidel esitamisele ka Kõrsikute vanemad armastatud lood. (menu.err.ee)

Carl Phillip Madise uue loo autor on kuulus U.S.A produtsent

Carl Philip Madisel tuli välja lugu, mis on tehtud kuulsa bändi Black Eyed Peas produtsendi poolt. Lugu oli Carl Philipi sõnul kirjutatud algselt Adam Lambertile, kuid kuna see USAs välja ei tulnud ning Carl Philipile lugu väga meeldis, siis küsis noormees pala eesti keeles tegemiseks loa. Kuulsa produtsendiga puutus Carl Philip kokku oma õe kaudu, kes U.S.A-s elab.
Carl Philipi uuele loole, millel pealkirjaks „Leegitsevad huuled“ tegid eestikeelsed sõnad Carola Madis ja Janne Saar.
Noormees usub, et U.S.As läbi lüüa on tunduvalt raskem kui Eestis, seepärast ei kahelnud ta selles, et lugu peab tulema eestikeelne. Veel usub Carl Philip, et Eestiski on väga häid artiste, kes oma andekuselt on võrdsed maailmakuulsate staaridega. Ta ütleb, et heast loost ja heast produtsendist eduks iga kord ei piisa.

Birgit Õigemeele uus album on valmis

Birgit Õigemeel sai valmis oma neljanda albumiga "Uus algus", mis sümboliseerib tema jaoks 2013. aastat
Laulja tunneb, et on justkui tagasi oma karjääri alguses, sest just tema esimese albumiga sarnaneb see plaat võrreldes teiste plaatidega kõige enam.
Birgiti sõnul sai plaat täpselt selline nagu ta unistas, kõik laulud on nii muusikaliselt kui sõnumilt väga läbi mõeldud ja ilusad.

Lauljatar lisas, et "Uus algus" on siiani tema lemmik plaat. See on lindistatud Birgiti elu väga erilisel ajal ja kõik need lood sellel plaadil on hetkel vaieldamatult tema lemmiklaulud.
Kuigi uuel plaadil Birgiti enda loomingut ei ole, on albumil kõlavad lood sündinud just temast inspireeritult. Lauljatar üritas sõnade kirjutamisel kaasa lüüa, andes sõnade kirjutajatele teemasid, mis teda puudutavad ja millest ta sooviks laulda.
Birgitit saab näha aga juba 3. detsembril plaadiesitluskontserdil, mis on ühtlasi lauljatari ainus avalik kontsert sel aastal. (menu.err.ee)
Pilt


Imeline värviline aeg on käes! :)

Mari-Liis Männik

ELMARI
PÄEVAPÜÜDJA

Top 3
1 Mina Ka Nublu feat. Reket
2 Kui laubä õhta jõudis Lõõtsavägilased
3 Me täna öösel ei maga Birgit Sarrap